בוטוקס

מידע חשוב על טיפולי בוטוקס להעלמת קמטים

מערכת האתר

עודכן בתאריך

בריאות הציבורבריאות ויופי
עור מושלם. ללא קמטים. מקור: ויקיפדיה. ברישיון cc3-by מאת: CCupload

בוטוקס, או בשמו המלא – בוטליניום טוקסין, הוא, למעשה, חומר המופק מרעלן הנחשב לאחד הרעלנים הקטלניים ביותר לאדם. בכמויות גדולות עלול רעלן זה להרוג את האדם – אך בכמויות קטנות הוא יכול לשאת שלל יתרונות רפואיים: החל מטיפול להעלמת קמטים וטיפול למילוי שפתיים, דרך טיפול לבעיות עין עצלה ופזילה וטיפולים לסובלים מהזעת יתר וכלה בטיפול בכאבים שונים, בתסמונת השלפוחית הרגיזה, במצבים נוירולוגיים שונים ועוד.

אחד השימושים הנפוצים ביותר של הבוטוקס הוא ברפואה האסתטית, בה משמש הבוטוקס, בין היתר, להעלמת וטשטוש קמטים. בשנת 2002 אישר ה-FDA (מינהל המזון והתרופות האמריקאי) שימוש זה של הבוטוקס – ומאז הפך טיפול זה לאחד מטיפולי האסתטיקה הרפואיים הנפוצים ביותר בעולם (ובישראל) – הן בקרב גברים והן בקרב נשים.

טיפול בוטוקס להעלמת ומילוי קמטים אינו יעיל לכל סוגי הקמטים המופיעים על פנינו – אלא בעיקר לטיפול בקמטי הבעה וטיפול בקמטים עדינים הנובעים ממבנה העור. האזורים הנפוצים לטיפול בבוטוקס הם בין הגבות, במצח ובצידי העיניים.

הטיפול בבוטוקס אינו יעיל לטיפול בקמטים הנובעים מחשיפת יתר לשמש ובקמטים הנובעים מירידה מגמישות העור כתוצאה מההזדקנות. אם ברצונכם לטפל בקמטים אלו תוכלו לפנות לטיפולי העלמת קמטים אחרים – טיפול מילוי בקולגן, טיפול מילוי ברסטילן ועוד.

יתרונות טיפול בוטוקס

טיפול בוטוקס להעלמת קמטים הפך פופולארי במיוחד, שכן יתרונותיו הם רבים: השימוש בו הוא בטוח למדי (למעשה נחשב הבוטוקס לאחד החומרים הבטוחים ביותר לשימוש בעולם הרפואה האסתטית, והוא זכה לאישורם של ה-FDA ומקבילתו האירופית, ה-CE ומשרד הבריאות הישראלי), הטיפול הוא קצר למדי – ונמשך, לרוב, בין 5 ל-10 דקות בלבד, הטיפול מבוצע ללא הרדמה וללא כאבים – וכמעט ואינו מלווה בתופעות לוואי, תוצאות הטיפול מהירות במיוחד – וניתן להבחין בהן כבר בימים הראשונים שלאחר הטיפול וניתן לחזור מיד לאחר הטיפול לשגרה רגילה. יתרון נוסף של הטיפול בבוטוקס הוא עלותו הלא גבוהה יחסית – בדרך כלל עולה הטיפול בין 800 ל-1500 ₪ בלבד, בהתאם למיקום האזור המטופל, כמות הבוטוקס המבוקשת לטיפול ומידת ניסיונו של הרופא המטפל.

חסרונותיו של הטיפול הם מעטים: החיסרון הגדול ביותר הוא השפעתו הזמנית של הטיפול, שכן לאחר מספר חודשים מתפוגגת השפעת החומר וחוזרים הקמטים – ועל כן רבים עוברים טיפולי בוטוקס באופן חוזר – כל כחצי שנה לערך. חיסרון נוסף הוא אי התאמתו של טיפול הבוטוקס לאוכלוסיות מסוימות – נשים בהיריון ונשים מניקות, אנשים החולים במחלות מסוימות (מחלות אוטו אימוניות, לדוגמא) ואנשים הנוטלים תרופות מסוימות, אנשים הרגישים לבוטוקס ואנשים עם זיהום באזור המיועד לטיפול – אינם יכולים ליהנות מיתרונות הבוטוקס. כן יכול להיות מלווה הטיפול בתחושת כובד קלה של הראש (הנעלמת לאחר מספר שעות).

לסיכום, אם ברצונכם להעלים את קמטי ההבעה המעטרים את פניכם – ואינכם מעוניינים לעבור הליך כירורגי (כניתוח מתיחת פנים, לדוגמא), אלא ליהנות מטיפול קצר במיוחד – הנמשך דקות ספורות ומוביל לתוצאות מהירות – כדאי לכם לחשוב על זריקת בוטוקס להעלמת קמטים. הזריקה אינה כואבת, בטוחה עד מאד לשימוש וכמעט אינה גוררת תוצאות לוואי – כך שתוך ימים ספורים מסיום הטיפול תיהנו ממראה פנים חלק, רענן וצעיר.

כתבות באותו עניין
דילוג לתוכן