5 חליטות תה ייחודיות וטעימות להרזייה, הגברת שובע וחילוף חומרים

מה סוגי התה שיכולים לעזור למי שסובל מהשמנת יתר ועודף משקל? מיהן החליטות שיכולות להועיל בהגברת תחושת המלאות?

תזונהדיאטה והרזיה
חליטות תה ייחודיות וטעימות כנגד עודף משקל והשמנה, חילוך חומרים והגברת תחושת מלאות ושובע .צילום: congerdesign Pixabay

אילו חליטות יכולות לסייע לחילוף חומרים מהיר יותר? מהם צמחי המרפא שחליטות תה שלהן יכולות לסייע להפחית את תחושת הרעב ולסייע בהרזייה? מה סוגי התה שיכולים לעזור למי שסובל מהשמנת יתר ועודף משקל? מיהן החליטות שיכולות להועיל בהגברת תחושת המלאות? לפניכם נפרט על סוגי התה השונים שעשויים לסייע בהורדה במשקל ושיפור חילוף החומרים והרזייה.

לפני שנפרט על נושא ההשמנה והחליטות של התה שיכולות לסייע נקדים ונדגיש: אם הינכם סובלים ממחלה, מצב רפואי או תסמינים כמו השמנה, סוכר גבוה או כולסטרול , ראשית פנו לקבלת ייעוץ ואבחון מקיף. לאחר אבחון יסודי, תוכלו לאתר את הגורמים להשמנת יתר למשל או כל מצב רפואי אחר. וכך כל טיפול תרופתי, צמחי מרפא או תה יוכלו לסייע באופן אפקטיבי יותר. כמו כן, נציין כי אם אתם מעוניינים לשלב צמחי מרפא, תה, חליטות או תוספים בתפריט שלכם, בדקו זאת עם הרופא. לעיתים שימוש בתה, תוספים או צמחי מרפא עלול להזיק – למשל בשל התנגשות והשפעה עם תרופות אחרות שאתם צורכים.

עודף משקל מהווה בעיה עולמית. רבים מבקשים להשתמש בתרופות, תוספים וצמחי מרפא על מנת להוריד במשקל ולשפר את תחושת השובע, חילוף חומרים ולהוביל להרזייה. עם זאת לעיתים השמנה נגרמת מסיבות שאינן קשורות לצריכת מזון עודפת, וצריכת מזון לקויה. לכן אבחון רפואי מעמיק מהווה נדבך חשוב בטיפול.

כך לדוגמה השמנת יתר ועודף משקל נגרם לעתים בגלל אורח חיים יושבני ומיעוט פעילות גופנית, חוסר איזון הורמנולי שנגרם למשל מבעיה בבלוטת התריס או תסמונת שחלות פוליציסטיות, גורמים גנטיים, מחלות מסוימות או תרופות המובילות להשמנה כמו תרופות פסיכיאטריות נגד דיכאון או פסיכוזה.

צמחי מרפא ותזונה ייחודית

שילוב של צמחי מרפא, חליטות ותה בשגרה, לאחר ייעוץ רפואי עשויים לסייע להרזייה, שמירה על משקל ויתרונות נוספים. לצד שימוש מגוון בתרופות סבתא בחליטות, מיצויים, טינקטורות וסוגי תה כצמחי מרפא כמו תה ירוק או תה קינמון לטיפול בבעיות רפואיות, הללו שימשו גם להפחתה במשקל. סוגי התה שלפניכם שימשו ברפואה העממית לצרכים שונים וגם לירידה במשקל ולהגביר את תחושת השובע.
סוגי תה שונים הוכחו גם במחקר המדעי כמסייעים בבריאות מערכת העיכול, השפעה חיובית על חילוף חומרים מהיר יותר, הרזייה, ניהול משקל, הגברת תחושת שובע ועוד. עם זאת, חשוב לזכור שעשבי תיבול ותה לבדם אינם יכולים להחליף תזונה בריאה ומשטר פעילות גופנית. וכאמור חשוב לברר את גורמי ההשמנה כשלעצמם לפני פניה לטיפולים סימפטומיים. טיפול בגורמים הבסיסיים לעודף משקל, כגון תזונה לקויה, אורח חיים בישיבה, חוסר איזון הורמונלי, גורמים רגשיים ותרופות, חיוני לניהול משקל בר קיימא. התייעצות עם רופא ודיאטנית חשובה לפני שינוי תזונתי כולל שימוש בתה. וזאת במיוחד אם הינכם בהריון, או נוטלים תרופות או נמצאים במצב רפואי או סובלים ממחלה.

חליטות תה ייחודיות וטעימות כנגד עודף משקל והשמנה, חילוך חומרים והגברת תחושת מלאות ושובע

תה צמחים נצרך במשך מאות שנים בשל היתרונות הבריאותיים הרבים שלו. להלן פירטנו לגבי ההשפעות המיטיבות של חמישה סוגי תה צמחיםף חליטות או טינקטורות פופולריים כפי שנמצאו בספרות המחקרית ולפי הרפואה העממית:

1. תה ג'ינג'ר – חליטה עשויה משורשי צמח הג'ינג'ר, זוכה להכרה נרחבת בזכות השפעותיה המועילות. תה ג'ינג'ר נפוץ והוא נחשב כמועיל גם עבור בעיות עיכול, חיזוק מערכת החיסונית, ועוד. התה המופק מחליטת שורש ג'ינג'ר עשוי לסייע בירידה במשקל. יש לו תכונות תרמוגניות, כלומר הוא עשוי להגביר את חילוף החומרים ולעזור לשרוף קלוריות. לתה ג'ינג'ר יכולות להיות גם השפעות מדכאות תיאבון, הפחתת תחושות הרעב ומונעת אכילת יתר.
2. תה קינמון מהווה תה מוביל וטעים שיכול בהחלט לתרום להפחתה במשקל והורדת רמת הסוכר בדם. חליטת קינמון מווסת את רמות הסוכר בדם על ידי שיפור הרגישות לאינסולין, מה שיכול למנוע אגירת שומן מוגזמת. תה קינמון יכול גם להגביר את השובע ולהפחית את התיאבון. זה בתורו עשוי להקל על השליטה בגודל המנות והפחתת צריכת הקלוריות. בנוסף, תה הקינמון עשוי להגביר את חילוף החומרים ולשפר את שריפת השומנים.

צמחי מרפא ייחודיים

3. תה נענע חריפה – תה מנטה מרענן ומסייע לירידה במשקל. הארומה הטבעית שלו הוכחה כמפחיתה תיאבון וחשק לאכילה, מה שעשוי להוביל לצריכת קלוריות נמוכה יותר. תה מנטה יכול גם לסייע בעיכול, להפחית נפיחות ואי נוחות. על ידי שיפור העיכול והפחתת אכילת יתר, תה מנטה יכול לסייע במאמצי הירידה במשקל.

4. תה אולונג מוכר באופן נרחב בזכות היתרונות שלו בירידה במשקל. זהו תה סיני מסורתי. הוא מכיל פוליפנולים המפעילים אנזימים. אנזימים אלה אחראים לפירוק שומנים. בכך הם מסייעים בירידה במשקל והפחתת משקל עודף. תה אולונג יכול גם להגביר את חילוף החומרים ואת חמצון השומן. בכך הוא עשוי לסייע לניצול שומן המאוחסן בגופנו לצורך אנרגיה זמינה.

5. תה חילבה – מופק מזרעי צמח החילבה, ידוע בסגולותיו הרפואיות העוצמתיות להפחתת סוכר, חיזוק הגוף והרזיה. תה חילבה ידוע כמסייע יעיל בירידה במשקל. הוא מכיל סיבים מסיסים, שעוזרים לקדם תחושות של מלאות ולהפחית אכילת יתר. תה זה יכול גם לווסת את רמות הסוכר בדם ולשפר את הרגישות לאינסולין, מה שיכול למנוע עליות וירידות חדות באנגריה והסוכרים בדם. על ידי ייצוב רמת הסוכר בדם, תה חילבה יכול לעזור להפחית את צריכת הקלוריות העודפות, ובכך לסייע במאמצי הירידה במשקל.

כתבות באותו עניין
דילוג לתוכן