המחלקה הראשונה בנצרת והסביבה לטיפול בקורונה

נגיף הקורונה ממשיך להתפשט בישראל ומידי יום גובה קורבנות נוספים. מתוך רצון למנוע התפשטות מספר החולים במגזרים השונים והידבקות בנגיף הקורונה באוכלוסיות במגורים בצפיפות במגזר הערבי והחרדי הולך ועולה ועימו מספר המונשמים. על רקע המשך התפשטות הנגיף, נערכים גורמי הבריאות על מנת להעניק טיפול אזורי לחולי הקורונה העתידיים והקיימים. במסגרת זו, חנך בית החולים האנגלי בנצרת את מחלקת הקורונה הראשונה לטיפול בחולי קורונה בנצרת והסביבה. המחלקה שנחנכה היום כוללת 27 מיטות מתוכן 7 מיטות לחולים במצב קשה, הצריכים הנשמה.

בית חולים נרתם למאבק בקורונה. אילוסטרציה: valelopardo Español Pixabay
בית חולים נרתם למאבק בקורונה. אילוסטרציה: valelopardo Español Pixabay

מחלקה לטיפול בקורונה בטכנולוגיה עילית

מהנהלת בית החולים האנגלי נמסר כי “המחלקה מצויידת ברמה רפואית וטכנולוגית גבוהה ביותר, כזו התואמת את מצב המאבק בקורונה בארץ. המחלקה הייעודית שנפתחה בבית החולים האנגלי בנצרת נפתחה לאחר קבלת אישור מטעם משרד הבריאות. במחלקה הותקנה מערכת מעגל סגור, המתעדת את המתרחש בכל חדר 7/24 על מנת לעקוב אחר כל החולים מרחוק באמצעות צוותים רפואיים. כמו כן, יכולים החולים כל אחד בנפרד ליצור קשר עם הצוות הרפואי במכשירי טלפון חכמים בשיחות וידיאו ואודיו.”

בבית החולים מציינים כי מעבר לכך “הותקנו במחלקה אוזניות רפואיות חכמות הפועלות על פי טכנולוגיה אלחוטית, המאפשרות לצוותים הרפואיים,לבצע בדיקות לחולים מרחוק, על פי המלצות משרד הבריאות. הנהלת בית החולים דאגה שמחלקת הקורונה תהיה מבודדת משאר המחלקות והחולים בבית החולים, ולכן הטיפולים הרפואיים המוענקים לחולים הניגשים לבית החולים נמשכים כסדרם. בית החולים הקים מספר מחסומים אלקטרוניים המונעים את כניסת ויציאת אנשים למחלקה, מבלי אישור מחדר הבקרה והחמ”ל של המחלקה.”

מחלקה ראשונה מתוך שלוש שיוקמו

מנהל בית החולים האנגלי בנצרת הפרופסור פהד חכים ציין כי: “בית החולים האנגלי פעיל לאורך 160 שנה. הוא טיפל במיליוני אנשים במשך השנים הללו. בשלושת השבועות האחרונים עובד בית החולים ימים כלילות כדי להשלים את הקמת המחלקה בצורה מושלמת ובמהרה. כל הצוותים הרפואיים, ההנהלה, הצוותים ההנדסיים, הצוותים הלוגסטים וצוות הבינוי, השקיעו מאמצים מסביב לשעון כדי לפתוח את המחלקה. אני מודה לכולם על ההקרבה והמסירות וההירתמות המיידית למען הקמת המחלקה, אני גאה בכולכם.”

מבית החולים נמסר כי “המחלקה ויקטורי 1 הינה מחלקה ראשונה מתוך 3 מחלקות העתידות לקום בקרוב בבית החולים האנגלי בנצרת, כך שמספר המיטות המיועדות לחולי הקורונה יגיע ל 60 מיטות, מתוכן 20 לחולים במצב קשה, שצריכים הנשמה. בנוסף נציין כי מכשירי ההנשמה הנדרשים הגיעו לבית החולים. הכנות אלה בוצעו בזכות הקשר הישיר והרצוף בין הנהלת בית החולים לבין משרד הבריאות, ובתמיכה כספית ממנו, ובזכות הכוחות הפועלות בשטח ותרומות אנשים טובים.”

בבית החולים ציינו כי “התקופה הזו הינה אתגר קשה לכל הצוותים הרפואיים בארץ, ולבית החולים האנגלי חלק גדול בטיפול ציבור המטופלים וחולי הקורונה באזור. אנו קוראים לציבור הנכבד להישמע להנחיות משרד הבריאות, כדי שנוכל ביחד למנוע התפשטות הנגיף בארץ.”