מה המאכל הכי לא בריא בעולם?

מה המאכל הכי מזיק ולא בריא שיש בעולם? איזה מאכל הוא הכי פחות בריא לגופנו? מאיזה מזון הכי כדאי להזהר כשאוכלים אוכל לא בריא?

מערכת האתר

תזונהכולסטרול
המאכל הכי לא בריא בעולם. צילום: Silcia Pixabay

מה המאכל הכי מזיק ולא בריא שיש בעולם? איזה מאכל הוא הכי פחות בריא לגופנו? מאיזה מזון הכי כדאי להזהר כשאוכלים אוכל לא בריא?

זוהי המרגרינה והמאכלים המשלבים אותה בבסיסם כמו בורקס, ג'חנון ומזונות עם בצל עלים או שאפויים או מוכנים עם מרגרינה בתוכם. מרגרינה היא תחליף חמאה המיוצר מתערובת של שמנים צמחיים. היא פותחה במקור במאה ה-19 כאלטרנטיבה זולה יותר לחמאה.

מרגרינה מהווה מקור עיקרי לחומצות שומן טרנס. מבחינה מחקרית צריכתה נמצאה כמגבירה סיכון למחלות שונות כמו התקף לב, בעיות עור וכולסטרול בדם. המרגרינה הוכחה כמגבירה סיכון לאוטם שריר הלב (Ascherio 1994). עוד הוכיחו מדענים שצריכתה במהלך ההריון וההנקה משפיעה באופן שלילי על התפתחות התינוק (Sánchez 2012). בחימום לטמפרטורות גבוהות, מרגרינה עלולה לעבור פירוק, מה שמוביל להיווצרות תרכובות רעילות. מרגרינה ושומן טראנס נמצאו כמזיקים מאד בהיבטים שונים. לכן היא מוכתרת לעיתים קרובות כאוכל הכי לא בריא בעולם הקיים כיום ואיתה מזונות הכוללים אותה.

איך מייצרים מרגרינה ומה היא מכילה?

תהליך הייצור של מרגרינה מתחיל בבחירת השמנים הצמחיים, לרוב שמן סויה, חמניות, תירס או קנולה. השמנים עוברים תהליך הידרוגנציה חלקית, המקשה אותם ומשנה את מרקמם. לאחר מכן, מערבבים את השמנים עם מים, מלח, אמולסיפיירים -חומרים מתחלבים, חומרי טעם וריח ורכיבים נוספים.

מבחינת הרכב תזונתי, מרגרינה מכילה בעיקר שומנים, כאשר ההרכב המדויק תלוי בסוג השמנים שנבחרו. בעבר, מרגרינה הכילה כמות גבוהה של שומן טרנס. היום לאור הנזק הרב שידוע ששומן טרנס מסב לבריאותנו, יצרני מזון הפחיתו את כמותו בשל השפעותיו השליליות על הבריאות. לצד זה עדיין מרגרינה נחשבת מאד לא בריאה.

חשוב לציין כי קיימים סוגים שונים של מרגרינה, כולל גרסאות דלות שומן או מועשרות ברכיבים בריאותיים כמו אומגה 3. עם זאת רופאים ממליצים לא לצרוך מרגרינה או אם צורכים מזונות אימה, יש לצרוך מעט מהם ולהעדיף מוצרים עם תכולת שומן טרנס נמוכה ככל האפשר.

מהם המרכיבים המרכזיים במרגרינה? המרגרינות כוללות מספר רכיבים. ראשית הן מכילות שומנים צמחיים: מרכיבים את החלק העיקרי של המרגרינה. הללו תורמים למרקם וטעם. מים תורמים למרקם ויציבות של המרגרינה. חלבון: משפר את המרקם ומונע הפרדת המים מהשומן. מלח: משפר את הטעם ומתפקד כחומר משמר. צבע מאכל: נותן למרגרינה צבע צהוב דמוי חמאה. תוספי טעם: משפרים את הטעם ומוסיפים ארומה ייחודית.

המאכל הכי לא בריא בעולם

אז ייתכן שקיימים מזונות גרועים במיוחד כמו נקניקים או נקניקיותצ או בשר מעובד או ממתיקים מלאכותיים שניתן להכתיר כמאכל הכי לא בריא בעולם או המאכל הכי מזיק בעולם אך בהחלט מרגרינה בהחלט במקומות גבוים ברשימה. תהליך ההידרוגנציה, המשמש בייצור מרגרינה, עלול ליצור שומן טרנס. ידוע ששומן טרנס מזיק לבריאות הלב וכלי הדם, מעלה את הסיכון למחלות לב, שבץ מוחי, וסוכרת מסוג 2.

בנוסף, למרות שמורידים חלק מהשומן הרווי בתהליך הייצור, מרגרינה עדיין מכילה כמות מסוימת שלו. צריכה מוגזמת של שומן רווי קשורה גם היא לעלייה בסיכון למחלות לב. זאת ועוד מרגרינה היא מוצר מעובד המכיל תוספים מלאכותיים, חומרים משמרים, ורכיבים נוספים שאינם תורמים לבריאות. צריכה מרובה של מזון מעובד עלולה להוביל לעלייה במשקל, לתסמונת מטבולית, ולבעיות בריאותיות נוספות.

דילוג לתוכן