שימוש בצמחי מרפא ודיקור להפחתה במשקל

חוקרים: שימוש בדיקור סיני ובצמחי מרפא סינים מסייע להפחית במשקל

שי לביא

עודכן בתאריך

חדשות חמותרפואה משלימה
אקופנקטורה- דיקור סיני. מקור: ויקיפדיה. מאת : Kyle Hunter

ממצאי מחקר חדש מצביעים על צמחי מרפא סינים ושימוש בדיקור כיעילים הורדה במשקל

בעיית עודף משקל היא סוגיה רצינית המשפיעה על רבים בעולם המערבי, הן במישור האסטתי ובמיוחד במישור הבריאותי מכיוון שעודף משקל מגביר את הסיכון למגוון סוגי מחלות ומצבים רפואיים מזיקים.
תרופות כנגד עליה במשקל או להפחתה במשקל נמצאו כמועילות למדי אך תועפות הלוואי שנלוות להן כמו סיבוכים במערכת העיכול, תופעות שליליות וסבוכים הקשורים למחלות לב, מחשבות אובדניות, ושינויים במצבי רוח. לפיכך אחד האפיקים שבהם ניתן להסתייע ללא תופעות לוואי רבות לשם ירידה במשקל הוא שימוש בצמחי מרפא סינים וכן בדיקור סיני– אקופנקטורה שהוכחו כבטוחים לשימוש ויעילים. עד כמה יעיל השימוש בשיטות רפואה מזרח אסייתית כמו דיקור סיני וכמו שימוש בצמחי מרפא סינים ? ממצאי מחקר חדש מעלה כי לשיטות אלה יעילות טובה מאד והם מסייעים בהפחתת המשקל.

במחקר בחנו החוקרים 2545 מחקרים מתוכם נבחרו 96 מחקרים בנושאי דיקור סיני ושימוש בעשבי מרפא סינים לצורך ירידה במשקל. המחקרים כללו מעל 4800 נבדקים שהושוו למעל 3800 נבדקי קבוצות ביקורת. מן הממצאים עלה כי יעילות שיטות הטיפול המשלימות להורדת המשקל שהוגדרו כירידה של 2 קילוגרם לפחות או הפחתה של 0.5 במדד BMI הייתה רבה. כך, עולה מן הממצאים כי בהשוואה לנבדקי קבוצת הביקורת שהשתמשו בתרופות דמה או בשינויים באורח החיים הייתה לשימוש בצמחי מרפא או דיקור, תועלת רבה: כך שימוש בצמחי מרפא סינים הגבירו את הסיכוי לרידה משמעותית במשקל של 84% – כלומר סיכון מוגבר של פי 1.84 להפחית במשקל ואילו דיקור סייע להגביר את הסיכוי להורדה במשקל ב114% כלומר פי 2.14.

בנוסף, החוקרים מצאו כי מי שהשתמש בשיטות אלה היה בעל סיכוי רב יותר גם לרזות יותר קילוגרמים בהשוואה לשיטות טיפול אחרות.
הממצאים פורסמו על ידי צוות חוקרים סינים מהונג קונג בכתב העת בנושאי רפואה Obesity Reviews. צוות החוקרים שהשתתף במחקר כלל מדענים מבית החולים הונג קונג שבסין, חוקרים מקרן אסיה לסכרת בהונג קונג, חוקרים מאוניברסיטת סין בהנוג קונג, ממכון מדעי הבריאות באוניברסיטה ומהמחלקה לרפואה באוניברסיטה זו.

 

כתבות באותו עניין
דילוג לתוכן