האוניברסיטה העברית בצמרת המוסדות האקדמיים היוקרתיים

סקר TIMES מדרג את האוניברסיטה העברית בין הטובות בעולם במוניטין, יוקרה וחוזק המותג שלה

מערכת האתר

עודכן בתאריך

מוסדות וארגונים רפואיים
ישראל. מקור: ויקיפדיה ברשיון שימוש חופשי.

לאחר שנים ללא נוכחות ישראלית בצמרת דירוג האוניברסיטאות בעולם האוניברסיטה העברית נכנסה לדירוג TIMES של מוסדות האקדמיים היוקרתיים ביותר

העברית בצמרת,: ניתוח שפורסם היום על ידי The Times Higher Education  מדרג את היוקרה והמוניטין של מוסדות ההשכלה הגבוהה בעולם וביניהן, לראשונה מזה ארבע שנים, ניצבת גם אוניברסיטה ישראלית – האוניברסיטה העברית בירושלים.

דירוג TIMES higher education דירג את 100 האוניברסיטאות היוקרתיות ביותר ובעלות המותג החזק ביותר בעולם בהתבסס על שיפוטם של אנשי אקדמיה בכירים מרחבי העולם, האנשים הממוקמים בעמדות הטובות ביותר בכדי להכיר את המצוינות באוניברסיטאות שונות. דירוג זה מתבסס על סקר שנערך בקרב למעלה מעשרת אלפים אקדמאים בכירים מ-138 מדינות ומדיסציפלינות לימוד שונות ומגוונות.

בראש הדירוג נמצאות הרווארד, MIT וסטנפורד האמריקאיות ובעשירייה הפותחת של הדירוג נמצאים מוסדות מארה"ב ומבריטניה בלבד. האוניברסיטה העברית הינה המוסד הישראלי היחידי ברשימה זו. הפעם האחרונה בה התברג מוסד ישראלי ברשימה זו הייתה בשנת 2014.

נשיא האוניברסיטה, פרופ' אשר כהן: "אנו גאים בהישג המרשים, להיכלל ברשימת 100 האוניברסיטאות בעלות המוניטין והיוקרה הגבוהים ביותר בעולם הוא בהחלט לא עניין מובן מאליו. אנו שמחים לייצג את האקדמיה הישראלית בדירוג יוקרתי זה."

 

 

דילוג לתוכן