הריון כימי

הריון כימי מתאר מצב בו אישה עברה הפלה באופן טבעי ללא התערבות במהלך תקופה של עד חמישה שבועות מכניסתה להריון.

אז מהו הריון כימי ? הריון כימי הוא הריון שמזוהה על ידי בדיקת דם כימית. בבדיקה זו מזוהה הורמון HCG. HCG מכונה הורמון ההריון. אחוז ניכר מתוך ההריונות בהן מתרחשת הפריה של ביצית על ידי זרע, מסתיימים בהפלה. הריון כימי מאותר לעיתים על ידי בדיקת הריון המעידה על כך שהאישה הרבה. או לחלופין באמצעות איתור סימינים כימיים אחרים להריון בבדיקת דם.

הריון כימי הוא מצב בו ההפלה מתקיימת בשלב מוקדם כל כך עד שאין סימנים אחרים להריון כמו התפתחות שק ההריון שניתן לגלות באולטרסאונד.

גורמים להריון כימי

מהי הסיבה להריון כימי? ממצאים לא מצביעים על סיבות מדויקות ותהליכים ספציפיים המבארים את ההריון הכימי. ואולם ההשערה המדעית היא שהריונות כימיים נוצרים בשל הפריה לא תקינה ברמה הגנטית של ביצית וזרע. בעת הפריה והתחלת התפתחות לא תקינה של התא המופרה, הגוף מזהה את התופעה ומסיים את התפתחות התא לעובר. סיבות נוספות יכולות לגרור להריון כימי. כך בעיות בעובי ריבית הרחם עלולות להוביל להפלה זו. וכך למשל חוסר בפרוגסטרון עלול להוביל לבעיה של השתרשות.

ההערכה היא כי מקרי הריון רבים מסתיימים בהפלה בהריון כימי. ההערכות היא כי אין השלכה של ההריון הכימי – ההפלה על הצורך להמתין משך זמן מסוים לאחריו עד לנסיון כניסה נוסף להריון.