מכון ויצמן מוביל באיכות המחקר

סקר עולמי של כתב-העת המדעי “NATURE”: מכון ויצמן דורג במקום השלישי בעולם באיכות המחקר המדעי

מכון ויצמן למדע זכה לדירוג במיקום השלישי בעולם באיכות המחקר המדעי . זאת לפי דירוג של מדד חדש של כתב-העת המדעי Nature המתפרסם  לראשונה. מדד זה משקלל את מספר המאמרים ה”איכותיים” שפורסמו בכתבי-עת מובילים בתחומי מדעי הטבע, ביחס לתפוקת המאמרים הכוללת של מוסד אקדמי מסוים. במקום הראשון והשני במדד המשוקלל ניצבים, בהתאמה, מכון המחקר Cold Spring Harbor Laboratory בארצות הברית והמכון למדע ולטכנולוגיה (IST) באוסטריה.
דייוויד סווינבאנקס, מייסד מדד Nature מסביר כי “ההכללה של דירוג משוקלל, לצד הטבלאות השנתיות הרגילות, מעניינת במיוחד, שכן הדירוג המשוקלל מבליט כמה מהמוסדות הקטנים יותר, שמותירים מאחור מוסדות גדולים וחזקים בהרבה” הוא ממשיך ומסביר כי “למוסדות הקטנים ביותר בעשירייה הראשונה יש כמה מאפיינים משותפים: שאיפה להיות הטובים בעולם, בין-תחומיות, ובחלק מהמקרים, גיבוי של חתני פרס נובל”. המדד המשוקלל עקב אחר תרומות ל-60,000 מאמרי מחקר שפורסמו ב-82 כתבי-עת מדעיים מובילים, ואשר נבחרו על-ידי קבוצת מדענים עצמאית, בהשוואה לסך של 3.88 מיליון מאמרים מדעיים שאותרו במאגר מידע דיגיטלי. גם בטבלאות הדירוג המסורתיות, דורג מכון ויצמן למדע בין 100 מוסדות המחקר המובילים בעולם, ובמקום הראשון בישראל.

הפרופסור דניאל זייפמןנשיא מכון ויצמן : “אנחנו יודעים כבר זמן רב שבכל הנוגע למצוינות במדע, גודל אינו חזות הכל. עבור מכון ויצמן למדע, חתירה להיות הטוב ביותר פירושה למשוך למכון את מיטב המדענים ולתת לסקרנות שלהם להוביל אותם. כמו כן, בין-תחומיות ושיתוף פעולה בין מדינות הם חלק מהדי-אן-אי שלנו, ואנו גאים בכך”.