1 מ-5 במצב בריאותי לא טוב

הלמ"ס : 19% מהישראלים דיווחו על מצב בריאותי לא טוב. 31% עוסקים בפעילות גופנית סדירה

מערכת האתר

עודכן בתאריך

חדשות חמותחינוך, חברה, משפט
התעמלות בגיל מבוגר. ג.קרטר בריצה. מקור: ויקיפדיה.

דו"ח פני החברה של הלמ"ס: שליש מהישראלים עוסקים בפעילות גופנית סדירה. חמישית מהם מדווחים על מצב בריאות לא טוב. 


ב17 לאוקטובר יחול היום הבינלאומי למלחמה בעוני. לקראת מועד זה תפרסם הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה את דו"ח פני החברה בישראל מספר 5. הדו"ח מציג נתונים מגוונים ביחס לסוגיות חברתיות ודמוגרפיות שונות ובין היתר מתאר את הפערים חברתיים-כלכליים בישראל לפי המדד החברתי-כלכלי של הלמ"ס בהיבטים של רווחת האוכלוסייה, בריאות ואורח חיים לרבות פעילות גופנית, ספורט, כושר גופני, התעמלות לרבות חינוך, תאונות דרכים, עבריינות, תעסוקה ורמת חיים, שירותי רווחה, ועוד.

מצב בריאותי לא טוב במיוחד ביישובים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך

ממצאי דוח פני החברה בישראל מעלה כי כחמישית מהישראלים הבוגרים מדווחים על מצב בריאותי לא טוב. מן הדו"ח עולה כי ככל שעולים בגיל, עולה שיעור המדווחים על מצב בריאותי לא טוב ובקרב בני 65 שנים ומעלה עולה אחזו המדווחים על מצב בריאות לא טוב לכ-60%.יישובים במעמד חברתי כלכלי נמוך מדווחים על מצב בריאותי לא תקין.

זאת בשיעורים גבוהים באופן ניכר בהשוואה ליישובים עם מצב כלכלי-חברתי לא טוב. ביישובים אלה פי 2-3 יותר אנשים מדווחים על מצב בריאותי לא טוב לעומת אלה שמתגוררים ביישובים במעמד סוציו-אקונומי גבוה, בכל הגילאים.

עוד עולה מן הדו"ח כי 31% מהישראלים עוסקים בפעילות גופנית סדירה כלומר 3 פעמים בשבוע או יותר וכי הגברים הישראלים עוסקים בספורט יותר מנשים (34% לעומת 28% בקרב נשים) ויהודים יותר מהאוכלוסייה במגזר הערבי (33% לעומת 21%) גברים מבוגרים עוסקים בפעילות גופנית יותר מצעירים (בקרב בני 65 עד 74 32% מהנשים ו40% מהגברים עוסקים בפעילות גופנית. קבוצה עם הפעילות הגופנית המירבית) .

דילוג לתוכן