14 תרופות סבתא להורדת הכולסטרול בדם

אילו תרופות סבתא מסייעות להוריד כולסטרול בדם? מה המזונות שמסייעים להפחית את רמות הכולסטרול? אילו צמחי מרפא יסייעו להפחית כולסטרול ושומני דם?

שי לביא

עודכן בתאריך

תזונהרפואה משלימה
14 תרופות סבתא להפחתת כולסטרול בדם. צילום: Pixabay Am good

כיצד מורידים כולסטרול בדם באופן טבעי בלי סטטינים? אילו תרופות סבתא מסייעות להוריד את הכולסטרול בדם? מהם המזונות שמסייעים להפחית את רמות הכולסטרול? אילו צמחי מרפא יכולים לסייע להפחית את רמות הכולסטרול ושומני הדם? לצד שינוי אורחות חיים כמו שינויים תזונתיים, הפסקת עישון וצריכת אלכוהול ופעילות גופנית נוכל להוריד כולסטרול באמצעות צמחי מרפא, תבלינים ומזונות.

רבים מעלים תהיות מגוונות לגבי צמחי מרפא, תבלינים ומאכלים להורדת כולסטרול ללא סטטינים או לצד הסטטינים. למשל האם קינמון עוזר נגד כולסטרול? כיצד משפיע חילבה כתרופת סבתא על עודף כולסטרול בדם? מה השפעתו של שום על שומני דם? האם מיץ לימון מסייע להפחתת כולסטרול? איך משפיעה תמצית עלי ארטישוק? מה השפעתו של עשב חיטה על שומני הדם והאם הוא מועיל להפחית את רמות הכולסטרול? האם תה ירוק יכול לשמש כתרופת סבתא להפחתת כולסטרול? מה השפעתו של שוקולד מריר כנגד כולסטרול?  לפניכם רשימה של מאכלים ומזונות, תבלינים להורדת כולסטרול וצמחי מרפא להפחתת הכולסטרול בדם.

קיימות סיבות שונות לכולסטרול גבוה ובין היתר מחלות המובילות לכולסטרול, תרופות מגוונות גוררות עודף כולסטרול, אורח חיים, העדר פעילות גופנית ותזונה. לכן, יש לזכור לפני שאנו פונים לתרופות סבתא ודרכים טבעיות לטיפול בכולסטרול לפנות לרופא מומחה לאבחון, ייעוץ והצעות טיפוליות. שימוש בצמחי מרפא, תזונה מותאמת ותבלינים להורדת כולסטרול צריכה להעשות בתיאום הם הרופא המטפל, הטיפול והתאמתו למאפייני המטופל.

14 תרופות סבתא להפחתת כולסטרול

כולסטרול משמש כרכיב חיוני בגופנו למגוון פעילויות כמו בניית דפנות התאים. כמות תקינה של כולסטרול מהווה גורם הכרחי לתפקודנו. ואולם עודף כולסטרול גורם למחלות שונות. כך הוא מוביל למוות מוקדם וסיכון למחלות לב ושבץ.

מאכלים מסוימים מפחיתים כולסטרול כמו שיבולת שועל, אבוקדו, סלק ושמן זית ותוספים וצמחים, חומרים וטיפולים מציעים מענה לכולסטרול גבוה. כך, למשל נוכל להשתמש באומגה 3 בתוסף, או מזונות הכוללים אומגה כמו שמן דגים וזרעי  פשתן להגברת אומגה 3 להפחתת כולסטרול. אך אילו שיטות טבעיות מסייעות להפחית שומני דם? מהם צמחי המרפא, התבלינים והמאכלים המיוחדים שעוזרים להפחית כולסטרול? כיצד מורידים כולסטרול ללא תרופות ובעזרת תרופות סבתא. לפניכם פירטנו 14 תרופות סבתא להורדת הכולסטרול בדם:

 1. ליקוריץ
 2. כורכום
 3. בצל
 4. תה ירוק
 5. קינמון
 6. פיסיליום
 7. עשב חיטה
 8. שוקולד מריר
 9. שום
 10. חילבה
 11. מיצוי עלי ארטישוק
 12. מיץ לימון
 13. עוזרר מצוי
 14. לימון

כתבות באותו עניין
דילוג לתוכן