5 הדרכות להכנת מסיכת פנים לקורונה

5 הדרכות ומידע חשוב לגבי הכנת מסכת פנים לקורונה ולגבי מסכות היגייניות רפואיות להגנה על הפנים מנגיפים וחיידקים

דקל שחף

עודכן בתאריך

בריאות הציבורנגיף קורונה
זהירות: הידבקות. Sumanley xulx PIXABAY

איך להכין מסכת פנים מאולתרת למניעת הידבקות בנגיף הקורונה ? כיצד ליצור מסכת פנים סטרילית להגנה בקלות ואיך לעשות מסכות היגייניות שישמרו עלינו ברמה המקסימלית ללא טרחה מיותרת, בתקופה בה קשה להשיג מסיכות רפואיות סטריליות ? משרד הבריאות ינחה את אזרחי ישראל להסתובב עם מסיכת הגנה על הפנים בצאתם אל מחוץ לבית. מנכ"ל משרד הבריאות ציין כי לאור המחסור במסכות הגנה נשימתיות, על התושבים בישראל להעזר במסכת הגנה שאינה רפואית, ושניתן להעזר במסכות פנים להגנה נשימתית מרסיסי רוק שהינה מאולתרת. מסכת הגנה לפנים, בין אם מסכת פנים מאולתרת מבד ובין אם מסכת פנים רפואית לצוות רפואי מיועדת להגנה על הלובש אותה ועל סביבתו.

למה מועילה מסכת פנים להיגיינה ומניעת הידבקות בקורונה?

מסכת הפנים הינה הסמל של מגפת הקורונה בעולם. תפקידה של המסיכה מתמצה במספר היבטים מרכזיים.

  1.  מסכת פנים מגינה על אנשים החובשים אותה מפני העברת, החדרת והיצמדות חלקיקי רוק או נזלת מרסס של אנשים חולים.
  2. מסכת פנים סטרילית למניעת הפצה אווירנית של רסיסים ובהם נגיפים מצויה בשימוש של צוותים רפואיים החשופים להתעטשות ושיעול באופן תדיר.
  3. מסכה לפנים משמשת גם להימנעות מחשיפה לרסס במקומות צפופים כמו רכבת או אוטובוס.
  4. מסכת הגנה לפנים מגינה על הסביבה מפני הפצה של רסיסי רוק מדבקים של אנשים הנושאים את הנגיף מלעבור לאחרים בכך שהיא עוצרת התזת רוק בדיבור, התעטשות או שיעול של החולה.
  5. מסכת לפנים מהווה סוכך שעשוי להפחית סיכון להידבקות באמצעות מגע ידני באף. מסכת הפנים מגינה על החדרת נגיפים לאף בעצם מיקומה על הפנים. היא משמשת מחסון מפני הכנסה של נגיפים אל תוך ריריות האף והדבקה על ידי כך שהאדם החובש אותה לא יכול בקלות להדבק אם נגע באפו בידיים שלא חוטאו (אחרי שנגע במשטח נגוע בנגיפי קורונה).

במשרד הבריאות בישראל הנחו את הצוותים הרפואיים להשתמש במסיכות מגן. הציבור הרחב לעומת זאת נדרש להשתמש במסיכות הגנה למערכת הנשימה וניתן כאמור להשתמש במסכות מאולתרות ביציאה מחוץ לבית. המטרה של לבישת מסיכת הגנה היא למנוע התזת רסיסי רוק במקרה שהאדם נושא את הנגיף. כך ימנע מהדבקת אחרים. בנוסף, מטרתה להפחית סיכוי לכניסת רסס טיפות מאדם החולה במחלה אל האף או הפה.

הדרכות איך להכין מסכת פנים היגיינית לשמירה על מערכת הנשימה

להלן חמישה סרטוני הדרכה פופולריים כיצד להכין מסכת פנים לאור המחסור במסכות פנים סטריליות להיגיינת הצוותים הרפואיים. כאמור, שימוש במסכות פנים נדרש בעת היציאה מהבית. אין בשימוש של אדם במסכת פנים היגיינית כדי לגרוע מההנחיות שלו להמצא בבידוד ולנקוט פעולות אחרות לשמירה על הגינה וסטריליות למניעת הידבקות והדבקה.

להלן 5 הסרטונים להכנת מסיכות פנים לקורונה בהכנה ביתית כדי להמנע מהידבקות בוירוס ומהדבקה :

1. הכנת מסיכת פנים נגד קורונה בתפירה מבד

 

 

2. הכנת מסיכה לפנים לקורונה מנייר סופג וגומי עם הילדים וקישוט המסכה

3. הכנת מסכת לפנים ממספר שכבות בד

4. הכנת מסיכת הגנה לפנים מבד ללא תפירה

5. הכנה של מסכה לפנים מנייר ומתחבושת היגיינית לאישה – ללא תפירה

דילוג לתוכן