חיסון שלישי מעלה פי 5-10 כמות הנוגדנים

נמשך מבצע החיסונים למבוגרים. אלפים קיבלו את זריקת הדחף- בוסטר נגד קורונה. ברקע: פייזר מציינת שמחקר ראשוני מוכיח שחיסון שלישי מעלה פי 5-10 כמות הנוגדנים.

בישראל החל מבצע החיסונים למבוגרים למנת הדחף השלישית. אלפים רבים של ישראלים מבוגרים כבר קיבלו את החיסון. עשרות אלפים מיהרו ונרשמו לקבלת מנה נוספת. על רקע הדברים עולה השאלה לגבי יעילות העלאת רמת הנוגדנים עקב החיסון השני. וכן מהי ההשפעה על ווריאנט הדלתא.

חיסון שלישי מעלה פי 5-10 כמות הנוגדנים

נתונים חדשים מתחוורים היום. פייזר השיבה לפניית ידיעות אחרונות כי ממחקר ראשוני שביצעה, מתן מנת בוסטר- דחף מעלה את הנוגדנים פי חמש עד פי עשר. זאת בהגנת נוגדנים נגד נגיף הקורונה המקורי וכנגד המוטציה הבריטית. עליה זו היא של פי 5-10 נוגדנים ביחס לרמה שלהם לאחר החיסון השני. עם זאת הפייזר הבהירו כי לא נבחנה עדיין ההשפעה של העליה ברמת הנוגדנים מחיסון שלישי זה, על מוטציית הדלתא- הוריאנט ההודי המתפשט במהירות בישראל ובעולם.

מגמת התחלואה בנגיף קורונה מסוג דלתא בישראל נמשכת. זאת לצד עליה בהתפשטות הנגיף בעולם. מספר המאומתים החדשים בישראל אתמול עלה על 2100 איש. עד כה נדבקו מעל 877 אלף ישראלים בקורונה. כיום יש מעל 19,400 חולים פעילים. מדובר בעליה של קרוב ל600 חולים מאז חצות. בבתי החולים מאושפזים 385 חולי קורונה.

מספר החולים קשה בקורונה עולה. מאז חצות עלה בעשרה מספר החולים הרשים. כרגע ישנם 212 חולי קורונה קשים בישראל. מתוכם 46 חולים מצוים במצב קריטי. 42 חולים מונשמים.

אחוז הנבדקים החיוביים אתמול ירד משלושה אחוז במעט. מתוך 72,220 בדיקות לקורונה אתמול 2.95 אחוז היו חיוביות.