אילו טיפולי שיניים הכי פופולאריים בשנת 2023?

ישנה רשימה ארוכה של טיפולי שיניים שהפכו להיות פופולאריים בשנת 2023. אך האם אתם מכירים את כל טיפולי השיניים המבוקשים בשנים האחרונות? חלק מטיפולי השיניים יכולים להחזיר לכם את החיוך המושלם. בכתבה זו נסביר אילו טיפולים זוכים לאהדה רבה בישראל ובעולם. חלק מהטיפולים יהיו מוכרים לכם וייתכן שיצא לכם לעבור אותם לאחרונה. מצד שני יכולים להיות טיפולים לא מוכרים, כאלה שלא שמעתם עליהם קודם לכן.

טיפולי שיניים לסוגיהםהחל מהלבנת שיניים ועד השתלת שיניים או טיפול שורש. צילום: Freepik
טיפולי שיניים לסוגיהםהחל מהלבנת שיניים ועד השתלת שיניים או טיפול שורש. צילום: Freepik

בכתבה זו נציג לכם בבהירות את המידע על הטיפולים המגוונים הזוכים לאהדה. הדבר החשוב ביותר הוא שתדעו כי בחרתם בטיפול המתאים שיביא אתכם למצב בו תוכלו לחייך בחופשיות. אם אתם מתביישים לחייך סימן שיש לכך סיבה שחובה להכיר בה ולהבין אותה. מהם הטיפולים המבוקשים? אילו טיפול שיניים מוצעים ומה משמעותם: מיישור שיניים, השתלת שיניים ועד הלבנת שיניים וטיפול שורש.

יישור שיניים

האם יש לכם שיניים עקומות בחלל הפה? יש אנשים שזה לא מפריע להם. הם פשוט השלימו עם המצב. אחרים לא מוכנים לחייך רק בגלל העניין הספציפי הזה שגורם להם מבוכה. אם אינכם מחייכים בגלל שהשיניים עקומות, תדעו שיש מה לעשות בעניין הזה. הפתרון במקרה של שיניים עקומות יהיה ליישר אותן על ידי הלבשת פלטה מיוחדת על השיניים. הפלטה אמורה ליישר את השיניים העקומות ולהחזיר אותן למקום בו הן צריכות להיות. מדובר על טיפול שיכול להתפרס על פני מספר חודשים או אפילו שנים, אך התוצאה תהיה מדהימה. הסבלנות היא מילת המפתח כאשר אנו מדברים על יישור שיניים, בטח במצבים מרוכבים ומסובכים.

הלבנת שיניים

השיניים שלכם מתחילות לאבד מהברק שלהן? הגיע הזמן שתעשו משהו בנידון כדי להחזיר את המצב לקדמותו. תוכלו להשלים עם המצב הזה, אך הרצון לחייך ככל הנראה ייעלם עם הזמן. ברגע שהשיניים חוזרות להיות לבנות, לא יהיה לכם תירוץ שימנע מכם לחייך חיוך גדול בכל הזדמנות. על מנת להחזיר את הצבע הלבן לשיניים תוכלו לבחור להלבין אותן. הלבנת שיניים מתבצעת על ידי שימוש בתכשירי הבהרה מיוחדים שהוכנו מבעוד מועד. נדגיש כי ישנה חשיבות שהטיפול הזה יתבצע בקליניקה מסודרת ולא באופן ביתי. להלבנת שיניים על ידי איש מקצוע מנוסה בדמות רופא שיניים יש אחוזי הצלחה גבוהים למדי.

השתלת שיניים

חסרות לכם כמה שיניים בחלל הפה? איבוד שיניים זה מצב נפוץ שיכול להתרחש מכמה סיבות. אינכם יכולים להגיד כי מצב שכזה לא יקרה לכם, שכן אינכם יודעים מה עלול לקרות בעתיד. השתלת שיניים תהיה הפתרון האפקטיבי לכל אותם אנשים שירצו לקבל פתרון קבוע. שיניים תותבות נותנות מענה נקודתי וזמני, כזה שאי אפשר להישען עליו לאורך זמן. השתלת שיניים תקבע את אותם שתלים ותגרום להם לשמש אתכם בדיוק כמו שיניים רגילות. היבט חשוב בנושא זה הוא שהאנשים שנמצאים בסביבתכם הקרובה או הרחוקה לא ידעו דבר. מבחינתם מדובר על שיניים רגילות לכל דבר ועניין. הנראות תהיה בדיוק אותה הנראות.

טיפול שורש

טיפול שורש הוא טיפול המיועד לטפל בבעיות בשורש השן וכן כהליך שמטרתו העיקרית היא לשקם שיניים שחוקות. יש לא מעט שיניים שחוקות שאי אפשר לטפל בהן באמצעות האמצעים הרגילים. על מנת להחזיר את השן לתפקודה המיטבי רצוי לבצע טיפול קצת יותר רציני. הטיפול המעמותי יהיה טיפול שורש. טיפול שורש אמור להעניק לשן את היחס הנדרש בטיפול מעמיק. מצד אחד דואגים להסיר את כל החיידקים והדלקות מסביבת השן, ומצד שני מגנים עליה. כך שאתם מבחינתכם יכולים להמשיך לתפקד עם השן כפי שתפקדתם קודם לכן. אחרי טיפול שורש אמורים להיעלם הכאבים איתם התמודדתם באותה עת.

 

הכתבה היא תוכן ממומן בחסות סביון מדיקל סנטר.