סטודנטים מתנדבים לסיוע לקשישים במשבר הקורונה

ישראל היפה: סטודנטים יסייעו לקשישים בני גיל הזהב באוזן קשבת וסיוע במצרכים בשעת המשבר. אגודת הסטודנטים של הטכניון מצטרפת למאמצים הארציים למניעת התפשטות נגיף הקורונה בקרב קשישים ומעניקה מענה למבוגרים הסובלים מחוסר במוצרים כך שישלחו אליהם סלי מזון ללא שיצטרכו לעזוב את בתיהם ולהסתכן וכן יעניקו אוזן קשבת. אגודת הסטודנטים בשיתוף הארגונים “נותנים באהבה” ו”לקראת שבת” בחלוקת סלי מזון לקשישים ומועטי יכולת.

כחלק מהתנדבות סטודנטי הטכניון הם יסייעו באוזן קשבת ויסייעו באספקת מוצרים חסרים לקשישים על מנת שלא יצטרכו לעזוב את ביתם.

בטכניון מדגישים כי “קשישים הם חלק מאוכלוסית הסיכון המרכזית ולכן הגענו להחלטה לעזור להם כמיטב יכולתנו”.  על אף אוויר הסוער בסוף השבוע, הסטודנטים שאך זה עתה החלו בסמסטר, “השאירו את המחשב בבית ושמו בצד את השיעורים המקוונים כדי לקחת חלק בהתנדבות ולארוז סלי מזון. הסטודנטים הגיעו, שמו כפפות, מסכה והתחילו לחלק את מוצרי המזון לסלים המיועדים.”

סיוע לאוכלוסיה מבוגרת. אילוסטרציה: PIXABAY Steve Buissinne
סיוע לאוכלוסיה מבוגרת. אילוסטרציה: PIXABAY Steve Buissinne

בטכניון ציינים עוד כי “בנוסף לכך, אגודת הסטודנטים בטכניון מובילה עוד פרוייקטי התנדבות נוספים בתקופה הקרובה כדי לסייע במשבר הנוכחי. אגודת הסטודנטים אספה קרוב ל-100 סטודנטים שרוצים להתנדב ולקחת חלק במאמץ הארצי. יחד הם מתכננים להקים ‘חמ”ל’ טלפונים’. אבל אם חשבתם לשנייה שמדובר בחמ”ל אמיתי ונפר את תקנות משרד הבריאות, החמ”ל יפעל כך שבכל סטודנט יהיה בביתו ויצוות לו קשיש עליו הוא אחראי.”

לא לבד בבידוד: אוזן קשבת בשעת משבר

מטרת הצעירים היא לסייע לקשישים בשעת משבר זה הפוקד את ישראל ואת העולם: ” מטרת הסטודנטים הם להיות אוזן קשבת עבור הקשישים ולשוחח איתם על הקשיים שהם חווים ובעיקר להנעים את זמן, “כולנו מרגישים מבודדים מהעולם וזאת הדרך שלנו להראות להם שהם לא לבד ואנחנו פה לדבר איתם. כחלק מזה, הסטודנטים ירכזו מהם פניות של מוצרים שחסרים להם כדי שאלו יסופקו לביתם כדי שהקשישים לא יצטרכו לעזוב את ביתם. את מספרי הטלפון של הקשישים תספק אגף רווחה בעיירית חיפה ושיתוף פעולה עם ארגון “לתת” יחולקו המוצרים לבתיהם.

בגלל התפשטות נגיף הקורונה וכחלק מהתהליך המעבר ללמידה מקוונת, אגודת הסטודנטים משפצת מחשבים ישנים ומשמישה אותם מחדש. את המחשבים היא תורמת לתלמידים הנזקקים לכך.