20 נושאי שיחה מעניינים

20 נושאי שיחה מעניינים: מגוון שאלות ייחודיות, סוגיות, ותחומים שנוכל לדבר עליהם בשיחה מעמיקה באופן מעורר עניין ומהנה.

שי לביא

עודכן בתאריך

פסיכולוגיה
נושאי שיחה מעניינים ליצירת שיח מגוון ומהנה. צילום: Pixabay Pasja1000

נושאי שיחה מעניינים יכולים להוות בסיס להעמקת החיבור וההיכרות לשיחת נפש. להלן מגוון נושאים מעניינים לשאול. רבים שואלים את עצמם שאלות חשובות ומעוררות עניין ובעלות משמעות על החיים. לפניכם מפורטות מגוון שאלות לשיחות אישיות מעניינות, מרתקות, מעמיקות להכיר טוב יותר אחד את השני ולהנות מתובנות. נושאי שיחה מעניינים אלה יכולים לשמש אותנו עם בן או בת הזוג. נוכל גם להעזר ברשימת שאלות אלה לנושאי שיחה מעניינים לשיחה טלפונית, זום עם חבר או חברה, ידיד או בן משפחה. בנוסף, נוכל להשתמש בשאלות אלה גם לשיחת נפש עמוקה במפגש או נושאי שיחה עם חברות, חברים, הורים או ילדים. זאת על מנת שנוכל להעמיק את הרבדים של הדיון עם מי שקרוב אלינו. כך נוכל להכיר אותם טוב יותר, לשתף על עצמנו לעומק, לקבל פידבק, תובנות ולתת השראה ורעיונות לאחרים.

בבואנו לבחור נושאים לשיחה בטלפון, או נושאים מעניינים לשיחה מעמיקה במפגש עם חברות יש לנקוט רגישות. יש להתאים את הנושא ותחומי העניין לאדם איתו אנו מדברים. יש לנהוג ברגישות ושיקול דעת באופי השאלות שבוחרים. כך ייתכן ולא יהיה רגיש לבחור נושאי שיחה עם קשישים, מבוגרים, הורים אהובים בזיקנתם העוסקים בעתיד הרחוק או במשפחתיות לקויה. או להמנע משאלות בסוגיות רגישות, בפגיעויות ובעיות כנושאי שיחה עם ילדים או כנושא לשיחת נפש עם חברה.

נושאי שיחה מעניינים אלה עוסקים בסוגיות הקשורות להתפתחות האישית, העצמה, מהות החיים, תכונות והרגלים שלנו. נוכל לשאול את השאלות הללו ולדון בהם כנושאים מעניינים לשיחה עמוקה או אף במשחק עם בן משפחה או פרטנר בזוגיות. ואף נוכל לשאול את השאלות הללו בנושאי שיחה עמוקים ומשמעותיים אלה את עצמנו כשאנו לבד. השאלות והנושאים מיועדים לעורר שיח משמעותי, ליצוק עניין לשיחה, להעצים ולשתף. חשוב לנקוט ברגישות ואכפתיות בבחירת הנושאים והשאלות ובתגובה למי שמשוחחים איתו. המטרה בשיח על נושאים אלו אינם ביקורת ופגיעה כי אם העצמה, הפקת לקחים, מציאת תובנות, שיתוף או חיבור טוב יותר.

20 נושאי שיחה מעניינים

להלן מפורטים עשרים נושאי שיחה מעניינים. נוכל להעזר בשאלות, סוגיות ונושאים מעניינים אלה לשיחה פתוחה כפי שהם. ונוכל גם להשתמש בשאלות אלה לשיחה מעניינת כמשחק מאתגר. למשל פעילות חוויתית בשיחה פתוחה כך שכל אחד יכול לשאול שאלה אחת בתורו. או במשחק כלשהו המשלב פעילות נוספת, בו נשאל שאלות לפי הגיון כלשהו, או באופן רנדומלי. אז הנה 20 נושאי השיחה להעמקת השיח והעניין:

 1. שמחה – מה משמח אותך ביותר ?
 2. עצב – מה הכי מעציב אותך ?
 3. פחד – מהם הפחדים הכי חזקים שלך ?
 4. חרדה – מה מעורר בך דאגה, חששות או חרדה ?
 5. התלהבות – איל ודברים הכי מלהיבים אותך בחיים ?
 6. כעס – מה אחרים עושים שגורם לך להרגיש כעס רב ?
 7. חרטה – על מה יש בך הכי הרבה חרטה ?
 8. אשמה – לגבי מה יש בך תחושת אשמה או בושה ?
 9. בדידות – מה גורם לך להרגיש בדידות ותחושת לבד ?
 10. העצמה – אילו דברים גורמים לך להרגיש מסוגלות, עוצמה, יכולות ומעצימים אותך ?
 11. תכלית – מהי לתפיסתך התכלית של החיים, המטרה , למה אתה שואף ?
 12. גאווה – אילו דברים מסבים לך גאווה ?
 13. אהבה – עד כמה את.ה מרגיש.ה אהוב.ה ?
 14. זוגיות – מהי הזוגיות האופטימלית בעיניך? מה יש בה? מה אין בה?
 15. משפחה – מה הדברים הכי משמעותיים בעיניך שצריך שיהיו בין בני משפחה ?
 16. שאיפות – מהן השאיפות שלך שטרם מימשת ?
 17. הגשמה עצמית – במה לא הצלחת להגשים את עצמך עד כה?
 18. למידה – מה היית רוצה ללמוד ? מה מעורר בך עניין?
 19. בטחון עצמי – אילו דברים גורמים לך להרגיש בטחון בעצמך ?
 20. שיפור עצמי – מה היית רוצה לשפר בעצמך ?

דילוג לתוכן