מנכ”ל מודרנה: המוטציה מדאיגות. הנגיף לא ייעלם.

מנכ”ל חברת התרופות שפיתחה את החיסון, מודרנה ציין בדיווח למשקיעים כי המוטציות של נגיף הקורונה מעוררות דאגה. סטפן בנסל, מנכ”ל מודרנה צופה כי בעת שמדינות חצי כדור הארץ הדרומיות יחלו בסתיו ובחורף, יתפתחו ווריאנטים נוספים. מנכ”ל מודרנה צופה התפתחות מוטציות מדאיגות של נגיף הקורונה. להערכת מנכ”ל מודרנה, הנגיף לא ייעלם. מוטציות נוספות יתגלו ויפגעו באוכלוסיה.

לדברי מנכ”ל מודרנה יידרשו חיסוני חיזוק לשני החיסונים שניתנים היום על ידי החברה. בנסל ציין את הערכותיו בעת פרסום התוצאות הכספיות של חברת מודרנה לרבעון האחרון. בנסל התייחס בדבריו לחשש מווריאנטים מעוררי דאגה בעיקר במדינות אסיה, אפריקה ואוסטרליה.

מעל 400,000 נדבקים מאומתים בהודו. מעל 4,000 מתים ביממה

בתוך כך ממשיך הווריאנט ההודי של נגיף הקורונה לגבות קורבנות רבים בהודו. מימדי המגיפה בהודו מתעצמים. השלטונות פרסמו כי אתמול מתו מעל 4000 איש מהנגיף. מעל 401 אלף חולים מאומתים חדשים אובחנו אתמול בנגיף בהודו.

עד כה התגלו בהודו קרוב ל22 מליון בני אדם שאומתו כחיוביים לנגיף. יש המעריכים כי מספר זה גבוה בהרבה. מומחים סבורים כי מגמת העליה בכמות החולים והמתים צפויה להמשך.

עד כה אובחנו בעולם מעל 157 מליון חולי קורונה. מאז החלימו מעל 93 מליון איש. מספר מקרי המוות בשל הנגיף עולה על 3.27 מליון. ארצות הברית ממשיכה להוביל במספר החולים בעולם. באמש אובחנו בה מעל 47 אלף חולים חדשים. עד כה מתו בארצות הברית מעל 580 אלף איש בשל הנגיף. מעלל 32.7 מליון איש נדבקו בנגיף בארצות הברית מאז פרוץ המגיפה.

לאחר הודו וארצות הברית, מצויה ברזיל ברשימה המצערת של מדינות עם מספר נדבקים רב ביותר. עד כה אובחנו בברזיל לפחות 15 מליון חולי קורונה. מעל 78 אלף חולים אובחנו אתמול בברזיל. בברזיל מתו מהמגיפה מעל 419 אלף איש, עליה של 2165 מתים משלשום.