עשרות מכשירי CT וMRI חדשים למערכת הבריאות

עשרות מכשירי CT וMRI יתווספו חדשים למערכת הבריאות וצפויים להפחית משמעותית את עומס התורים לבדיקות וטיפולים בישראל

מערכת האתר

עודכן בתאריך

מוסדות וארגונים רפואייםבתי חולים
עשרות מכשירי CT וMRI חדשים למערכת הבריאות. צילום: Pixabay Michal Jarmoluk

כיום ישנם בישראל כ-40 מכישרי MRI. באזורי הפריפריה כמות המכשירים לכל מאה אלף איש הוא נמוך משמעותית. כך למשל במחוז הדרום יש רק חצי ממספר המכישרים ממחוז תל אביב לכל מאה אלף איש. היום התבשרו אזרחי ישראל כי 28 מכשירים רפואיים חדשים יתווספו למערכת הבריאות. מתוכם 13 מכשירי טומוגרפיה ממוחשבת מכונות CT. מתוך 28 מכשירים אלה 9 מכשירי תהודה מגנטית MRI. כך על פי סיכום בין שר האוצר אביגדור ליברמן לבין שר הבריאות ניצן הורוביץ.

השניים סיכמו על תוספת של מכשירים יחודיים אלה למערכת הבריאות בישראל. זאת על מנת לשפר את השירות לציבור הרחב בתחום המיפוי הרפואי והטיפול. מכשירים אלה שמצטרפים למצבת המכשור הרפואי הפרוס בבתי החולים ובמכונים, צפוי לסייע משמעותית להפחתת התורים לבדיקות וטיפולים.

במהלך התקופה הקרובה יתפרסמו עדכונים לתקנות מכשירים מיוחדים. הללו יהיו פתוחות להערות הציבור ויוגשו לאישורה של וועדת הכנסת לבריאות. הסיכום בין השניים יוביל לתוספת של 13 מכשירי CT וכן 9 מכשירי MRI כאמור. וכמו כן יתווספו למצבת המכשור גם 2 רובוטים לניתוחים מורכבים וכן 4 תאי לחץ ומכשור נוסף.

צמצום הפערים בפריפריה

שר הבריאות ניצן הורוביץ הדגיש לנוכח הסיכום: "אנו ממשיכים את המהפכה בבריאות ומעצימים את הבריאות הציבורית בכל הארץ. בדגש על צמצום הפערים בפריפריה." לדברי שר הבריאות ״אין סיבה שבפריפריה לא יקבלו את השירות הרפואי המתקדם ביותר. בזכות מהלך זה, רבבות ישראלים יוכלו לעבור בדיקת MRI או CT מהר יותר וקרוב יותר לבית. גם במרכז יקוצרו התורים הארוכים״.

אביגדור (איווט) ליברמן, שר האוצר הדגיש לנוכח סיכום זה כי "קיצור תורים ויעול מערכת הבריאות הוא משימה עליונה. אנו משקיעים משאבים רבים בכדי ליישמה בצורה הטובה ביותר. את התוספת המשמעותית במכשור הרפואי ירגישו אזרחי ישראל לא רק במרכז, אלא גם בפריפריה, אותה אנו ממשיכים לחזק ולטפח."  לדברי שר האוצר ליברמן: "אזרחי ישראל, הבריאות שלכם חשובה לנו ונמשיך לעשות הכל כדי לשמור עליה ולדאוג שתקבלו את השירות הטוב ביותר

דילוג לתוכן