הוארכה רפורמת טיפולי השיניים ב3 חודשים

הוארכו ב 3 חודשים תוקף שירותים רפואיים שהופסקו בשל הקורונה לאזרחים שעברו את גיל הזכאות בחודשים אלו. מדובר בהחלטה אחרונה של שר הבריאות היוצא ליצמן שסיים את תפקידו. את מקומות ימלא כשר הבריאות החדש, יולי אדלשטיין. בין היתר הוארכה רפורמת טיפולי השיניים ב3 חודשים לאלו שהגיעו לגיל 18 בתקופת הקורונה ולא יכלו לקבל טיפול.

רפואת שיניים. צילום: pixabay
רפואת שיניים. צילום: pixabay

ביום חמישי חתם שר הבריאות היוצא ח”כ יעקב ליצמן על צו להארכת מועד זכאות של שלושה חודשים לקבלת שירותים רפואיים. השירותים הופסקו בשל משבר מגפת הקורונה, למבוטחים שעברו את גיל הזכאות במהלך התקופה בה הוגבלה הפעילות הרפואית בשל המשבר.

ממשרד הבריאות נמסר כי “על פי ההחלטה כל זכאות לקבלת שירות רפואי בתחומים המפורטים, שתוקפה פקע בשל גילו של המבוטח בין התאריכים 19 במרץ 2020 כ”ג אדר תש”פ, עד יום פרסום הצו 14 במאי 2020 כ’ אייר תש”פ, תיחשב כאילו הוארכה בשלושה חודשים ממועד פקיעתה.”

במשרד הבריאות הבהירו עוד כי על שירותי הרפואה נמנים: טיפולי שיניים (לרבות טיפול דנטלי), טיפולים ואבחונים בתחום התפתחות הילד, טיפולי פוריות, מכשירי שיקום וניידות, מכשירי שמיעה, משקפיים טלסקופיים ומיקרוסקופיים, בדיקות סקר, כולל בדיקות לגילוי מוקדם לסרטן, ומכשיר לקריאה רצופה של סוכר.

משרד הבריאות הורה על צמצום שירותים אלקטיביים בבתי חולים, ועל איסור במתן שירותים אלו בקהילה, בעקבות התפרצות נגיף הקורונה החדש. זאת במטרה למנוע התפשטות של הנגיף בישראל. בעקבות כך, היו אזרחים שעברו את הגיל המסוים במהלך תקופה זו ובכך איבדו את הזכאות לקבלת שירותי רפואה שונים. לפיכך החליט שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן, כי תקופת הזכאות תוארך לאותם שירותים התלויים בגיל המבוטח, בשל חוסר יכולת חוקית לקבל שירותים אלה במועדם.