הנחיות בידוד חדשות

טסתם לדובאי לטיול? לקחתם טיסה לנופש זוגי או חופשה משפחתית או לצרכי עבודה? חוזרים מחוץ לארץ ? על פי הנחיות הבידוד החדשות החל מה20.12.2020 כל המדינות יחשבו אדומות והחוזרים מהן יחויבו בבידוד.

זאת לנוכח היקפי התחלואה העולמיים בנגיף הקורונה. וזאת על רקע ריבוי מקרי ההידבקויות בוירוס הקורונה של החוזרים מחו”ל.

עוד הודיעו במשרד הבריאות כי מי שחוזר ממדינות ירוקות בקרוב לא ידרש להכנס לבידוד. כלומר באשר למדינות שהוגדרו כירוקות עד לשינוי זה, אדם ששב מהן לא יצטרך בידוד. זאת בתנאי שאותו אדם חוזר מהן עד לתאריך 26.12. ואז החוזר פטור מבידוד. חוזר אשר מגיע ארצה ממדינות שהוגדרו ירוקות לאחר 26.12, יאלץ להכנס לבידוד.

שינוי הנחיות הבידוד לחוזרים מחו"ל עקב הפיכת כלל המדינות לאדומות באופן המחייב בידוד לפי תנאי השיבה מחו"ל. צילום: ThePixelman Pixabay
שינוי הנחיות הבידוד לחוזרים מחו”ל עקב הפיכת כלל המדינות לאדומות באופן המחייב בידוד לפי תנאי השיבה מחו”ל. צילום: ThePixelman Pixabay

תנאי לבידוד לחוזרים מחו”ל ובידוד מקוצר

משרד הבריאות הודיע כי מיום ראשון העשרים לדצמבר 2020 כל המדינות בעולם יחשבו כמדינות אדומות. על פי הודעת משרד הבריאות מי שיחזור מכל מדינות העולם יאלץ להכנס לבידוד שימשך שבועיים שלמים.

לחלופין מי שישוב ממדינות העולם, שמעתה כולן יוגדרו כאדומות, יוכל לבצע בדיקות ובתנאים מסוימים לקצר את בידוד הבית שלו. מי שמעוניין בקיצור תקופת הבידוד נדרש להתנהל באופן זה:

1. על החוזר להיבדק בדיקה ראשונה האם הוא נשא של נגיף קורונה. את הבדיקה הראשונה על החוזר מחו”ל לבצע עם שובו מחוץ לארץ. אם הבדיקה יצאה שלילית על הנבדק לעבור לשלב שני – בדיקה נוספת.

2. לאחר תשעה ימים מהיום בו הנוסע חזר מחו”ל עליו לערוך בדיקת קורונה נוספת. בדיקה זו תתבצע אחרי תשעה ימים מהנחיתה בארץ.

אם שתי הבדיקות הניבו תוצאות שליליות, מי ששב בחו”ל יוכל לצאת מבידוד הבית. זאת לאחר שחלפו עשרה ימים.

על פי משרד הבריאות, שתי הבדיקות שנערכו צריכות להתבצע בהפרש מינימלי של 24 שעות, ביניהן.