רוב הילדים חולי החזרת קיבלו חיסון נגדה בעבר

97% מהילדים שחלו בחזרת ב- 2009/10 בארה”ב קיבלו חיסון נגדה בעבר

שוב הופיע מחקר המלמד שמתן חיסונים הנהוג כיום נגד מחלות הוא כשלון במניעת המחלה. מחקר שפורסם לאחרונה בכתב העת New England Journal of Medicine הראה נתון מפתיע – ש- 97% מן הילדים שחלו בהתפרצות מחלת חזרת בארה”ב בשנים 2009-2010 קיבלו בעברם חיסון נגד מחלה זו.

חיסון. מקור: ויקיפדיה ברשיון חופשי. באדיבות US CDC. צילום: James Gathany
חיסון. מקור: ויקיפדיה ברשיון חופשי. באדיבות US CDC. צילום: James Gathany

מחקר זה נערך בהשתתפות 3,602 ילדים בחודשים שבין יוני 2009 ליולי 2010. היו אלו ילדים שלמדו בבי”ס העדה החרדית בניו יורק, שם ילדים יושבים פנים אל פנים בכיתות הלימוד. מתוך קבוצה זו, 1,648 ילדים חלו במחלה זו, כפי שאושר בבדיקות. 97% מתוכם קיבלו בעברם חיסון נגד חזרת וחלק ניכר מהם היו בגילאי 13-17 שנים.

עוד נמצא ש- 89% מאלו שחלו, חוסנו פעמיים נגד חזרת ו- 8% חוסנו פעם אחת. החיסון שהם קיבלו היה נגד חזרת ואדמת (רובלה). מחקרים מצאו שחיסון כזה גרם לעלייה בשכיחות מחלות אברי העיכול ואוטיזם.
רק 3% מבין הילדים שחלו לא חוסנו בעבר נגד חזרת. מסתבר שכפי שנמצא במחקר זה, החיסון הוא חסר ערך משמעותי, לפחות נגד חזרת. ועדיין משרדי הבריאות, במדינות רבות בעולם, מדברים מעל כל במה עד כמה חשוב לחסן את הילדים. לדברי החוקרים, גורמי מחלת החזרת פשוט התגברו על החיסון ולחיסון נגד חזרת אין כל תועלת בצמצום התחלואה במחלה זו.

על מחקר שפורסם בעיתון חשוב זה אי אפשר לחלוק. ברור שלפי הנוהג ברפואה המקובלת, החוקרים לא ישליכו ממחקר זה על כלל החיסונים ויבטלו את ערכם, אבל יש מספיק נתונים אחרים ומספיק הוכחות אחרות לגבי העדר התועלת המצופה מחיסונים וכראיה- כיום בישראל שכיחות האוטיזם עלתה פי 50 יותר מאשר בעבר הקרוב. האם הגורמים המוסמכים ירימו את הכפפה, יעמיקו חקר בסוגיה ויטפלו בסוגיה בוערת זו ?

מקורות

http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa1202865
MMR vaccine actually damages natural immunity, increases risk of disease contraction
NaturalNews, Friday, January 04, 2013 by: Jonathan Benson, staff writer
http://www.naturalnews.com/038554_mumps_outbreaks_vaccinations_children.html#ixzz2H66qXNIF

 האמור במאמר זה אינו בגדר ייעוץ או מרשם רפואי אלא מידע שהופיע בעיתונות מדעית או ברשת האינטרנט. על מי שנזקק לטיפול, יש לפנות לרופא או תזונאי, בהתאם למצבו.  

מאת: ד”ר מרדכי הוכברג Ph.D, תזונאי. מתוך כתב העת “תזונה פלוס”. לרכישת מנוי, התקשרו 08-9407466