הקורונה מכה באירופה: מגבלות וסגר חלקי

מחלת נגיף הקורונה חוזר לאירופה. התחלואה ביבשת עלתה באופן דרמטי. לנוכח גל התחלואה בקוביד, הוטלו מגבלות בהולנד ובאוסטריה. עלייה משמעותית בתחלואה במדינות אירופה רבות.

רוסיה ממשיכה להוביל במספר החולים. אתמול אובחנו בה לפחות 38 אלף חולים חדשים. מספר מקרי המוות המדווח אתמול הוא מעל 1200 איש.  ואילו בפולין מספר החולים אתמול הגיע למעל 14,000 איש. מספר מקרי המוות הגיע ל46. אוסטריה דיווחה על 11,552 חולים מאומתים חדשים אתמול. 17 מקרי מוות חדשים דווחו אתמול באוסטריה. על רקע עליה בתחלואה באוסטריה הודיע הקנצלר שלנברג שמי שאינו מחוסן במספר מחוזות יהיה בסגר ויוכל לצאת רק לצורך קבלת טיפול או קניות.

גם בשכנתה של אוסטריה גרמניה דווחה עלייה משמעותית לעשרות אלפי חולים ביממה. לפיכך הצהיר שר הבריאות הגרמני על צפי להחמרה המצריכה צעדים מיידים לטיפול במגיפה המתפשטת מחדש.

גם בהולנד ניכרת עלייה חדה במספר החולים ומקרי המוות עקב הקוביד. עקב כך הודיע ראש הממשלה על הטלת מגבלות. כך למשל בתי עסק המספקים שירותים ובתי מסחר ייסגרו בשעות אחר הצהרים המאוחרות. כך הוטלו גם מגבלות על התכנסויות של מעל 5 אנשים בבתים. אירועי ספורט יתקיימו בלי קהל. עובדים התבקשו לעבוד מהבית ככל הניתן.

באירופה התפשטות הקורונה ובישראל רגיעה

לעומת התפשטות הנגיף הקשה ביבשת אירופה ובמקומות נוספים בעולם בישראל לעומת זאת הולך ושוכך גל הקורונה הרביעי. לנוכח החיסונים ניכרת ירידה משמעותית במספר החולים מזה מספר שבועות. כך גם ניכרת ירידה במספר החולים קשים והמונשמים.

אתמול אובחנו רק 220 נדבקים חדשים בנגיף. בשבוע האחרון היה מספר המאומתים בישראל 3,102. זוהי ירידה של כ18 אחוזים בהשוואה לשבע ימים הקודמים לכך. מתוך 30,807 נבדקים לגילוי הנגיף אתמול 0.72 אחוזים היו חיוביים. מספר החולים הפעילים הוא 5,843 ירידה של 33 חולים מאז חצות. בבתי החולים 156 חולים קשים. 113 חולים נמצאים במצב קריטי. 36 חולים מחוברים למכונת אקמו. 100 חולים בבתי החולים מונשמים. עד כה נפטרו מהקורונה 8,140 חולים.

עד כה התחסנו בישראל 6.25 מליון ישראלים בחיסון הראשון. בחיסון השני נגד קורונה התחסנו בישראל 5.75 מליון ישראלים. בחיסון המנה השלישית נגד מחלת נגיף הקורונה התחסנו 4.01 מליון ישראלים.