קרש קפיצה לעולם הסטארט-אפ

ביזטק: קרש קפיצה לעולם הסטארט-אפ

מערכת האתר

עודכן בתאריך

בריאות הציבורעסקים כלכלה ניהול
ניתוח. מקור: ויקיפדיה. באדיבות: US Navy. צילום: Milosz Reterski

ביזטק: קרש קפיצה לעולם הסטארט-אפ

חברת "אוגמדיק" זכתה בתחרות היזמות BizTEC עם מוצר המסייע לרופאים במהלך ניתוח."תחרות BizTEC ציידה אותנו בכלים מעשיים לגיבוש התוכנית העסקית ובעזרה מעשית מהמנטורים, ובראש ובראשונה העניקה לנו מסגרת והכניסה אותנו לשגרת עבודה. כל זה סייע לנו בפיתוח הטכנולוגיה ובתכנון הכיוונים העתידיים בפיתוח המוצר שלנו, ARGUS ."

ניסן אלימלך, מנכ"ל אוגמדיק, מספר בהתרגשות על החברה שהקים ביוני 2014, שהובילה אותו היום למקום הראשון בתחרות BizTEC. "עזבתי את עבודתי בחברת מדטרוניקס כדי להקים את אוגמדיק, ואני לא מצטער לרגע."

ARGUS , המוצר של אוגמדיק, הוא מערכת המכוונת את המנתח במהלך הניתוח, במטרה להגדיל את יעילות הניתוח ואת בטיחותו. המערכת פועלת באמצעות משקפי מציאות רבודה, המציגים בפני המנתח עצמים תלת-ממדיים מדומים המוקרנים על החולה הממשי.

השלב האחרון בתחרות היזמות השנתית BizTEC התקיים אתמול (7/7/14) בקמפוס הטכניון בשרונה, ת"א. בארוע נכחו כ-150 קרנות הון סיכון, משקיעים פרטיים ובעלים של חברות מובילות במשק בישראל. תחרות BizTEC נוסדה בטכניון ב-2004, במטרה לקדם את היזמות בקרב סטודנטים ישראלים. הטכניון מעניק לקבוצות המתחרות את ההדרכה הממושכת, הכוללת עבודה עם מנטורים, מרצים ואנשי עסקים במסגרת ה"אקסלרטור" בטכניון. מדי שנה מתחילות את התהליך 40 חברות, כמחצית מהן ממשיכות לשלב המעשי, ושמונה מהן עולות לשלבי הגמר ומקבלות הדרכה צמודה וחשיפה בפנים משקיעים פוטנציאליים. התחרות פתוחה כיום לכלל הסטודנטים בישראל, אך חלק הארי מהקבוצות מגיע מהטכניון.

"חברות הזנק קמות ונופלות על איכותו של הצוות," אומר תומר אהרונוביץ', מנהל האקסלרטור, "והתפקיד שלנו הוא לסייע לסטודנטים לממש את הרעיונות שלהם לקראת הקמתה של חברה מצליחה." ששון יונה, המנטור הראשי, ציין כי "הייחוד של BizTEC הוא בתמיכה המקצועית הרצינית, על ידי מנטורים מובילים, וכבר יש לנו קבלות – צוותים יוצאי BizTEC שקצרו הצלחות עולמיות."

"מה שצד את עיני הוא שכל הצוותים שהשתתפו בתחרות הציגו בעיה אמיתית," אמר רפי נווה, המנהל הטרי של מרכז היזמות בטכניון. "לכן יש להם סיכוי טוב להצליח מבחינה עסקית."

במקום הראשון (ובפרס של 10,000 דולר) זכתה כאמור אוגמדיק, בראשות המנכ"ל ניסן אלימלך. מנהל הטכנולוגיה הוא ד"ר נסי בנישטי – פיסיקאי מצטיין בעל תואר PhD מאוניברסיטת אוקספורד בלונדון. המנהל הרפואי הוא ד"ר רפאל לוטן, מנתח עמוד שדרה בכיר מבית החולים וולפסון בחולון. אוגמדיק היתה לאחרונה אחת מתשע קבוצות (מתוך 4,000 מיזמים) שעלו לגמר בתחרות אינטל לעסקים אירופה – Intel Business Challenge Europe.

למקום השני בתחרות הגיעה חברת סינרג'י (Synairgy), שהוקמה בידי יוצאי חיל האוויר ומפתחת מערכת אוטומציה מתקדמת לניהול מרחבי טיסת כטב"מים (כלי טייס בלתי מאוישים). לדברי צחי צדקי, מייסד החברה ומנהלה, הרעיון הוא לממש את הפוטנציאל הקיים בכלי טיס לא מאוישים ליישומים עסקיים.

למקום השלישי הגיעה חברת T.I.G.R, שפיתחה חוסם עורקים פנאומטי. החברה נוסדה על ידי ארבעה סטודנטים לרפואה בטכניון – שניים מהם עתודאים ושניים לאחר שירות צבאי. לדברי מנכ"ל החברה, אורי איידלסברג, חסם העורקים שפיתחה החברה ניתן לתיפעול על ידי אנשים לא מיומנים.

דילוג לתוכן