הומואים ולסביות מרוויחים יותר

היפוך ממצאים קודמים: ממצאי מחקר מוכיחים כי גם הומואים, בדומה ללסביות, משתכרים יותר בהשוואה להטרוסקסואלים ב-10%.

מערכת האתר

עודכן בתאריך

חינוך, חברה, משפטמדע
שכר גבוה יותר של גייז בהשוואה לסטרייטים. צילום: Pixabay Mohamed Hassan

מהפך: ממצאי מחקר מעלים שהומואים, בדומה ללסביות, מרוויחים יותר מעמיתיהם ההטרוסקסואלים. הממצאים מעידים על כך שגייז מרוויחים 10% יותר מסטרייטים. בעבר נמצא כי גברים גאים מרוויחים בממוצע פחות מגברים הטרוסקסואלים. ממצאים קודמים מצאו שגייז דיווחו על השתכרות נמוכה ב10% מסטרייטים. לעומת זאת נשים לסביות הרוויחו 10% יותר מנשים הטרוסקסואליות.

ממצאי המחקר העדכניים מבוססים על סקר לאומי בארה"ב שנערך בין 2013 ל2015. הממצאים מצביעים על השתכרות גבוהה יותר של גברים הומוסקסואליים. זאת בהשוואה לממצאים קודמים. על פי ממצאים אלה גברים הומואים מרוויחים בממוצע 10% יותר מגברים הטרוסקסואלים. הממצאים ראו אור בכתב העת המדעי Southern Economic Journal.

הומוסקסואליות מוגדרת כמשיכה לבני אותו מין. לסביות והומואים הינם מי שנמשכים לגברים או נשים. הטרוסקסואלים או סטרייטים מוגדרים כמי שנמשכים לבני המין הנגדי. למשל גברים אשר נמשכים לנשים או נשים הנמשכות לגברים.

למה הומואים מרוויחים יותר מסטרייטים?

החוקרים תוהים מה הסיבה להיפוך הממצאים לגבי גייז. האם השינוי החברתי והקבלה כלפי הומוסקסואלים הובילו לשינוי בהשתכרות. יש הסבורים כי הדבר ייתכן והוא מהווה את הסיבה לשינוי בשכר. כלומר האפליה בשכר כנגד הומוסקסואלים פחתה ולכן הממצאים מעידים על שכר גבוה בקרב גייז.

עם זאת מדענים סבורים שהשוני נובע גם ואולי בעיקר בשל הפתיחות להחשף ולהזדהות כהומוסקסואלים. כלומר המדענים סבורים שהפתיחות כלפי גייז מאפשרת להם להשיב במחקרים שהם הומוסקסואלים ללא חשש. וכך, בניגוד להסתרה בעבר, הנתונים המשתקפים בסקרים אלה מצביעים על המצב האמיתי.

כלומר ככל הנראה ייתכן שמלכתחילה שכרם של גברים הומוסקסואלים היה גבוה יותר בממוצע. עם זאת השיפור ביחס כלפי הומואים מאפשר לרבים מהם לגלות את נטייתם. כך, המצב הכלכלי והשתכרותם נחשפת לאשורה. ולכן, ממצאי המחקר משקפים את שכרם הגבוה יותר. כאמור, ממצאים אלה מצטרפים לנתונים אודות השתכרות גבוה יותר של לסביות. זאת כאשר משווים את שכרן של לסביות לשכר של נשים הטרוסקסואליות.

לצד הפתיחות הגוברת להומוסקסואליות בארצות הברית ובמדינות נאורות אחרות, ממשיכה רדיפה כלפי הומוסקסואלים בעולם. כך, להט"ב נרדפים, מעונים, נענשים, נאסרים ומוצאים להורג במדינות שונות בעולם. כך במדינות המיישמות חוקים דתיים כמו איראן ואינדונזיה. ובאופן דומה גם במדינות רבות אחרות כמו צ'צ'ניה, ניגריה ואחרות.

כתבות באותו עניין
דילוג לתוכן