תמיכה נפשית וקו חם לסיוע רגשי עקב התפרצות נגיף הקורונה

בנוסף לקוי התמיכה הטלפוניים של ארגון ניצן, ער"ן והקואליציה הישראלית לטראומה, המרכז הקליני הבין-תחומי באונ' חיפה פותח קו חם של סיוע רגשי בעקבות התפרצות נגיף הקורונה

דקל שחף

עודכן בתאריך

בריאות הציבורנגיף קורונה
קו סיוע רגשי לתמיכה טלפונית עקב מגיפת הקורונה. תמיכה נפשית על ידי ארגונים וקליניקות סיוע נפשי. צילום: Pixabay Jan Vašek

תמיכה רגשית לסובלים מלחץ, חרדה וקשיים עקב התפרצות מגיפת הקורונה: אונ' חיפה פותחת קו חם של סיוע רגשי ומצטרפת לארגון ער"ן, הקואליציה הישראלית לטראומה וניצן המעניקים תמיכה נפשית רגשית עקב משבר הקורונה

המרכז הקליני הבין-תחומי של אוניברסיטת חיפה פותח קו חם של סיוע רגשי בעקבות התפרצות נגיף הקורונה. בכך הוא מצטרף לארגון ער"ן בשיתוף הקואליציה הישראלי לטראומה שהודיעו לפני מספר ימים על פתיחת מרכז לסיוע נפשי למעונינים הסובלים מלחץ, חרדה וקשיים רגשיים עקב התפרצות מגיפת הקורונה. המרכז מאויש על ידי מתנדבים המיומנים בתחום הדחק. זאת לצד פעילות אגודת ניצן המספקת גם היא מענה למעוניינים בתמיכה נפשית.

מספר הטלפון לתמיכה רגשית של ארגון ער"ן: 1201, שלוחה 6
מספר הטלפון לתמיכה רגשית של ארגון ניצן: 03-5372266.

קו חם לסיוע רגשי ותמיכה באוניברסיטת חיפה

לצד ארגונים אלה, המרכז הקליני הבין-תחומי של אוניברסיטת חיפה פותח קו חם של סיוע רגשי בעקבות התפרצות נגיף הקורונה.מאונ' חיפה נמסר כי "בעת זאת, כאשר רבות הידיעות מעוררות הדאגה בתקשורת וברשתות החברתיות חשוב לאפשר לחששות והחרדות שמתעוררים בתוכנו, אצל בני משפחותינו ומכרינו מרחב ביטוי בכדי ששגרת יומנו לא תפגע מעבר לנדרש ובכדי לשמור על יכולתנו להתנהל באופן שלו ואחראי. מעבר להיענות לגבי ביצוע ההנחיות הרשמיות של גורמי הרפואה, חשוב לנהל שיחות במעגלים המשפחתיים והחברתיים שלנו בכדי לאפשר את תחושת המוגנות לה כולנו זקוקים. בנוסף, במקרה ואחד מקרובי המשפחה או מכרים נמצא בבידוד עקב חשש לחשיפה לנגיף הקורונה, חשוב לשמור עימם על קשר."

באוניברסיטת חיפה הדגישו כי "המרכז הקליני הבין תחומי באוניברסיטת חיפה יכול לסייע לכם במידה ומתעורר חשש וחרדה אצלכם או אצל בני משפחתכם לגבי משמעויות התפשטות נגיף הקורונה וההנחיות המופצות בתקשורת או במידה שאחד מבני משפחתכם או מכריכם נמצא בבידוד או חלה. הצוות מקצועי והמיומן שלנו יוכל לסייע ולהנחות אתכם בהתמודדות הרגשית עם המצב המורכב בו אנו נמצאים.
השירות ניתן ללא תשלום.

הפניות הם באמצעות הודעה בווטסאפ (עסקי) למספר טלפון 04-8288622. לאחר קבלת ההודעה יחזור צוות המרכז למתן מענה לפונה בתוך 24 שעות.

דילוג לתוכן