8 מ-10 גברים היו רוצים לעבור שאיבת שומן או הידוק עור הבטן

מה חושבים הישראלים על שאיבת שומן ? כמה ישתפו ברשת החברתית על כך שעברו ניתוח אסתטי ?

מערכת האתר

עודכן בתאריך

בריאות ויופיפלסטיקה ואסתטיקה
ניתוח פלסטי. מקור: ויקיפדיה.באדיבות USNAVY מאת:Joshua Valcarcel

עד כמה הגבר הישראלי הממוצע נכון לבצע הליכי של הסרת שומן ועור עודף ? בין אם מדובר בהסרת שומן באמצעות המסת שומן בלייזר, המסה של שומן בהקפאה – המסת שומן בקור או באמצעות זריקות ממיסי שומן או שאיבת שומן, הליכי טיפול בעודף שומן הולכים ונהים ככל הנראה דבר שכיח ומקובל יותר ויותר. גם בקרב גברים. סקר חדש של האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית מצא ש 81.3% מהגברים היו רוצים לעבור שאיבת שומן או לבצע הליך של הידוק העור באיזור הבטן. מן הסקר עולה עוד כי 7% מהישראלים ישתפו את התוצאות של הניתוח שעברו ברשתות החברתיות. מן הממצאים עולה כי 85% מהציבור חושב שניתוח פלסטי יכול לשפר את דימוי הגוף ותחושת הביטחון בעיני עצמם. 69% מאמינים שניתוח ישפר את דימוי הגוף ותחושת הביטחון בזוגיות.

מגמת עליה ברצון של גברים לעבור הליך להסרת שומן

שלושה מכל ארבעה משתתפים טוענים שדעתם לא תשתנה על בני הזוג שיעשו ניתוח פלסטי. בעיני המשתתפים בסקר "הגיל הלגיטימי למתיחת פנים בעיני רוב הציבור הישראלי הוא גילאי 50-60".

מקרב הנשים שהשתתפו בסקר,86% היו מבצעות שאיבת שומן או ניתוח להידוק העור. לעומת זאת 57.3% מהנשים ציינו את אזור הבטן כמועדף עליהן. הסקר בחן בכלליות מהן עמדות הציבור ביחס לניתוחים פלסטיים. זאת לקראת הכנס  של האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. סקר זה בוצע ב512 נשים וגברים בגילאי 18 ומעלה במדגם מייצג .

ד"ר יורם וולף, יו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית מדגיש שסקר זה "מצביע על מגמת נסיקה גברית לביצוע ניתוח פלסטי, בין אם לשפר את המראה שלהם או להשלים את מעגל ההשמנה בעקבות ירידה במשקל באמצעות ניתוח הסרת עודפי עור או שאיבת שומן. חשוב לדעת, ניתוח פלסטי יכול לגרום לשינוי דרמטי במראה ובדימוי הגוף ואף להשפיע על תחושת הביטחון העצמי והאושר, אך לפני ההחלטה הסופית על ביצועו יש לוודא שהמנתח שבחרתם הוא מומחה אמיתי בכירורגיה פלסטית, רשום במשרד הבריאות וחבר באיגוד שלנו".

רוב הגברים היו רוצים לעשות שאיבת שומן או הידוק עור באזור הבטן

ממצאי הסקר העלו נתונים מענינים נוספים. הסקר העלה ש 67.7% מהציבור שהיה מעוניין בהליך שאיבת שומן או הידוק העור, היה בוחר לעשות זאת באיזור הבטן. עוד העלה הסקר כי 13.1% היו רוצים הסרת שומן באיזור הירכיים, 8.1% בחרו בביצוע ההליך באיזור הגב והמותניים, 7.1% מעדיפים שאיבת שומן או הידוק העור באיזור הישבן. רק 4% ציינו שהיו מעוניים  לטפל בשומן בזרועות.

מן הסקר ניכר כי נגלו הבדלים בין הנשים לגברים. בעוד ש81.3% מהגברים מעדיפים לבצע את הניתוח באיזור הבטן, רק 57.3% מהנשים רוצות לעשות כן. עוד ציינו באיגוד כי על פי ממצאי הסקר :באשר לאיזור הירכיים, 19.6% מהנשים יעדיפו שאיבת שומן או הידוק העור באיזור הזה לעומת רק 4.7% מהגברים. איזור הגב וצידי המותניים מטרידים ככל הנראה את הנשים והגברים כמעט במידה שווה שכן, 8.8% מהגברים ציינו את האיזור הזה כמועדף ואף 7.6% מהנשים. איזור הישבן מעסיק יותר את הנשים שכן 8.4% יעדיפו לטפל בו לעומת רק 5.3% מהגברים. באשר לזרועות, על פי הסקר החדש של האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית המהווה חלק מההסתדרות הרפואית, איזור זה מעסיק רק את הנשים שכן 7.1% מהנשים העדיפו לבצע הידוק העור ושאיבת שומן בזרועות ואף לא גבר אחד. הנתונים המוצגים בניתוח שאלה זו הינם מקרב כל המשתתפים בסקר שגילו נכונות לבצע הליך כירורגי באזור כלשהו (77.3% מכלל המדגם)."

עוד בדק האיגוד בסקר את מי ישתפו בביצוע הניתוח במידה ויהיו מרוצים מהתוצאות. בתשובתם ניתנה למשתתפים האופציה לבחור יותר מתשובה יחידה. הממצאים העלו ש54.7% מהישראלים ישתפו את המשפחה בדבר קיומו של ההליך, 52.1% ישתפו את החברים הקרובים, 15.6% לא יספרו לאף אחד ורק 7.2% ישתפו את הניתוח שביצעו ברשתות החברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם כדי שכולם ידעו. בסקר נראו גם הבדלים בחלק מהתשובות בין הנשים לגברים, 59.3% מהנשים ישתפו את החברים הקרובים לעומת רק 44.6% מהגברים. 20.9% מהגברים הצהירו כי לא יספרו לאף אחד על הניתוח הפלסטי שביצעו לעומת 10.6% מהנשים שאמרו כך. באשר לשיתוף ברשתות החברתיות, 7.6% מהגברים אמרו שישתפו ואחוז דומה של 6.8% מהנשים אמרו כך גם.

עוד עלה מן הסקר כי שלושת רבעי מהאנשים לא יושפעו מדיווח של בן זוג על כי עשה הליך פלסטי. 75% מהמשתתפים טוענים שדעתם על בני הזוג לא תשתנה במידה ויעשו ניתוח פלסטי.

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית הוא חלק מההסתדרות הרפואית בישראל.

דילוג לתוכן