ד"ר רות וסטהיימר תקבל ד"ר לשם כבוד מאונ' בן-גוריון

ד"ר רות וסטהיימר, חלוצת הייעוץ והטיפול המיני תקבל תואר ד"ר לשם כבוד מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב

מערכת האתר

עודכן בתאריך

פסיכולוגיהבריאות ויופי
זוגיות ויחסים. מקור: ויקיפדיה ברשיון CC3-by-sa. צילום: Isabella Amoroe & Anders0608

ד"ר רות וסטהיימר, חלוצת הייעוץ והטיפול המיני תקבל תואר ד"ר לשם כבוד מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב

בגיל תשעים ואחת הכריזה ד"ר רות וסטהיימר חלוצת הייעוץ והטיפול המיני על הקמה של קרן מלגות על שמה אשר יוענקו לסטודנטים לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון. בטקס שיתקיים בסימן יובל שנים לאוניברסיטה יקבל את התואר לצד ד"ר רות וסטהיימר  גם הסופר דויד גרוסמן. התואר יוענק ב-19 במאי 2020 במהלך מושב חבר הנאמנים השנתי.

אוניברסיטת בן-גוריון תעניק תואר ד"ר לשם כבוד לד"ר רות וסטהיימר, ליועצת המינית הנודעת, הסקסולוגית פורצת דרך, אשת התקשורת והסופרת, שהתפרסמה ברחבי העולם בשם ד"ר רות. לכבוד האירוע הכריזה ד"ר וסטהיימר על הקמתה של קרן מלגות מיוחדת על שמה. הקרן תסייע לסטודנטים וסטודנטיות אשר לומדים במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

באונ' בן גוריון ציינו כי "בגישתה הפתוחה, הישירה ונטולת המעצורים לייעוץ וטיפול מיני, ד"ר וסטהיימר (91) הקדימה את זמנה והייתה הראשונה לדבר פומבית באופן חופשי ופתוח על מיניות. במשך כמעט ארבעה עשורים שינתה ד"ר רות את השיח הציבורי על מין ומיניות נשית באמריקה ובעולם. מאז שנות השמונים היא הגישה פינות ייעוץ מיני ברדיו ובטלוויזיה, הנחתה תכניות אירוח, לימדה באוניברסיטאות מובילות, הרצתה ברחבי העולם ופרסמה מעל ארבעים ספרים. במהלך השנים ד"ר רות וסטהיימר שמרה על קשר חם ומחויבות לישראל ולעם היהודי".

"אני נרגשת לקבל את תואר הכבוד מאוניברסיטת בן-גוריון ולהקים קרן מלגות לסיוע לסטודנטים ישראלים", אמרה וסטהיימר בתגובה. "הייתי בישראל בשנת 1948, שמעתי את דוד בן-גוריון מכריז על הקמת המדינה ורקדנו כל הלילה. אמנם הייתי שמחה לפגוש את האיש המבריק והנמוך הזה פנים אל פנים, אבל זו זכות לא פחות גדולה להעניק מלגות לסטודנטים באוניברסיטה הנושאת את שמו של מייסד המדינה". ד"ר וסטהיימר נולדה בגרמניה ב־1928, בשנת 1938 הופרדה ממשפחתה ונשלחה ב"משלוח הילדים" לשווייץ על ידי הוריה, שנספו לאחר מכן בשואה. לאחר המלחמה, עלתה לישראל בגיל 17, גויסה להגנה ונפצעה במהלך מלחמת העצמאות.

לצדה של ד"ר וסטהיימר, יוענק תואר ד"ר כבוד גם לסופר דויד גרוסמן. מאונ' בן גוריון נמסר כי "ספריו של גרוסמן, חתן פרס ישראל לספרות לשנת תשע"ח וזוכה פרס ספיר (2001), תורגמו לשפות רבות ופורסמו ברחבי העולם. בכל יצירותיו משתמש גרוסמן בכלים ספרותיים מודרניים, כגון זרם התודעה, זוויות ראייה שונות בסיפור, ועירוב של דמיון עם מציאות, במיוחד בסיפורי ילדים."

עוד נמסר כי לצד גרוסמן ווסטהיימר יקבל את התואר דוקטור לשם כבוד גם איש העסקים ומנכ"ל ענקית התקשורת הגרמנית דויטשה טלקום, טימוטאוס הוטגס. דויטשה טלקום היא חברת תקשורת גרמנית וספקית התקשורת הגדולה באירופה. במעבדות החדשנות של החברה באוניברסיטת בן-גוריון מפותחים פתרונות הגנת סייבר מתקדמים.  לצד זה, התואר יוענק גם ללואיז ריצ'רדסון, חוקרת טרור בינלאומית, פרופ' למדע המדינה המשמשת כמנכ"לית וסגנית הנשיא של אוניברסיטת סנט אנדרוז בסקוטלנד; לפרופ' נחום זוננברג, מיקרוביולוג וביוכימאי קנדי-ישראלי מהמרכז לחקר הסרטן באוניברסיטת מקגיל בקנדה, שעבודותיו החלוציות הניחו את הבסיס להבנת תחום בקרת התרגום של חלבונים. לצידם תקבל את התואר גם פרופ' רות סימונס, לשעבר נשיאת אוניברסיטת בראון ברוד איילנד, והאישה השחורה הראשונה שעמדה בראש מוסד החבר בליגת הקיסוס. כיום היא נשיאת אוניברסיטת Prairie View A&M בטקסס.

דילוג לתוכן