קנאביס רפואי יכול לסייע לילדים חולי סרטן

מחקר חדש: קנאביס רפואי יכולות לסייע בהתמודדות עם בחילות והקאות בעקבות טיפולי כימותרפיה אצל ילדים

מערכת האתר

עודכן בתאריך

חדשות חמותבריאות הילד
קנאביס. מריחואנה. מקור: ויקיפדיה ברשיון cc3-by-sa. מאת: Bogdan

מחקר חדש של אוניברסיטת הרווארד בארצות הברית קבע כי קנבינואידים, שהם מולקולות, פעילות הנמצאות בקנאביס רפואי יכולות לסייע בהתמודדות עם בחילות והקאות בעקבות טיפולי כימותרפיה אצל ילדים ומתבגרים חולי סרטן. המחקר מצא כי הקנאביס הרפואי יעיל בטיפול בהתקפים ובתופעת הלוואי של הבחילות עקב טיפולי הכימותרפיה.

מחקר חדש מאוניברסיטת הרווארד: קנאביס רפואי יכול לסייע לילדים חולי סרטן אך יש להשתמש בו במשנה זהירות

המדענים מאוניברסיטת הרווארד ביצעו מטה אנליזה של 22 מחקרים רלוונטיים בנוגע לשימוש בקנאביס רפואי על ידי ילדים ומתבגרים. בסיכום הממצאים התגלה כי מבין כל רכיבי הקנאביס הרפואי, רכיב הנקרא THC מסייע ביותר בשיפור תופעות לוואי של בחילות והקאות אצל ילדים חולים המטופלים בכימותרפיה. רכיב אחר המצוי גם הוא בקנאביס רפואי ונקרא CBD, נמצא כמקל על התקפים אפילפטיים.

למרות הממצאים האופטימיים החוקרים מדגישים כי יש לבצע מחקרים נוספים לבדיקת היעילות בקנאביס רפואי על ידי ילדים ומתבגרים וכי יש להשתמש בו במשנה זהירות בשל הסיכון המוגבר לפגיעות מוחיות. המחקר פורסם  בכתב העת המדעי Pediatrics ותורגם על ידי מרכז המידע של האגודה למלחמה בסרטן. לתקציר המחקר המקורי לחצו כאן.

מנתוני האגודה למלחמה בסרטן עולה כי בכל שנה מתגלים כ – 30,000 חולי סרטן חדשים מהם כ – 450 ילדים. מחלות הסרטן הנפוצות ביותר בקרב ילדים הם לוקמיה (סרטן הדם) המהווה כ-30% מכלל מחלות הסרטן אצל ילדים ומתבגרים, גידולים סרטניים במוח המהווים כ- 20% ומחלת סרטן במערכת הלימפה המהווה כ-15% מכלל הילדים חולי סרטן. נכון להיום עומדים שעורי הריפוי של ילדים חולי סרטן בישראל על למעלה מ85%.

דילוג לתוכן