המירוץ לחיים ולתקווה – למען המאבק בסרטן

פרויקט התמיכה הבינלאומי הנקרא RELAY FOR LIFE של האגודה האמריקנית למלחמה בסרטן הגיע לישראל ונערך לראשונה בארץ בעיר מודיעין

מערכת האתר

עודכן בתאריך

בריאות הציבור
סמל המודעות למחלת סרטן השד. מקור: ויקיפדיה ברשיון cc2-by. צילום: Jason Meredith

המירוץ לחיים ולתקווה – 4,000 נרות למען המאבק בסרטן

פרויקט התמיכה הבינלאומי הנקרא RELAY FOR LIFE של האגודה האמריקנית למלחמה בסרטן הגיע לישראל ונערך לראשונה בארץ בעיר מודיעין ביוזמת האגודה למלחמה בסרטן במטרה לקדם את המאבק במחלות הסרטן, לחגוג את חייהם של אלו שהחלימו, ולזכור ולהנציח את אלו שנפטרו תחת הכותרת המירוץ לחיים ולתקווה.

במשך 18 שעות רצופת כולל בשעות הלילה צעדו סביב אגם ענבה בעיר, ארגונים, בתי ספר, תנועות נוער, קבוצות חברתיות, חוגים, עמותות, קהילות וקבוצות ספורט במטרה להעלות את המודעות למאבק במחלת הסרטן ביוזמת האגודה למלחמה בסרטן ועיריית מודיעין, מכבים, רעות.

מדובר בפרויקט התמיכה הבינלאומי הנקרא RELAY FOR LIFE של האגודה האמריקנית למלחמה המיוצג בלעדית בישראל על ידי האגודה למלחמה בסרטן ונמשך מיום חמישי ה -6 באוקטובר אחר הצהריים עד ליום שישי 7.10 בשעה 10:00 בבוקר. צעדות מסוג זה, בהן הקהילה מפגינה את כוחה, מתקיימות ברחבי העולם מזה כ-30 שנה בשם "RELAY FOR LIFE", פרויקט שיזמה האגודה האמריקאית למלחמה בסרטן כעת גם ישראל מצטרפת לרשימת המדינות, עם האירוע העירוני הראשון בארץ, שהופק על ידי מתנדבי האגודה למלחמה בסרטן במודיעין, מכבים, רעות בראשות יו"ר הסניף שולה זק.

חיים ביבס ראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות ציין באירוע כי: "החלטנו להירתם לקיום המירוץ לראשונה בישראל במטרה לאפשר לכל חבר בקהילה לקחת חלק אפקטיבי במאבק בסרטן, להעלות את המודעות למאבק במחלות הסרטן ולהעניק חיבוק חם של הקהילה לחולים, בני משפחתם וסביבתם התומכת. זאת לצד הגברת המודעות לגילוי מוקדם של המחלה וגיוס משאבים עבור המטרה החשובה".

מירי זיו, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן הוסיפה כי: "בזכות עיריית מודיעין-מכבים-רעות, מדינת ישראל הצטרפה ל – 6,000 קהילות ברחבי העולם, אשר אימצו דרך חברתית לקדם את המאבק במחלות הסרטן, לחגוג את חייהם של אלו שהחלימו, ולזכור ולהנציח את אלו שנפטרו. אני מודה לשולה זק, יושבת הראש המסורה והנמרצת של האגודה למלחמה בסרטן במודיעין שהשקיעה ימים ולילות יחד עם הועדה המארגנת בעירייה ולכל מי שנתן יד"

דילוג לתוכן