אפליקציה מאבחנת ומטפלת בכאבי הגב והצוואר

השיפור מורגש מיד: אפליקציית iPlena מאבחנת ומטפלת בכאבי הגב והצוואר. שלוש תמונות, זה מה שנדרש לאבחון מיידי וקבלת תכנית אימונים אישית.

אפליקציית iPlena משתמשת בבינה מלאכותית לצורך טיפול בכאבי גב וצוואר, לשיפור היציבה והתנועה של הגוף, בהתאם למבנה השלד והסימטריה שלו. בעזרת מכלול תרגילים ממוקדים, ניתן לשפר את היציבה והתנועה של הגוף. האפליקציה שעד כה לא הוצעה לקהל דוברי העברית, מוצעת כעת גם בשפה העברית לציבור זה בפשטות ובקלות. 

אלכסנדר סרוקובסקי, מנכ"ל iPlena - אפליקציה לאבחון וטיפול בכאבי הגב והצוואר. 
אלכסנדר סרוקובסקי, מנכ”ל iPlena – אפליקציה לאבחון וטיפול בכאבי הגב והצוואר.

רבים סובלים מכאבי גב וצוואר. הסיבות לכאבי צוואר וכאבי גב הן מגוונות החל מיציבה לא נכונה, שחיקה במהלך עבודה, פציעה, אימון, מחלה, בעיה אורטופדית או טראומה. למעשה כאבי צוואר וגב הם כאבים כרוניים שכיחים במיוחד, בישראל ובעולם. כאבים אלה נגרמים לעיתים קרובות כתוצאה מאורח החיים – ישיבה ממושכת, פציעת כתוצאה מפעילות ספורטיבית, לחץ, מתח והשמנה. גם למבנה השלד וצורת היציבה, ההליכה והריצה של הגוף השפעה גדולה על עומס המפרקים וגם על השרירים ותפקודם.

אנשים רבים נעזרים בפעילות גופנית, פיזיותרפיה, תרופות לשיכוך כאב וניתוחים. הטיפולים הקיימים מצליחים לעתים להעלים את הכאב, אך לא תמיד מצליחים לטפל בבעיה שגורמת לכאב. אלכסנדר סרוקובסקי, מנכ”ל iPlena, הוא אוסטאופת ופיזיותרפיסט גרמני, שרותם את הטכנולוגיה לטובת גישת אבחון וטיפול חדשנית. הפתרון שפותח ב-iPlena הרשום כפטנט והוא מבוסס על ניתוח נתונים באמצעות AI – בינה מלאכותית.

אלכסנדר סרוקובסקי, מנכ”ל iPlena מסביר כי :”אפליקציית iPlena משתמשת בבינה מלאכותית לצורך אבחון וטיפול בכאבי גב וצוואר, לשיפור היציבה והתנועה של הגוף וכתוצאה מכך לטיפול בגורם לכאבים ולא רק בכאבים עצמם. מדובר בפתרון חדשני שמבוסס על שנים של נסיון רב והצלחה בטיפולים. כבעלים של שלוש מרפאות בגרמניה, שבהן אלפי מטופלים טופלו בשיטות הייחודיות והשיגו תוצאות מצוינות, פיתחנו את אפליקציית iPlena כפתרון טכנולוגי מעמיק, נגיש, חינמי ונוח.”

אבחון המקור לבעיה ותכנון אימונים אישי

אז איך אדם שסובל מכאבי גב או צוואר או אדם שאכפת לו מהיציבה שלו ורוצה להמנע מכאבים, יכול להשתמש באפליקציית iPlena ? איך זה עובד?. סרוקובסקי מסביר כי התהליך פשוט במיוחד ומחולק לשלושה שלבים קלים:

שלב 1: נכנסים לאפליקציה ומצלמים שלוש תמונות. הצילומים נעשה בביגוד מלא. האפליקציה סורקת את הגוף, צורת העמידה, הפרופורציות, המבנה הסימטרי ומצביעה בתוך שניות על המקורות לבעיות.

שלב 2: התאמת אימון אישי. האפליקציה תפרט מדוע ישנן בעיות, ואיך אפשר לטפל בהן באמצעות תרגילים ממוקדים.

שלב 3: תכנית אישית של אימוני 3 דקות. האפליקציה מספקת לוח זמנים של תכנון אימונים אישי המבוסס על הנתונים וניתוח גופני אישי. האימונים קצרים מאוד ופשוטים לתרגול.

עוד מסביר סרוקובסקי כי “בעבר האפליקציה לא הייתה נגישה בעברית ואילו כעת ניתן להוריד אותה גם בעברית. והשיפור: כבר אחרי האימון הראשון”. עוד מדגיש סרוקובסקי כי “אם לדוגמה באחת הכתפיים יש דלקת כרונית וניתן לזהות את הדלקת ב-MRI, הטיפול ימוקד בשיכוך הכאבים והעלמת הדלקת. אולם באמצעות אפליקציית iPlena ניתן להבין למה יש דלקת כרונית בכתף, אילו תנועות, מבנה שלד או א-סימטריית השלד גורמים לבעיה – ולתקן זאת באמצעות התרגילים. לדוגמה, מיפוי הבינה המלאכותית יכול להצביע על כך שמקור הבעיה באגן, בצוואר ובמנח כפות הרגליים. ובמשפט אחד: הטיפול הוא לא בכאב, אלא נועד למנוע את הסיבה לכאב על ידי שינוי.”

אלכסנדר סרוקובסקי, מנכ"ל iPlena
אלכסנדר סרוקובסקי, מנכ”ל iPlena

סרוקובסקי מדגיש כי “מחקרים הראו שיפור של 28% ביציבה של עמוד השדרה לאחר האימון הראשון. האפליקציה תומכת בשפה העברית וניתן להשתמש בה בקלות. התרגילים שהיא מספקת למשתמשים אינם תרגילי התעמלות רגילים, אלא תרגילים המותאמים לטיפול המסוים לו זקוק המשתמש, בהתאם לדיאגנוזה של הבינה המלאכותית. אחד היתרונות של התרגול הוא פיתוח זיכרון שרירי לגוף, שמסייע ליציבה ותנועה נכונים יותר עבורו.”

AI, אבחון וטיפול מבוסס שיטת טיפול שסייעה ליותר מ-10,000 מטופלים

“המשתמשים מספקים פידבק מצוין על אפליקציית iPlena שמספקת פתרון טבעי, קל ופשוט. שיטת הטיפול שלנו פותחה בקליניקות שלנו בגרמניה במשך 6 שנים וכבר סייעה ליותר מ-10,000 אנשים”, אומר סרוקובסקי, “בשנה שעברה התחלתי לפתח את שילוב הבינה המלאכותית ויישומה כחלק מהאבחון והטיפול. אפליקציית iPlena מספקת פתרון פרקטי וקל לביצוע כדי לטפל במקור הבעיות. אנחנו לא שואלים באפליקציה את האנשים איפה כואב להם, אלא מנתחים את סימטריית הגוף, עקמת, זוויות השלד ועוד פרמטרים”.

המשתמשים באפליקציה יקבלו תכנית אימונים ל-28 ימים, כשמדי שבוע נערכת סריקה גופנית כדי לעקוב אחר ההתאמה והשיפור. במעקב שנערך אחר משתמשים בגרמניה, הם דיווחו על תחושת אנרגיה, הפחתה בכאבים וחיזוק השרירים כבר בסדרת האימונים הראשונה.

אפליקציית iPlena מציעה שני מסלולי שימוש:

  • Freemium: מסלול חינמי שבו מתבצעת סריקה אחת לשלושה חודשים לבחינת בעיות היציבה והעמידה.
  • Premium: מסלול בתשלום של 47.9 שקלים או 153.9 שקלים בשנה, שמספק סריקה אחת מדי שבוע, ניתוח כלל בעיות היציבה ותוכנית אימונים אישית.

אפליקצית iPlena זמינה למשתמשי אייפון. בקרוב תצא גרסה גם למשתמשי אנדרואיד.

 

 

מדור הודעות לעיתונות.