אקופנקטורה – מחירים, מחקרים ויתרונות?

מה טווח המחירים של דיקור סיני? למי יועיל טיפול בדיקור? למי טיפול אקופנקטורה יכול להועיל על פי מחקרים מדעיים ?

מערכת האתר

רפואה משלימה
יתרונות הדיקור הסיני, מחירו ומחקרים אודותיו. צילום: Pixabay

אקופנקטורה -דיקור סיני יכולה להועיל לפתרון בעיות רפואיות מהי שיטת הדיקור ? מה טווח המחירים של דיקור במחטים? למי הליך דיקור סיני יכול להועיל? מה השפעותיהם המוכחות של טיפולים בדיקור מחטים על פי ממצאי מחקרים מדעיים?

התועלת רפואית בדבר מחקרים בנושא דיקור סיני מתרבים והולכים. ממצאים שונים מעלים כי הוכח שלדיקור סיני מגוון יתרונות בריאותיים, כולל שיפור איכות החיים, הפחתת חרדה ורמות אנרגיה משופרות. הממצאים מראים כי טיפול זה יעיל במיוחד בטיפול תומך בסרטן, מספק והקלה בכאב, בחילות, הקאות , ומטפל בתופעות הלוואי של הקרנות (Lin et al, 2012).

ממצאים שונים מעלים כי דיקור במחטים מסייע גם לכרוני טיפול בכאב, כולל דלק מפרקים ניוונית, כאבי ראש מתחים וכאבי גב תחתון (White et al. 2013). תפקידו של הדיקור בטיפול בכאב נתמך עוד יותר בממצאים מחקריים לגבי השפעתו המועילה בשיפור פעילות אופיוטים אנדוגניים ולשחרור קורטיקוסטרואידים.
ממצאים מדעיים נוספים הראו פוטנציאל לשימוש בדיקור בטיפול במחלת אלצהיימר, דלק מפרקים ניוונית בברך, כאבי צוואר כרוניים וכאבי ראש. לצד מחקרים אלה, רבים סבורים כי יש עוד הרבה עבודה מדעית שנדרשת כדי לבסס את המחקר בטיפול בכאב בתחומים שונים כמו השפעת דיקור על דלקת מפרקים שגרונית ופעולות המחטים בהיבטים אנטי – דלקתיים (Kelly 2009).

תועלת רפואית ומחקרים -דיקור

במה דיקור מועיל? מה התועלות של דיקור סיני? מה הממצאים המדעיים מראים לגבי השפעותיו של דיקור על פי מחקרים שפורסמו?

  • ארגוני בריאות שונים בעולם משלבים טיפולי דיקור כחלק מסל השירותים הרפואיים שלהם כיום. זאת במיוחד כאפשרות טיפול פוטנציאלית לכאב כרוני, כאבי ראש כרוניים מסוג מתח, מיגרנות, תסמיני דלקת ועוד.  
  • דיקור הראה תוצאות משמעותיות בהעלאת שיעור ההצלחה של נשים להכנס להריון ולהצליח ללדת.
  • לעיתים דיקור סיני משמש לעתים קרובות לטיפול במצבים ותסמינים אחרים כגון כאבי מפרקים ושרירים.
  • קיימים ממצאים מדעיים המצביעים על יעילות הדיקור גם למצבים נוספים כמו לטיפול בחולי COPD ולשם הרזיה – למי שמעוניינים בירידה במשקל.
  • יש המשתמשים בדיקור גם להפחתת כאב כרוני ולשם הפחתת כאבי לסת וכאבים אחרים.
  • אקופנקטורה יכולה לסייע גם לתסמינים הקשורים לסרטן כמו כאב או תופעות לוואי מטיפולים בסרטן כמו בחילה מכימותרפיה. עם זאת, ראיות המשווים את יעילות הדיקור עם טיפולים אחרים עדיין אינן חד משמעותיו.

דיקור סיני – מחיר

מהן העלויות של טיפול דיקור סיני? מה המחיר של טיפולי אקופנקטורה בתל-אביב, חיפה או ירושלים? מהו טווח המחירים של טיפולי מחטים? העלויות יכולות להשתנות באופן משמעותי בין המטפלים. מחיר טיפול דיקור סיני בתל אביב או באזור המרכז לא יעלה כמו דיקור סיני בירושלים או טיפול במחטים בירושלים או אם דיקור בצפון. אולם ככלל טיפולי הדיקור אינם יקרים במיוחד.

טווח המחירים במרפאה פרטית לטיפול של 45 דקות עד שעה לעומת טיפול של חצי שעה במרפאה ציבורית יעלה בין 200 ל350 שקלים לטיפול דיקור. ביטוחים פרטיים מסוימים משתתפים בחלק מעלויות הדיקור. עוד נדגיש כי אם אתם שוקלים לעבור דיקור סיני או נמצאים כעת בטיפול אחר, דונו בכך עם רופא המשפחה שלכם.  

כתבות באותו עניין
דילוג לתוכן