מאז שנות ה50, עלה מספר החולים בסרטן פי 5

נשיא המדינה: "יש לנו יותר חולים אבל גם יותר מחלימים". פי 5 יותר חולים ופי 9 יותר מחלימים בהשוואה לשנות ה50

מערכת האתר

עודכן בתאריך

בריאות הציבורחדשות חמות
סמל המודעות למחלת סרטן השד. מקור: ויקיפדיה ברשיון cc2-by. צילום: Jason Meredith

נשיא המדינה: "מאז שנות החמישים, עלה מספר החולים בסרטן פי חמישה. לצד זה, מספר המחלימים עלה פי תשעה. יש לנו יותר חולים אבל גם יותר מחלימים"

נשיא המדינה מר ראובן ריבלין ורעייתו נחמה, הודיע אמש על פתיחת מבצע ההתרמה השנתי, הקש בדלת של האגודה למלחמה בסרטן ושנת הפעילות של האגודה בטקס מרגש שכלל הופעה של הזמר אדם וסיפור התמודדות יוצא דופן של נועם אוטולנגי, אשר חלה פעמיים בסרטן ועבר השתלת מח עצם מדם טבורי שנתרם על ידי אחיו. באירוע המסורתי בבית הנשיא, השתתפו שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, יו"ר האגודה למחמה בסרטן פרופ' אליעזר רובינזון, סגן יו"ר האגודה ליאון רקנאטי, הנהלת האגודה, ילדים חולים ומחלימים, בני משפחותיהם, ועשרות מתנדבי האגודה למלחמה בסרטן. את הטקס הנחתה מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן, מירי זיו. מבצע הקש בדלת יערך ביום שני ה -31 באוקטובר 2016.

נשיא המדינה מר ראובן ריבלין אמר כי: "כבר שנים ארוכות שבית הנשיא פותח את דלתותיו לאגודה למלחמה בסרטן במסורת ארוכה שהחלה עם קודמיי בתפקיד. מאז שנות החמישים, עת הוקמה האגודה, עלה מספר החולים בסרטן פי חמישה. לצד זה, מספר המחלימים עלה פי תשעה. יש לנו יותר חולים אבל גם יותר מחלימים ולצערנו לרבים עדיין קצרה ידנו מלהושיע. אני מאמין שבמלחמה נגד הסרטן, במאבק למען החיים, לכל אחד מאיתנו יש תפקיד, כולנו חיילים. הסרטן אינו מפלה, הוא אינו מבדיל בין תושבי ירושלים או תל אביב, בין עירוניים למושבניקים, בין יהודים לערבים או בין דתיים לחילוניים. כשהסרטן פוגע זה כואב ואף על פי כן, אל מול הכאב והשבר אני בטוח שיש תקוה. התקווה היא אתם. התקווה היא החולים האמיצים המתמודדים עם הכאבים והטיפולים. התקווה היא אתן, המשפחות היקרות אשר תומכות ללא הרף מחבקות ומתפללות. התקווה היא הצוותים הרפואיים, אנשי המחקר והמתנדבים. התקווה היא אנשי ונשות האגודה למלחמה בסרטן שלא ממתנים לכותרות או לתוצאות להכתיב להם את העשייה, אלא מקדימים תרופה למכה".

בטקס השתתף גם נועם אוטולנגי אשר חלה פעמיים בסרטן בתור ילד ועבר השתלת מח עצם מדם טבורי שנתרמה על ידי אחיו עם היוולדו, בזכות מאגר דם טבורי שהאגודה סייעה בהקמתו וממשיכה לתמוך בהפעלתו. נועם שנעזר באגודה באמצעות חונך בפרויקט השלמת חומר נלמד וכן השתתף עם משפחתו בנופש המשפחות של האגודה הוא כיום בן 21 מתנדב שנה שלישית בחיל המודיעין. ייצג את ישראל בתחרות בינלאומית על עבודות חקר ופיתוח, בה זכה בפרס על עבודת גמר שעשה בפיזיקה וגם הירצה במסגרת הרצאות Ted במכון ויצמן, לפני כשנתיים. למרות נכותו שנגרמה כתוצאה מתופעות הלוואי של ההשתלה, נועם ממשיך להיות אדם תורם ויוצר בחברה, ומדבר על המחלה בעוצמות נפש שנותנות כח לחולים להתמודד עם המחלה.

הזמר אדם, שנרתם בהתנדבות לשיר בטקס, איבד קרובי משפחה רבים למחלת הסרטן ובכללם את אמו. אחותו התמודדה והחלימה מסרטן והוא ביצע באופן מרגש את השיר "ונתנה תוקף" בליווי זאב זוהר על הפסנתר.

האגודה למלחמה בסרטן קוראת לחולי הסרטן ובני משפחתם להתקשר למוקד הטלמידע של האגודה למלחמה בסרטן המאויש 24 שעות ביממה למענה על שאלות ולקבלת עלוני מידע ללא תשלום בנושא התמודדות עם מחלת הסרטן, טיפולים, זכויות ושירותים, מחקרים קליניים, אירועים וימי עיון לחולים 1800-599-995

במסגרת הקש בדלת, מבצע ההתרמה השנתי של האגודה למלחמה בסרטן יתקיים ביום שני ה-31.10.2016 יצאו עשרות אלפי בני נוער תלמידי בתי הספר, חניכי תנועות הנוער ומתנדבים לפקוד את בתי תושבי ישראל. האגודה פועלת בשיתוף פעולה הדוק עם מערכת החינוך ופרושה בכ – 70 סניפים של מתנדבים בכל רחבי הארץ. במקביל ניתן לתרום גם שיחת טלפון חינם למחלקת תרומות: 1-800-35-46-46 וכן באופן מאובטח באמצעות כרטיס אשראי באתר האגודה.

דילוג לתוכן