שיטות לגבוה בצורה טבעית במהירות

כיצד להוסיף סנטימטרים לגובה: 5 טכניקות תרגילים ושיטות איך לגבוה באופן מהיר בדרכים טבעיות שאינן כוללות תרופות ורכיבים לא טבעיים

שי לביא

עודכן בתאריך

בריאות הילדמדע
תרגילים וטכניקות איך לגבוה באופן טבעי. צילום: Pixabay Michal Jarmoluk

גובה הוא מאפיין אסתטי משמעותי בתפיסה הנורמטיבית. רבים מוטרדים בסוגיה איך להוסיף לגובה, כיצד להראות גבוה יותר ואיך לגבוה במהירות רבה. גובה תלוי במספר גורמים וביניהם גנטיקה, תזונה והורמונים. יחד עם זה גם יציבה, זקיפה ותצורת עמוד השדרה מסייעים למראה גבוה יותר. כלומר ליתים עד כמה אנחנו נראים גבוהים תלוי במידת המתיחה או הזקיפה של הראש ועמוד השדרה. תרגילים איך לגבוה שהינם פופולריים מוצעים כדי לסייע למראה גבוה יותר באמצעות מתיחה של עמוד השדרה. השלמה עם דימוי הגוף שלכם עדיפה. יחד עם זאת אם תתעקשו ליישם תרגילים ושיטות איך לגבוה עליכם להקפיד על ביצוע זהיר במיוחד.

איך לגבוה באופן טבעי

למי שמתעקש לבצעם- את התרגילים יש לבצע בזהירות רק לאחר ייעוץ והתאמה למגבלות ולמצב הרפואי, כולל האורתופדי. מדובר בפעילות גופנית וחשוב לבצעה במתינות ובטחה. במידה ומדובר באדם שהוא נמוך באופן קיצוני, ישנן שיטות להתערבות רפואית להגביה את האדם. יחד עם זאת חשוב לציין כי תרופות כמו הורמון גדילה לגביהה ניתנות במקרים חריגים.
באשר לתוספי גדילה ואחרים המבטיחים להוסיף כמה סנטימטרים לגובה ושאר תערובות, תרכובות ותרופות סבתא לגבוהה, אין עד כה שום הוכחה ומחקר המעידות על יעילותן. לכן לא מומלץ לבזבז סכומי כסף על הצעות מעין אלה.

אז מה הם השיטות איך לגבוה באופן טבעי, במה מתרכזות שיטות המוצעות ברשת האינטרנט לגביהה מהירה ואילו תרגילים שעוזרים להוסיף כמה סנטימטרים למראה גבוה יותר? לפניכם ההמלצות לשיטות כיצד לגבוה במהירות. הללו מתרכזות באימונים של הגוף באזור עמוד השדרה. סרטוני ההדרכה והתכנים ברשת מציעים שיטות הקשורות בכך.

יחד עם זאת חשוב לזכור שלא מדובר בשיטות מוכחות אי לגבוה. טכניקות להוסיף מספר סנטימטרים לגובה נשמעות אטרקטיביות אך לעיתים גם לא מסייעות למראה זקוף יותר. עם זאת רבים ברשת האינטרנט מתארים יעילות של הטכניקות הללו ואחרות.

הבאנו לפניכם שיטות נפוצות ברשת איך לגבוה. כאמור, אין שום בטוחה לכך שהשיטות יוספו לגובהם מספר סנטימטרים. מה שכן בטוח הוא שחובה עליכם לבצע את התרגילים בזהירות. השיטות הנפוצות ברשת מציעות תרגילים המצריכים מתיחה / מתיחות, גמישות ולחץ על הגוף. הדבר יכול להגרם להתפסות שרירים, מתיחת שרירים ונזקים בריאותיים אורתופדיים.

5 שיטות לגבוה בצורה טבעית במהירות

השלמה עם הגוף והגובה היא חשובה. השלמה עצמית ודימוי גוף מקבל מועילה מאוד. לכן לפני שמתעקשים על תרגול למתיחת עמוד השדרה כדי להראות גבוה יותר, כדאי לשים דגש על השלמה עם הגובה.
אם אינכם מוכנים להשלים עם הגובה שלכם, ומתעקשים על תרגול טכניקות אלה בזהירות יתרה, להלן תמצית השיטות לגביהה הנפוצות.

מה השיטות שבאמצעותן ניתן למתוח את עמוד השדרה ולהראות גבוהים וזקופים יותר ?

1. תנאים סביבתיים אופטימליים לגביהה.
במהלך השינה מופרשים הורמוני הגדילה. לכן חשוב להקפיד על שינה טובה של 7 שעות ומעלה בכל לילה. לכן חושב להקפיד על תנאים טובים לשינה, הפחתה של גורמי לחץ, וסביבה רגועה ועל תזונה איכותית. תזונה נכונה המכילה את אבות המזון, מינרלים וגם ויטמינים, חומצות אמינו וחומצות שומן נחוצות במינון המתאים המאפשר מיצוי פוטנציאל הגביהה. כאשר אדם מגיע לגובהו הסופי לאחר שנות העשרה הללו כבר לא יועילו כיוון שגביהתו הפסיקה.

2. היתלות על מוט. היתלות על מוט כמו זה המשמש לתרגילי מתח, ללא עליה אליו עשויה לסייע לזקיפת עמוד השדרה. אם מתעקשים על כך, יש לבצע תרגיל זה כאמור לצד תרגילים אחרים במתינות וזהירות יתרה.

3. כפיפת הידיים אל כפות הרגלים. כפיפה זו של הידיים אל הרצפה בעת עמידה גוררת מתיחה של הגב לצד מתיחה של הרגליים. יש הסבורים כי מתיחה זו היא טכניקה יעילה איך לגבוה באופן טבעי במהירות רבה.

4. תנוחת קוברה. מתיחת הקוברה או תנועת הקוברה היא ביצוע מתיחה של עמוד שידרה באופן קעור. טכניקה זו למתיחת עמוד השדרה, החוליות, הגב, שרירי הירכיים ושרירי הבטן מומלץ ברשת האינטרנט ככזה שעשוי לסייע לגמישות ומתיחה לצד שיפור הזקיפה והגובה. מדובר בגדר המלצות כאמור ואין מחקרים המאששים את השפעתו מלבד עדויות של ממליצים.

5. שחייה. במהלך השחייה אנו מצבעים זקיפה ושינוי בעמוד השדרה. יש הסבורים כי תרגיל זה מהווה טכניקה מצוינת לגבוה.

סרטון המחשה להדגמת תרגילים וטכניקות איך לגבוה באופן טבעי במהירות

דילוג לתוכן