הקורונה ממשיכה להתפשט. קצב החיסונים איטי

המוטציה של הקורונה ממשיכה להתפשט בעולם. שיא במספר הנפטרים בברזיל בה נפטרו עקב המגיפה מעל 1600 איש ביום אחד בלבד. עד כה נפטרו מהמגיפה בברזיל לפחות רבע מליון איש. בברזיל אובחנו מעל 10.5 מליון מקרי קורונה. ביממות האחרונות חלה עליה של 50-60 אלף מאובחנים חדשים מידי יום.

נתון תמותה ותחלואה זה משקף שיא חדש בהתפרצות הקורונה במדינה הדרום אמריקאית. ברזיל סובלת מהתפשטות קטלנית של נגיף הקורונה המתאפיינת בוריאנט המקומי של הוירוס.

הזן המקומי של הקורונה התגלה בברזיל בעיר מנאוס. זן זה של הנגיף מוערך כקטלני יותר מזנים אחרים וגם כמדבק באופן משמעותי יותר מאחרים. ככל הנראה זן זה עמיד כנגד נוגדנים של הוריאנט הקלאסי של קורונה. כלומר מי שחלה כבר בקורונה ככל הנראה אינו מחוסן וכן נדבק במוטציה של הקורונה בווריאנט קטלני זה.

על רקע זה, הזמינה ברזיל בדחיפות מליוני חיסונים באופן מואץ בתקווה לעצור את התפשטות המגיפה החמורה.

הקורונה ממשיכה להתפשט. קצב החיסונים איטי

על רקע יעילות החיסונים נגד הקורונה, ולמרות הגברת קצב קבלת החיסונים בארצות הברית ובמדינות אירופה עדיין נמדדים שיעורי תחלואה בנדבקים ונפטרים שהינם משמעותיים מאד. בעולם כולו התגלו כבר מאז פרוץ המגיפה מעל 115 מליון מקרים מאובחנים של חולים. עד כה כ65 מליון איש החלימו מהמחלה. נכון לתחילת מרץ 2021 מספר מקרי המוות בעולם עקב קורונה עבר את 2.5 מליון הנפטרים.

הקורונה ממשיכה להתפשט בעולם וארצות הברית מככבת עדיין כראשונה ברשימה המצערת של מקרי ההדבקות והמוות למרות הגברת קצב ההתחסנות בה. עד תחילת מרץ אובחנו כ29 מליון אמריקאים כחולי קורונה. מידי יום מצטרפים למספר החולים עשרות אלפי חולים מאובחנים. עד כה נפטרו בארצות הברית מעל חצי מליון אמריקאים, ונרמה עליה של מעל 1,200 נפטרים ביממה.

הודו מצויה בראש הטבלה המצערת של מספר מקרי המוות והחולים. במדינה האסייתית אובחנו עד כה מעל 11 מליון חולי קורונה. עד כה נפטרו בשל הנגיף מעל 150 אלף אנשים. ברוסיה אותרו עד כה מעל 4.2 מליון חולי קורונה, עליה של כעשרת אלפים ביממה האחרונה. עד כה נפטרו בשל המחלה מעל 85,000 חולי קורונה ברוסיה.