4 הדרכות על הגנה מנגיף קורונה

4 הדרכות איך להתמודד נגיף הקורונה, להמנע מהדבקה, כיצד להגן על עצמנו ועל אחרים ואיך להקטין את הסיכון לחשיפה לחלות בוירוס הסיני המדבק

דקל שחף

עודכן בתאריך

בריאות הציבורנגיף קורונה
הגנה מנגיף הקורונה - הדרכות כיצד להתגונן מהנגיף SARS COV2. צילום: Pixabay-Gerd-Altmann

4 הדרכות בסרטונים כיצד להתמודד נגיף הקורונה, מהו נגיף ומה מקורו, איך להמנע מהדבקה, וכיצד להקטין את הסיכון לחשיפה לנגיף

ארבע ההדרכות מתארות בסרטונים הבאים מהו הנגיף ואיל להגן על עצמנו ממנו. ההדרכה הראשונה בסרטון מטעם מגן דויד אדום מתארת בפירוט אודות נגיף הקורונה, תסמיני המחלה כמו חום, שיעול וקוצר נשימה, מהם נגיפים בכלל ומה מאפיין אותם, תקופת דגירה של וירוס מרגע ההדבקה ועד להופעת הסימנים, מהו עומס נגיפי, מהי משפחת נגיפי RNA קורונה, מה הוא מגוון תסמיני הקורונה SARS-CoV2 הגורם את מחלת הקורונה COVID-19, כיצד החלה ההדבקה ומה הרקע של ההידבקות מבעלי החיים.

נתונים מספריים על הידבקות בקורונה לעומת MERS ולעומת SARS, מאפייניה המדויקים של ההפצה, ההעברה והמניעה להגנה מהנגיף, העברה בחשיפה להפרשות מדרכי הנשימה, רמת ההדבקה הגבוהה של הנגיף, סיבת המוות המרכזית מהנגיף ARDS דלקת ריאות חמורה הגורמת להצטברות נוזלים בריאות, אבחנה של נגיף הקורונה PCR, כיצד נמנע הידבקות בנגיף, כיצד רצוי לפעול כדי לא להדביק בנגיף ואיך להגן על עצמנו מהנגיף, מהם הסימנים המחשידים להידבקות בנגיף שכדאי לשים לב אליהם למניעת הידבקות מחולה בוירוס, כיצד יש לפעול כדי להמנע מהדבקה, בידוד ואיסור יציאה למרחב הציבורי, הגנה מפני הנגיף, הקטנת הסיכון וכיצד מתמגנים במערכת הבריאות בעזרים למניעת הידבקות.

ההנחיות של איסור יציאה מהבית הורחבו. ההדרכה הועלתה בסוף חודש שעבר ולכן רשימת המקומות בהם שהו מאות האנשים שאותרו כבר כחולים בנגיף במדינת ישראל, ההנחיות המתייחסות לבידוד הביתי אינן כוללות את כלל המידע בהקשר זה ואת האיסורים, המגבלות וההוראות החדשות שפורסמו מאז על ידי משרד הבריאות לגבי איסור יציאה מהבית.

 

ארגון הבריאות העולמי: כל מה שרצית לדעת על נגיף קורונה וכיצד להגן על עצמך מוירוס הסיני COVID 19

הדרכה זו (באנגלית) מתארת כיצד להתגונן מפני נגיף הקורונה – הוירוס הסיני קוביד COVID 19.

https://www.youtube.com/watch?v=1APwq1df6Mw

 

 

הדרכה של 7 צעדים כיצד להתגונן מפני נגיף הקורונה

בהדרכה זו מתאר ארגון הבריאות העולמי בשבעה צעדים כיצד להגן על עצמנו מפני הדבקה בוירוס הקורונה קוביד 19.

 

 

הדרכה לגבי שטיפת ידיים נכונה להתמודדות נגד וירוס הקורונה

בהדרכה זו מתאר ארגון הבריאות העולמי כיצד לבצע שטיפת ידיים נכונה על מנת להגן על עצמנו מפני הידבקות בוירוס הקורונה.

דילוג לתוכן