3 חיסוני קורונה מגינים מקורונה בילדים

ממצאי מחקר חדש של חברת פייזר בקרב כ1600 ילדים בני חצי שנה עד ארבע שנים כי שלושה חיסוני קורונה מפחיתים תחלואה סימפטומטית

דקל שחף

עודכן בתאריך

נגיף קורונה
חיסון קורונה בהריון מגן על התינוק מאשפוז. צילום: Pixabay Rita E

ממצאי מחקר חדש של חברת פייזר מעלים כי מתן שלושה חיסונים של חיסון נגד קורונה לילדים מעניק הגנה בהפחתת קורונה עם תסמינים.

פייזר פרסמה את הנתונים הראשוניים ביחס לניסוי שנערך בקרב כ-1,680 ילדים בגילאי חצי שנה עד 4 שנים. על פי הממצאים שלושת החיסונים סייעו להפחתת הסיכון למחלה סימפטומטית בכ-80 אחוזים. מינון החיסונים הוא כשלושה מיקרוגרם. מדובר במינון שכולל רק 10% מהמינון לבני 12 ומעלה. טרם פורסמו הנתונים הגולמיים והמחקר המפורט.

לפני כחצי שנה פרסמה פייזר ממצאים לגבי יעילות מתן שני חיסונים נגד נגיף קורונה; ולפיהם שתי המנות לא מספקות די הגנה לילדים בגילאים 2 עד 5 שנים.

פייזר הודיעה אתמול כי יעילות סדרת שלושת החיסונים הוכחה בקרב בני ארבע שנים ומטה בשיעור של 80.3% במניעת מחלה עם תסמינים.

תחלואה נמוכה בישראל והתפשטות הנגיף בעולם

בינתיים בישראל ממשיכים נתוני התחלואה לאותת על החלשות המגיפה. אתמול אומתו 1965 חולי קורונה בישראל. כיום יש בישראל מעל 15 אלף חולים פעילים. עד כה התחסנו בישראל 6.7 מליון במנה הראשונה של החיסון. 6.13 מליון התחסנו במנה השניhה. 4.49 מליון התחסנו במנה השלישית. 810 אלף ישראלים התחסנו במנה הרביעית. עד עתה נפטרו בישראל 10,833 איש בשל נגיף הקורונה. אתמול היה אחוז הנבדקים החיוביים 8.27% מתוך מעל 23 אלף נבדקים.

בעולם נמשכת המגיפה להוביל למאות אלפי מקרי תחלואה ומאות מקרי מוות. בארצות הברית ובמדינות באירופה כמו גרמניה ואיטליה נמנים עשרות מתים בשל הנגיף מידי יום ואלפים רבים של מאומתים.

גם באסיה ממשיך הנגיף לגבות קורבנות. אתמול דווח על מעל 160 אלף מאומתים חדשים בצפון קוריאה. בטיוואן דווח על מעל 66 אלף חולים חדשים ו40 מקרי מוות. באוסטרליה דווח על מעל 34 אלף מאומתים חדשים אתמול ואילו ביפן דווח על מעל 31 אלף חולים חדשים אתמול.

 

כתבות באותו עניין
דילוג לתוכן