מפה לחיזוי ואיתור תסמינים

רשויות הבריאות יחלו לבקש מכלל האזרחים לענות על שאלון סימפטומים קצר בכל יום כחלק ממאמצי מערכת הבריאות בישראל להתמודדות עם נגיף הקורונה

כשברקע עליה במספר החולים בישראל ל4247 איש מהם 74 במצב קשה ו-15 שנפטרו, מודיע משרד הבריאות כי “בימים הקרובים ישלח לכלל אזרחי ישראל שאלון יומי על ידי קופות החולים ומד”א, במטרה לספק תמונת מצב של סימפטומים אופייניים שיכולים לרמוז על התפשטות הנגיף, ולסייע למערכת הבריאות בקבלת החלטות. השאלון היומי ישמש כ״WAZE״ של הקורונה. ככל שיותר אנשים ימלאו את השאלון האנונימי מדי יום, כך למערכת הבריאות תהיה תמונה טובה יותר של סימפטומים הקשורים להתפשטות הקורונה בישראל.”

עלפ י משרד הבריאות “המערכת פותחה עבור משרד הבריאות על ידי הסטרטאפ הישראלי, דיאגנוסטיק רובוטיקס, מהסטרטאפים המובילים בישראל בתחום הבריאות הדיגיטלית, בשיתוף קופות החולים, מד״א, ומכון ויצמן.”

מפה אפידמיולוגית למטרת חיזוי ואיתור תסמינים

במשרד הבריאות מדגישים כי מדובר בשאלות פשוט ומהיר שהינו אנונימי ומבהירים כי איסוף המידע אינו כולל איסוף מידע מזהה: “השאלון מהיר, קצר ונגיש, כך שכל אזרח יוכל למלא בקלות את השאלון מדי יום, ומטרתו ליצור מפה אפידמיולוגית ברזולוציה גבוהה, הכוללת עדכונים בזמן אמת, אשר תספק למערכת הבריאות תמונת מצב של סימפטומים אופייניים שיכולים לרמוז על מצב התפשטות התחלואה בישראל.”

במשרד הבריאות מדגישים כי “מילוי השאלון אינו תחליף לפניה לטיפול רפואי. השאלון הינו אנונימי, המערכת אינה אוספת פרטים מזהים, כגון, שם, מספר הטלפון או תעודת זהות, ואף גורם לא יוכל ליצור קשר בשום שלב עם המשיבים לשאלון. המשיבים יתבקשו להזין את שם היישוב והרחוב שבו הם גרים, ללא מספר בית, על מנת שניתן יהיה לייצר את המפה הגיאוגרפית של התסמינים. בזכות המידע הגאוגרפי ניתן יהיה לבחון באלו אזורים ישנה עליה/ירידה בתסמינים רלוונטיים לנגיף. הפצת השאלון תהיה הדרגתית בימים הקרובים באמצעות קופות החולים, בטרם השאלון יופץ לכלל האוכלוסייה בכל יום.”

השאלון : https://prod-moh-pq.diagnosticrobotics.com/welcome