6 טיפים חשובים לעיבוי שפתיים

6 טיפים מה סוג טיפול מילוי שפתיים, מה האפשרויות לעיבוי, מה המחירים של הגדלת השפתיים ומהן החלופות הטבעיות למילוי

מערכת האתר

עודכן בתאריך

בריאות ויופיאנטי אייג'ינג וקמטים
6 טיפים לעיבוי שפתיים. צילום: Pixabay silviarita

עיבוי שפתיים הוא הליך שיכול להעשות במספר דרכים והוא בעל השלכה בריאותית ואסתטית חשובה ולכן אופן המילוי, טיב החומרים, החלופות להזרקה והמחירים חשובים. לכן איגדנו בפניכם שישה טיפים חשובים הקשורים לעיבוי שפתיים. הטיפים כוללים התייחסות למילוי שפתיים מסוגים כמו קולגן או חומצה היאלרונית וכן חלופות לגבי עיבוי שפתיים טבעי.

טיפ ראשון: סוג טיפול שפתיים מתאים

כאשר מבצעים ייעוץ לקראת טיפול קוסמטי אסתטי של הגדלת שפתיים חשוב להוועץ בגורם רפואי מוסמך לכך. בעת קבלת הייעוץ יש לשים דגש על מהות השינוי בו אנו מעוניינים. כדאי לבחון האם אנו מעוניינים בשינוי קבוע או זמני. יש לשקול את החלופות מבחינת חומרים ואמצעים לביצוע. למשל שימוש בגלי רדיו בטכניקה לא פולשנית.

שינוי השפתיים של מי שרוצה לעבות את השפתיים אפשרי במגוון דרכים:

  1. עיבוי השפתיים עצמן
  2. הדגשת קווי המתאר של השפתיים
  3. עיצוב שפתיים
  4. טיפול בקמטים סביב השפתיים לצד מילוי השפתיים

טיפ שני: להבין את השיטות לעיבוי שפתיים בזריקה

לפני שממהרים להחליט על פתרונות לטיפול והגדלת השפתיים חשוב לבחון את החומרים והחלופות:

1. אפשרות ראשונה היא הזרקה של חומצה היאלרונית לשפתיים.

2. אפשרות נוספת היא מילוי שפתיים על ידי הזרקת סיליקון טהור.

3. עוד אופציה היא למילוי שפתיים משומן עצמי. שומן זה נלקח מאזורים כמו בטן וירכיים, מסונן, עובר ניקוי ומוזרק לשפתיים.

4. מילוי שפתיים בקולגן. מדובר בהזרקה לעיבוי השפתיים בעזרת קולגן. קולגן משמש גם למילוי קמטים.

שיטות נוספות הקיימות שלא נפוצות בשימוש בארץ הן עיבוי השפתיים בזריקת ארטיקול או מילוין בעזרת חומר סינתטי אחר בשם ביואלקמיד.

 

טיפ שלישי: עיבוי שפתיים טבעי

עיקרו של הטיפ – לא חייבים להזריק לשם קבלת מראה של שפתיים מוגדלות.

עיבוי שפתיים טבעי או תרופות סבתא למילוי שלהן מתחלק לשימוש בארבעה סוגי טיפולים: תכשירים וחומרים טבעיים וצמחיים המעודדים התחדשות השפתיים כמו חומרי פילינג טבעי. מסיכות פנים להזנה של השפתיים. חומרים הגורמים להמרצה של הדם באזור השפתיים באופן המוביל לאפקט עובי. כך גם שפתון עיבוי המכיל חומרים המעודדים זרימת דם פועלים באופן זה. גם שימוש בעזרים אסתטיים קוסמטיים נהוג. כתרופת סבתא נפוצה למילוי שפתיים יש המבצעים גם אימון גופני לשפתיים. מעין התעמלות לשפתיים. את באמצעות טכניקות כמו מאמץ השפתיים לכדי תנועות נשיקה.

עוד תרופות סבתא למילוי השפתיים כוללות חומרים חזקים, טבעיים, ושימוש בעזרים מכניים לשפתיים. עם זאת גם אם ישנו אפקט כלשהו בפעילות כזו, הדבר עלול להזיק לשפתיים ולגרום להן נזק בלתי הפיך. לכן לא מומלץ להשתמש בחומרים מעין אלה. יחד עם זאת קיימים תכשירים איכותיים המאושרים לשימוש כמו קרם לעיבוי שפתיים או שפתון מילוי איכותיים, מאושרים ובטוחים לשימוש.

טיפ רביעי: נגישות כלל המידע הרפואי

כאשר מתייעצים עם גורם רפואי, חשוב לחשוף את כלל המידע הרפואי לגבי עצמך, בין אם מדובר בעיבוי השפתיים בקופת חולים כללית, מכבי ואחרות המבצעות גם טיפולים אסתטיים או במרפאה פרטית או קליניקה. חשוב לחלוק עם הרופא מידע על מנת להמנע מסיבוכים, נזקים ותופעות מיותרות וכדי שהטיפול הנבחר למילוי השפתיים יהיה מתאים ביותר. למשל לדווח על שימוש בתרופות כמו נוגדי קרישה, לתאר היסטוריה רפואית כמו מחלות שהיו באזור השפתיים או בעיות כמו הרפס.

בין אם החלטנו על חומצה היאלרונית לעיבוי שפתיים או קולגן, סיליקון או חומר אחר חשוב לדעת כי זמינות טיפולים אסתטיים אלה היא גם בקופות החולים. קופת חולים מכבי וכללית מציעה טיפולי רפואה אסתטית. זאת גם לגבי מילוי שפתיים.

טיפ חמישי: מחיר של מילוי שפתיים

כמה עולה מילוי שפתיים ועיבוי שלהן תוהים רבים המעוניינים בטיפול זה. התשובה הקצרה: מחיר של זריקה אחת במסגרת טיפולים של עיבוי שפתיים היא בין 700 שקלים לבין 1800 שקלים.

עלות של הגדלת השפתיים משתנה לפי סוג ההליך, איזור הטיפול, נסיון הגורם המטפל ומעמדו המקצועי. עיבוי שפתים נע בטווח של 700 שח לזריקה ועד 1800 ש"ח.  כל טיפול יכול לכלול סדרה של זריקה אחת ועד שש זריקות.

 

טיפ שישי: מילוי שפתיים בגלי רדיו ללא מזרק ובלי מחטים

מילוי שפתיים בלי מחטים. היתכן ? עיבוי שפתיים בגלי רדיו ללא זריקה הינה אפשרות נוספת הקיימת. זאת למי שאינו רוצה לעבות שפתיים בעזרת החדרת חומרים. שימוש בטכניקות מכניות ולא בעזרת מזרק להחדרת חומרים יכולה להיות דרך לא חודרנית למילוי של השפתיים.

עיבוי שפתיים ללא מזרק היא שיקול העומד בראש מעיניהם של אנשים החוששים מהליך החדרת מחט, כאבים, סיכונים להזרקה לא נכונה ותופעות לוואי ועיוותים כתוצאה מהחדרה לא טובה של החומרים. האלטרנטיבות מגוונות. בין היתר, כאמור ישנן  טכניקות אחרות כמו עיבוי שפתיים בגלי רדיו R.F.

 

סרטון הדרכה מה עוברים מה חווים אחרי הליך עיבוי שפתיים ותמונות לפני ואחרי

כתבות באותו עניין
דילוג לתוכן