הרב הראשי: לסגור את בתי הכנסת בביה”ח

הראשון לציון הרב יצחק יוסף שיגר הערב לשר הבריאות יעקב ליצמן פסק הלכה וקבע כי בתי הכנסת אשר מצויים בבתי החולים יסגרו בשל הקושי בשמירת מרחק של 2 מטר מאדם לאדם. נוסף על כך הראשון לציון פסק כי חובה לכל אדם הממתין לתוצאות בדיקת קורונה להיות זמין בטלפון והנחה על הקמת מערך כרוזי שבת להכרזה על בידוד באזורים החרדיים.

פסק דין של הרב הראשי לגבי נגיף הקורונה.
פסק דין של הרב הראשי לגבי נגיף הקורונה.

להשאיר פלאפון זמין לעדכונים במהלך שבת

הראשון לציון הרב יצחק יוסף מפרסם הערב פסק הלכה המסייע במאבק בנגיף הקורונה אשר קובע כי, “אין ספק שכל מי שנבדק לקורונה עליו להשאיר בשבת מכשיר פלאפון זמין, שיוכלו לעדכנו על מצבו ולאן עליו להתפנות… גם מי שלא נבדק ישאיר את הפלאפון זמין, כדי שאם ימצא שהוא שהה בקרבת חולה מאומת ועליו לשהות בבידוד, יוכלו להודיעו בהקדם”.

הרב הראשי לישראל הראשון לציון הרב יצחק יוסף: “לסגור את כל בתי הכנסת של בתי החולים”*

הרב הראשי לישראל הוסיף עוד, “כי יש להקים מערך רכבים עם כרוז שיכריז בשבת באזורים דתיים וחרדיים על חובת בידוד, לפי האזורים שיתברר במהלך השבת שחייבים בבידוד”. בחלק משמעותי נוסף של הפסק  הורה הרב הראשי לישראל לסגור מידיית את בתי הכנסת שבבתי החולים, בשל החשש לשלומם של מתפללים עם מערכת חיסונית נמוכה, וחוסר היכולת לקיים את הוראות הבטיחות של משרד הבריאות, המונעות שהייה של יותר מ-10 אנשים בבית כנסת עם מרחק של 2 מטרים זה מזה.

פסק ההלכה התקדימי ניתן במענה לשאלות ההלכתיות המתעוררות במצב החירום כמוהו לא ידעה ישראל.

מאגף ההסברה למאבק בנגיף הקורונה במגזר החרדי שעל יד משרד הבריאות מסרו כי, “פסקי הדין של גדולי הדור מדברים בעד עצמם ומלמדים על עת החירום המחייבת פעילות מואצת בטרם פורענות חלילה. אנו פועלים באופן נמרץ לתכלל את כלל הפעולות הנדרשות לביצוע מבצעי של ההודעות לציבור החרדי בשבת במקרה הצורך. אנו שבים ומדגישים את המחוייבות והדחיפות להישמע לכל הוראות משרד הבריאות כדי להיאבק בנגיף”.

לקריאת פסק הדין של הרב הראשי לישראל בהקשר לנגיף הקורונה