המועמדויות לפרסי רפפורט למצוינות במחקר הביו-רפואי

נפתחה הגשת המועמדויות לפרסי רפפורט למצוינות במחקר הביו-רפואי לשנת 2015

מערכת האתר

עודכן בתאריך

מדע
חיסון. מקור: ויקיפדיה ברשיון חופשי. באדיבות US CDC. צילום: James Gathany

נפתחה הגשת המועמדויות לפרסי רפפורט למצוינות במחקר הביו-רפואי לשנת 2015

12 באוגוסט 2014, תל אביב. קרן משפחת רפפורט הודיעה על פתיחת הגשת המועמדויות לפרסי רפפורט למצויינות בתחום המחקר הביו-רפואי לשנת 2015. הפרסים מעניקים הכרה למדענים המובילים מחקרים חלוציים ותגליות חדשניות, שתרמו, תורמים ויתרמו למיגור מחלות, לשיפור איכות חיים ולהקלת סבלם של חולים.

פרס בסך 60 אלף דולר יוענק לחוקר בכיר על מחקר שהוביל, או שיכול להוביל לפיתוח תרופה או מכשור רפואי לטיפול או לאבחנה של מחלה, או מחקר, שמהווה לכן פריצת דרך בעלת חידוש משמעותי ופרס ביכורים, על סך 40 אלף דולר יוענק לחוקר צעיר, שמחקרו הינו בעל פוטנציאל להשלכה על תחום הרפואה, או אשר מקדם באופן משמעותי תחום רפואי ייחודי.

הפרבסים במסלול המחקר הביו-רפואי מוענקים בשיתוף מכון רפפורט למחקר, במקביל להענקת פרס רפפורט לאמנות המוענק ע"י קרן משפחת רפפורט בשיתוף עם מוזיאון תל אביב לאמנות ופרס לנשים פורצות דרך המחוללות שינוי בחברה הישראלית, המוענק ע"י קרן משפחת רפפורט בשיתוף מגזין 'לאשה'. הוועדה המייעצת לפרס, בראשות פרופ' אהרון צ'חנובר, מורכבת מחוקרים מובילים ומדענים מישראל ומחו"ל. בשנת 2014 זכו בפרס פרופ' יאיר רייזנר ממכון ויצמן למדע וד"ר יעקב נחמיאס, מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

את טפסי המועמדות יש להגיש עד 31 באוקטובר באתר: http://rappaport-prize.com

דילוג לתוכן