המגן” אפליקציה למניעת התפשטות נגיף קורונה

משרד הבריאות משיק את “המגן – אפליקציה לאומית למניעת התפשטות נגיף קורונה”.

משרד הבריאות מודיע הערב על השקתה של אפליקצית “המגן – הישומון הלאומי למניעת התפשטות נגיף קורונה”. על פי הודעת משרד הבריאות “המגן” הינו ישומון (אפליקציה) ש”מאפשר זיהוי של מגעים בין חולים מאומתים לבין אנשים שבאו עימם במגע בשבועיים שלפני אבחון המחלה אצל החולה.

אפליקצית "המגן" של משרד הבריאות.
אפליקצית “המגן” של משרד הבריאות.

האפליקציה הינה אמצעי טכנולוגי שנועד לתת לכל אחד ואחת מאיתנו את היכולת לדעת באופן מהיר ומדויק באם היינו במגע עם אדם שנדבק בנגיף קורונה. כך נוכל לעצור את התפשטות הנגיף ולהגן על הקרובים לנו. האפליקציה מאפשרת לתושבי ישראל לקבל התרעה (מיקום ושעה) אודות חשיפה שלכם לחולה מאומת.”

את הישומון אפשר להוריד ללא תשלום גם בApp Store וב- Google Play . לאחר הפעלה ראשונית, ניתן לסגור את האפליקציה בכל רגע שחפצים בכך.

במשרד הבריאות ביקשו לציין כי “האפליקציה, שפותחה בישראל עבור משרד הבריאות, מבוססת על קוד פתוח ועל ערכי הערבות ההדדית”.

במשרד הבריאות מסבירים כי “האפליקציה שומרת את המידע על המיקומים שלכם אך ורק על מכשירכם ומצליבה בין מידע אישי זה לבין נתוני המחקר האפידמיולוגי המעודכנים של משרד הבריאות. נתוני משרד הבריאות מתעדכנים כל הזמן, ונשלחים למכשיר שלכם באופן חד צדדי לצרכי הצלבה. הצלבה בין המסלולים שלכם למסלולים של חולי הקורונה מתבצעת על מכשירכם וככול שיש התאמה בין המסלולים תופנו לקישור למשרד הבריאות שיאפשר לכם לדעת מה הצעדים להמשך ויאפשר לכם לדווח למשרד על בידוד בית.”

קישור להורדת האפליקציה:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hamagen

https://itunes.apple.com/us/app/id1503224314?ls=1&mt=8