הרמת עפעפיים

ניתוח הרמת עפעפיים: מה מאפיין הליך כירורגי אסתטי לשיפור המראה באמצעות הרמה של העפעפיים, מה טווח המחירים, עד כמה הניתוח קשה ומה תופעות הלוואי

שי לביא

עודכן בתאריך

בריאות הציבורבריאות ויופי
חיוך אופטימי. מקור: ויקיפדיה ברשיון cc3-by. צילום: Pavitrata

ניתוח הרמת עפעפיים הוא הניתוח הפלסטי השלישי בשכיחותו בישראל, ואחד מהניתוחים הפלסטיים המבוקשים בעולם כולו, ומידי שנה מבקשים רבים לעבור ניתוח זה – המשנה את מראה הפנים כליל – ומעניק להם מראה צעיר ורענן.

כיוון שעם חלוף השנים – ובעיקר לאחר גיל 30 – נוטים לצנוח העפעפיים וכיוון שעפעפיים צנוחים משפיעים רבות על המראה הכללי של הפנים – ויוצרים מראה עייף ומבוגר, רבים מהסובלים מתופעה זו בוחרים לעבור ניתוח עפעפיים עליונים או ניתוח עפעפיים תחתונים, המטפל בעיקר בהעלמת "שקיות" השחורות שמתחת לעיניים או ניתוח משולב. אופציה פופולארית נוספת היא לעבור את ניתוח העפעפיים במשולב עם ניתוח מתיחת פנים.

ניתוח עפעפיים עליונים כולל כריתה של עודפי העור ושקיות השומן מהעפעפיים העליונים וניתוח עפעפיים תחתונים מבוצע באחת משתי השיטות העיקריות: השיטה הוותיקה יותר, בה מבצע המנתח חתך חיצוני מתחת לריסים – ודרך חתך זה מסיר את עודפי העור והשומן, או השיטה החדישה והמשוכללת יותר – בה נעשה שימוש בקרן לייזר. אם אתם מעוניינים בהרמת עפעפיים – אך חוששים מהליכים כירורגיים – תוכלו לעבור הליכים לא-ניתוחיים שיתרמו רבות למראה העפעפיים והעיניים. הרמת עפעפיים ללא ניתוח כוללת, לרוב, הזרקת חומרים שונים להעלמת הקמטים. חשוב לציין כי תוצאות הרמת עפעפיים ללא ניתוח אינן מוצלחות כתוצאותיהם של הניתוחים בתחום, אולם הם בהחלט מביאים לתוצאות טובות עד מאד- בעיקר במקרים בהם בעיית צניחת העפעפיים היא קלה יחסית.

מאפייני ניתוח הרמת עפעפיים

ניתוחי מתיחת עפעפיים נחשבים לניתוחים בטוחים למדי – ההתערבות הכירורגית היא מינימאלית, ולעיתים קרובות אף מבוצע הניתוח בהרדמה מקומית בלבד (אם כי רופאים אחדים מעדיפים לבצע את הניתוח תחת הרדמה כללית). משך הניתוח נע, בדרך כלל, בין חצי שעה לשעתיים (ניתוח עפעפיים עליונים הוא, לרוב, קצר יותר) ומשך ההחלמה נע בין מספר שבועות לחודשים אחדים. אין זה אומר כי לא תוכלו לחזור לשגרה כמעט מלאה כבר תוך ימים אחדים (או שבועיים לכל היותר) – אלא כי האפקט המלא של הניתוח יהיה ניכר לעין רק לאחר זמן זה.

ודאי תשמחו לדעת כי ניתוחי העפעפיים נחשבים לניתוח פלסטי זול יחסית לניתוחים אחרים – ומחירו נע, לרוב, בין 8000 ל-15000 ₪ בלבד.

תוצאות הלוואי של הניתוח נחשבות לקלות יחסית לניתוחים אחרים – והן חולפות, לרוב, תוך ימים אחדים. תופעות אלו כוללות הרגשת אי נוחות או יובש בעיניים, נפיחות וכאבים, אדמומיות ושטפי דם וכו'. סיבוכים מורכבים יותר הם נדירים למדי. חשוב גם לזכור כי תוצאות ניתוח הרמת עפעפיים אינן נמשכות לנצח – ועם המשך ההזדקנות תיתכן צניחה נוספת של העפעפיים – יחד עם זאת, לרוב תיהנו מהמראה הצעיר שיעניק לכם ניתוח למשך 10 שנים לפחות.

לסיכום, ניתוחי עפעפיים מהווים בחירה מצוינת עבור הסובלים מצניחת עפעפיים עליונים או תחתונים – הניתוח הוא בטוח למדי וקצר יחסית, הליך ההחלמה אינו ארוך, תופעות הלוואי אינן רבות והסיבוכים הם נדירים – ותוצאותיו של הניתוח נראות לעין במהירות, משפיעות על כל מראה הפנים ומעניקות לכם מראה צעיר ורענן, הנשמר לאורך זמן רב.

דילוג לתוכן