אסטרהזניקה משקיעה בביומד הישראלי

החברה חתמה על הסכם להשקעות בישראל שכולל גם שיתוף פעולה אסטרטגי בין סין לישראל

מערכת האתר

עודכן בתאריך

מוסדות וארגונים רפואייםחברות תרופות

אסטרהזניקה תמשיך להשקיע בביומד הישראלי

חברת אסטרהזניקה הבריטית חתמה על הסכם הבנות להשקעות  בישראל אשר כולל גם שיתוף פעולה אסטרטגי בין סין לישראל. כחלק משאיפת החברה להרחיב את טביעת הרגל המדעית שלה ברחבי העולם, משלחת בכירי החברה תבחן הקמת מרכז מחקר ופיתוח ייחודי בארץ

צעד נוסף בהרחבת ההשקעות של חברת אסטרהזניקה בישראל. לאחרונה חתמו ענקית התרופות הבריטית ומשרד הכלכלה והתעשייה הישראלי על הסכם נוסף במטרה להשקיע בחברות טכנולוגיות ישראליות בתחום הביומד, שיתופי פעולה עם חברות סטארט-אפ מקומיות והגדלת ההשקעות במחקרים בישראל. טקס החתימה נערך אתמול במלון 'דיויד אינטרקונטיננטל' בת"א בין הגב' איסקרה רייק, סמנכ"ל אירופה וקנדה באסטרהזניקה ובין ד"ר עמי אפלבום, המדען הראשי של משרד הכלכלה והתעשייה ויו"ר רשות החדשנות. האירוע התקיים בנוכחות משלחת בכירים מטעם חברת אסטרהזניקה, ביניהם הגב' טינה שו (Tina Xu), סמנכ"לית טכנולוגיה וחדשנות של אסטרהזניקה סין וכן מנכ"ל אסטרהזניקה ישראל, מר אוהד גולדברג.

 

על פי מתווה ההסכם, עד חודש נובמבר 2019 תציג אסטרהזניקה בפני ממשלת ישראל רשימה של מוסדות וחברות שהיא שוקלת להשקיע או לחזק את ההשקעה בהן. בנוסף תפעל החברה לקידום פעילות מחקר ופיתוח בארץ שתכלול גם שיתופי פעולה קליניים עם חברות ישראליות, ספקיות שירותי בריאות ומרכזים אקדמיים מובילים בישראל במטרה להמשיך ולמצב את ישראל בחוד החנית בתחום מדעי החיים והבריאות.

 

במסגרת האירוע, הצדדים ברכו על חתימת הסכם שיתוף הפעולה בין השניים. "אני נרגשת ללמוד עוד על החדשנות הישראלית ומאמינה כי קיים אופק לשיתוף פעולה רחב היקף במדעי החיים ובתחום הבריאות הדיגיטלית בפרט לצד העמקת הקשרים בנושא בין סין וישראל. זאת כחלק מהאסטרטגיה של אסטרהזניקה לחקור ולתמוך בשיתופי פעולה בין הכלכלות החדשניות ביותר בעולם, נוכח מיקומה המשמעותי של סין באסטרהזניקה כמרכז חדשנות ומו"פ מוביל מול השווקים המתעוררים והיותה שחקן מרכזי בתחום", מסרה הגב' שו. ד"ר עמי אפלבום, המדען הראשי של משרד הכלכלה והתעשייה ויו"ר רשות החדשנות הוסיף: "קידום מזכר ההבנות הוא צעד נוסף לעבר השקעת החברה בתחום, והעניין הרב שלה ושל חברות בינלאומיות בשוק הישראלי ממקמים את ישראל ויכולותיה בתחום כשחקן משמעותי במערכה בעולם הביומד והבריאות הדיגיטלית. אני מברך את כל העוסקים במלאכה ותרומתם לקידום ההישגים בישראל בפרט ובעולם כולו".

 

לראשונה, שיתוף פעולה ייחודי בין ישראל לסין בתחום הבריאות הדיגיטלית

כחלק משאיפת החברה להרחיב את טביעת הרגל המדעית שלה בישראל, נבחנת האפשרות להקמת מרכז מחקר ופיתוח בישראל (חממת מדע וטכנולוגיה). עם הקמתו תהפוך ישראל למרכז השביעי בעולם בפרויקט הייחודי iDREAM  ותצטרף למדינות כמו רוסיה, ברזיל, סין וטאיוואן. פרויקט iDREAM העולמי שהשיקה החברה בשנת 2018 מתמקד בזיהוי מדינות בעלות פוטנציאל חדשנות בתחום הבריאות הדיגיטלית והשקעה בהן. מוקדי החדשנות עוסקים ביצירת טכנולוגיות בשווקים הנבחרים בתחומי עשייה מגוונים ביניהם מחקר ופיתוח, חינוך, טכנולוגיה וממשל.

 

חברת אסטרהזניקה והממשלה המוניציפלית של Wuxi (סין) בחרו בישראל כיעד אסטרטגי שניתן ללמוד ממנו בתחום הבריאות הדיגיטלית. ב- Wuxi פועל מרכז החדשנות של אסטרהזניקה המתמקד בבריאות דיגיטלית ובמודלים חדשניים לשירותי בריאות. המרכז פועל לקידום יוזמות השקעה משותפת במחקר הביו-רפואי ומארח עשרות משלחות מרחבי העולם מדי שנה. "החיבור הייחודי בין 'מזרח ומערב' – צמיחה באמצעות שיתוף פעולה עם השוק הסיני המפותח – מגדיר את החדשנות כאחד מעמודי התווך האסטרטגיים של הפרויקט. שיתוף פעולה אסטרטגי בין החדשנות הסינית והישראלית תקדם את תחום הבריאות בשתי המדינות", מציין מר אוהד גולדברג, מנכ"ל אסטרהזניקה ישראל.

 

 

אסטרהזניקה היא חברת פרמצבטיקה בין-לאומית מובילה היוזמת ומקדמת את המחקר, הפיתוח והשיווק של תרופות מרשם חדשניות המשפיעות על חייהם של אנשים רבים ברחבי העולם. החברה פועלת במספר תחומים עיקריים, ביניהם תחום הסרטן, לב וכלי דם, מחלות מטאבוליות ונשימה. החברה פועלת ביותר מ-100 מדינות ברחבי העולם, והחל משנת 2008 גם בישראל באמצעות הנציגות הרשמית של החברה הבין-לאומית. החברה בישראל משקיעה בפיתוח המחקר והטיפול, מקדמת ומעודדת מחקרים קליניים ופועלת יחד עם ארגוני הבריאות במטרה לחזק את שירותי הבריאות הניתנים בארץ למען רווחת הציבור כולו. בשנה שעברה הוכרה ענקית התרופות כחברת הפארמה החדשנית ביותר בעולם על ידי מדד החדשנות של IDEA Pharma.

 

 

דילוג לתוכן