25 רעיונות מה לעשות עם הילדים

25 רעיונות מה לעשות עם הילדים: הצעות מה לעשות עם בני הבית. ממשחקי כדור ולוח, חידות, פאזלים, ספורט, סיפורת, סיור מוזיאון וירטואלי, ריקוד, בישול ועוד

שי לביא

עודכן בתאריך

בריאות הילדחינוך, חברה, משפט
הצעות לרעיונות מה לעשות עם הילדים. צילום: Alexas_Fotos Pixabay

איך להעביר את הזמן עם הילדים, מה אפשר לעשות עם הילדים כפעילויות מבדרות, מעניינות ומעשירות כבילוי הורי משותף עם אחד הילדים או בילוי הורים ומשפחה ? בני משפחה רבים מתלוננים שמשעמם להם בבית, הם מתוסכלים ומבקשים מההורים לבלות יחד. לכן הורים מחפשים רעיונות מה לעשות עם הילדים. זאת על מנת להעשיר את הזמן הפנוי, להפיג את תחושת השיעמום, ליצור פעילות חווייתית, חיבור והעברת ערכים והנאה. ניתן להציע לסבתא או סבא או שניהם לעשות פעילויות עם הילדים. פעילויות לחיזוק הקשר עם הילדים על ידי סבא וסבתא יסייעו להורים וישמחו את הסבא והסבתא.

לפניכם 25 רעיונות  מה לעשות עם הילדים. זה יכול להיות בפעילות במהלך החופש הגדול, פעילות בימי הבידוד, בימים של חופשים בחגים או בימים של חול. זה יכול להיות כפעילות מעשירה בימי שבת ויכול להיות בילוי פעילות פנאי של אמצע השבוע.

25 רעיונות מה לעשות עם הילדים

אז לכל הורה וילד שרוצים לדעת מה לעשות עם הילדים, בזמן שבת או חג, חופש או בידוד, אירוע משפחתי או סתם פעילות פנאי, הנה 25 רעיונות מעניינים מה עושים עם הילדים :

1. לצאת לטיול בחיק הטבע ביחד.

2. לצאת להליכה או פעילות ספורטיבית אחרת ביחד. אפשר לשחק במשחקי כדור יחד, ללכת יחד למכון כושר או לאימוני שחיה, להצטרף לקבוצה שמשחקת במגרש השכונתי, או להתחיל מאפס בתחביב ספורטיבי כמו לימוד רכיבה על סוסים, משחק פטאנק בכדורי ברזל, משחק כדורעף, או אפילו משחק כדור נוצה או מטקות.

3. ללכת עם הילדים לפעילות חוויתית כמו גן חיות, ספארי, קטיף דובדבנים בגולן, פארק מים, חדרי בריחה, אופניים מרובות מדוושים, קייקים, סנפלינג או אבובים בנחל כלשהו. אפשר גם ללכת יחד לבאולינג, פיינטבול או תחרות קליעה למטרה.

4. ללכת עם הילדים לחוף הים. ים המלח, ימת כנרת או הים התיכון. רק תבחרו.

5. לעסוק עם הילדים ביצירה, פיסול ואומנות פלסטית. ניתן גם לעשות יחד אומנות כמו ציור או איור ואף צביעה, למשל צביעת מנדלות. אפשר להעזר בסרטוני יו טיוב או להעזר במורה חובבן או מקצועי .

6. ליצור עם הילדים מוזיקה ולנגן בכלי מוזיקלי. אפשר גם ליצור מוזיקה אלקטרונית יחד באמצעות המחשב בתוכנות ללא תשלום. ניתן ללמוד גם מוזיקה יחד בדרכים שונות.

7. אם הילדים נמשכים למיומנויות מעשיות  תוכלו עם ילדיכם להנות את רזי למידת ויצירת האומנות דיגיטלית בעזרת תוכנות מחשב או אפליקציות של אנימציה ותלת מימד, גרפיקה ועיצוב.

8. להאזין ביחד עם הילדים למוזיקה מיוחדת.

9. לצפות עם הילדים בסרט מיוחד בעל משמעות עבורכם ולחלוק איתם חוויות. אפשר לצפות בסרט בבית או בקולנוע.

10. ללכת עם הילד לסדנה או קורס, הרצאה או צפיה וירטואלית בתכים בנושאים שמעניינים אתכם כמו תעתועי ראיה פסיכולוגיים, מיומנויות מידע כלכלי, חידושים בתחום הרפואה או יסודות השיווק או המצאות בתחום המדע. אפשר גם לערוך בבית פעילויות וניסויים מדעיים.

11. ללמוד ביחד שפה חדשה או לשפר שפה קיימת בקורס למידת אנגלית למשל או קורס ספרדית. ישנן מגוון סיבות למה להשקיע בלמידת אנגלית כמובילה בינ"ל או שפות זרות אחרות. השקעה של זמן ותרגול ללמוד אנגלית, ספרדית או צרפתית, ערבית או סינית יכולה להיות מהנה, חווייתית ומעצימה. למידה של אנגלית בקורסים, בלמידה בבית, בחוברות או בסרטונים בהתאם להעדפה, צרכים או משיכה שלכם יכולה להיות רעיון מעניין לעשיה משותפת.

12. ללכת יחד לבריכה כבילוי משפחתי.

13. ללכת יחד עם הילדים לבלות באוהלים בחיק הטבע. מדובר בעוד פעילות שאפשר לעשות עם הילדים שאינה עולה הרבה, מחברת, ייחודית ומהנה.

14. לתכנן ולבצע יחד עם הילדים שיפוץ קל בבית, עיצוב מחדש או שינוי

15. לעזור לילדים למצוא אפיק הכנסה בהתאם לגיל שלהם- למשל כבייביסטר לשכנים, למשל במכירת מוצרים וכו.

16.לשחק עם הילדים במחשקי רשת מרובי משתתפים שהם אוהבים ולהתחרות בהם או לעזור להם.

17.משחקי קופסה הם הצעה נוספת לרעיונות מה לעשות עם הילדים. משחק משפחתי של מונופול, רמי, קטאן או שבץ נא יכול להיות רעיון מעניין מה לעשות יחד.

18. בנוסף למשחקי קופסה ניתן גם כרעיון לבילוי עם הילדים לשחק במשחקי לוח כמו שח מט, שש בש או דמקה. רעיון נוסף מה לעשות עם הילדים במסגרת משחקים היא לשחק בחידונים, שאלות טריוויה כלליות, טריוויה לבני המשפחה או חידוני הגיון, שאלות טריוויה לפי נושאים כמו טריוויה גוף האדם או טריוויה בנושא מדע וטכנולוגיה. האינטרנט מציע מגון רחב של משחקים מעין אלה. באותו אופן ניתן לפתור יחד סודוקו, תשבצי הגיון או תשבצים.

19. להדליק מוזיקה ולרקוד. ניתן להפעיל סרטוני ריקוד מהאינטרנט בהם עלינו לחקות את תנועת הרוקדים וכך לשפר את איכויות הריקוד, לבצע פעילות גופנית יחד ולהנות מהבידור והחוויה המשעשעת של הריקוד בצוותא בהתאם לשיעור.

20. לבשל עם הילדים משהו שאוהבים. אפשר גם לאפות. מאסטר שף ביתי תמיד מתקבל בברכה. העיקר של רעיון זה מה לעשות עם הילדים הוא להביא אותם לתכנון ולביצוע של מהלך ההכנה של המזון, תחושת מסוגלות, מודעות להתנהלותם, באופן שיחזק בהם כישורי חיים והבנה. זאת לצד התוצאה הטעימה.

21. הצעה נוספת לרעיונות מה לעשות עם הילדים היא הרכבת פאזלים. ישנם כיום גם פאזלים תלת מימדים וגם פאזלים מורכבים ופשוטים שניתן להנות מהם יחד.

22. לפעול יחד למען הזולת בהתנדבות משותפת . למשל הבאת מצרכי מזון לנזקקים, חלוקת מצרים נדרשים ועוד.

23. לטייל יחד במוזיאון. תערוכה במוזיאון או פעילות תרבות אחרת יכולה להעשיר את הזמן המשותף. ניתן גם לצאת לסיור וירטואלי במוזיאונים המובילים בעולם דרך האינטרנט. זאת במיוחד בתקופה בה טיסה לחו"ל יחד כרעיון לבילוי עם הילדים אינה על הפרק.

24. מופעי תרבות ובידור. למשל הופעה של אומן מוערך, זמר, מופע סטנדאפ או הצגת תיאטרון איכותית.

25. לכתוב עם הילדים סיפור ביחד. ניתן גם להמחיז אותו בבית. זה הזמן להתחפש ולבטא את כשרון המשחק של הילדים ושלכם.

דילוג לתוכן