משרד הבריאות יחלק מסכות רב פעמיות

האם משרד הבריאות יחלק בקרוב מסכות הגנה לאף ולפה רב פעמיות לתושבי ישראל ? משרד הבריאות הודיע כי החל במיזם שמטרתו לעודד היצע זמין של מסכות רב-פעמיות איכותיות העומדות בתקינה המתאימה לכלל אוכלוסיית ישראל. פיילוט ראשוני החל אתמול (12 לאפריל), עם התחלת ייצור של 300,000 מסכות. במשרד הבריאות מדגישים כי "שרשרת הייצור הינה 100% יצור ...

מערכת האתר

עודכן בתאריך

בריאות הציבורנגיף קורונה
מסכות מגן לאף ולפה. אילוסטרציה: Pixabay Nutze meine Bilder respektvoll-

האם משרד הבריאות יחלק בקרוב מסכות הגנה לאף ולפה רב פעמיות לתושבי ישראל ? משרד הבריאות הודיע כי החל במיזם שמטרתו לעודד היצע זמין של מסכות רב-פעמיות איכותיות העומדות בתקינה המתאימה לכלל אוכלוסיית ישראל. פיילוט ראשוני החל אתמול (12 לאפריל), עם התחלת ייצור של 300,000 מסכות. במשרד הבריאות מדגישים כי "שרשרת הייצור הינה 100% יצור ישראלי. הפיילוט מומש באמצעות מערך של מעל 1000 תופרים ותופרות במתפרות ישראליות."

איפה יחולקו מסכות רב פעמיות ?

במשרד הבריאות מציינים כי המסכות יחולקו לציבור במוקדי התפרצות, בתיאום עם הרשויות המקומיות ופיקוד העורף, במטרה למנוע גידול מאסיבי בהיקף החולים במוקדים אלו. לצד החלוקה, תתבצע הדרכה לאוכלוסייה לגבי אופן שימוש נכון במסכות, במטרה לייצר תרבות נכונה של חבישת מסכות הגנה במרחבים ציבוריים. הפרויקט הובל על ידי מערכת הביטחון והמוסד ושותפים לו התעשיות הביטחוניות ומומחי טקסטיל.

למי יחולקו המסכות וכיצד ?

מי יקבל את המסכות הרב פעמיות ? כיצד יחולקו מסכות המגן הרב פעמיות? משרד הבריאות יחלק את המסכות במקומות בהם יש ריבוי מקרי הדבקה. על פי משרד הבריאות, המסכות יחולקו כערכות אישיות הכוללות 3 מסיכות רב-פעמיות המיועדות לכביסה ושימוש חוזר. אל הערכה יצורף עלון מידע לגבי שימוש נכון במסיכות, המתורגם לעברית, ערבית, אמהרית, אנגלית ושפות נוספות. בכך מייצר המיזם תשתית ישראלית לייצור מסכות רב פעמיות בתקן משרד הבריאות לכלל אזרחי מדינת ישראל.

שר הבריאות יעקב ליצמן ציין בהתייחס לדברים אלו כי "מסיכה מהווה הגנה אישית המונעת הפצת תחלואה והידבקות בנגיף. בזכות המיזם החשוב לייצור מקומי של מסכות ישראליות אנו מעודדים את המשק שלנו שכה זקוק לגיבוי ותמיכה במיוחד בימים לא פשוטים אלו.

דילוג לתוכן