17 תכונות שליליות בראיון עבודה – רשימה של חסרונות

מהן שלוש התכונות השליליות שלך? מהם שני החסרונות שלך? ספרי על עצמך מה היית משנה בעצמך בהקשר של אופן העבודה שלך? ספר מה המאפיינים שלך שהכי פחות טובים בך? מה היו מספרים לי עליך המנהלים או הקולגות בהקשר של תכונות שליליות או חסרונות שלך? שאלות אלה ואחרות הן נפוצות במיוחד בראיון עבודה. בין אם מדובר בראיונות עבודה בתחום ההיי-טק או בתחום המכירות. ובין אם מדובר בשאלות שחוקות שנדמות לנו כנדושות ובין אם בשאלות דומות הנשאלות באופן מתוחכם יותר.

שאלות אלה ואחרות, גם אם מהוות שאלות ידועות ומוכרות, מאפשרות למראיין להכיר טוב יותר את המרואיין, את הכנתו לראיון, יסודיותו, כנותו והאופן בו הוא משיב לשאלות, עומד מול אחרים והיבטים פסיכולוגיים נוספים. כלומר שאלות הנוגעות לתכונות שליליות שהמרואיין מתבקש לציHן בפני המראיין הן כלי שבאמצעותו המראיין לומר על חסרונות המרואיין. אך לצד זה גם לומד באופן ניהולי ופסיכולוגי לפי אופי וטיב התשובה של המרואיין על היבטים נוספים המאפיינים אותו.

17 תכונות שליליות בראיון עבודה - רשימה של חסרונות. צילום: Pixabay Sue Styles
17 תכונות שליליות בראיון עבודה – רשימה של חסרונות. צילום: Pixabay Sue Styles

לפניכם 18 תכונות שליליות בראיון עבודה – רשימת חסרונות; רשימה של חסרונות ותכונות שליליות להעזר בהן כדי לענות על השאלה מה התכונות השליליות שלכם בראיון עבודה. שאלות אלה’ כאמור’ מהוות חלק מסט שאלות שכיחות הנשאלות כעניין שבשגרה בראיונות לקראת קבלה לעבודה. שאלות לראיון עבודה כמו סימולציות, מבחנים והערכות מאפשרות למראיין להכיר את המרואיין ולבחון את התאמתו. הן מאפשרות לו להציג את יכולותיו, כישוריו, חסרונותיו והאתגרים האישיים האישיים הרלוונטיים לעיסוקו המקצועי, כחלק מהליך הערכת התאמתו לתפקיד.

עוד בראיון עבודה:

17 תכונות שליליות בראיון עבודה – רשימה של חסרונות

רבים נאחזים בתכונה השלילית : פרפקציוניזם כתכונה שלילית מובילה. התכונה נפוצה בתשובה לשאלת התכונות השליליות כי היא נתפסת במועילה עבור המעביד. עם זאת מדובר בתשובה שחוקה, הנשמעת מעושה, לא מדויקת וטריוויאלית. ובכל אופן, מה על התכונות האחרות, בהנחה ותידרשו לפרט יותר מחיסרון אחד?

לפניכם מפורט רשימה של 17 תכונות אפשריות שניתן לבחור מהן תכונות אשר מאפיינות אתכם יותר מאחרות. זאת כדי שתוכל להיות מוכן ויסודתי לתשובה לגבי חסרונות או תכונות שליליות שמאפיינות אותך, בלי להיות מותע, תוך חשיבה יסודית המשקפת את תכונותיך באמת. בהדגשת תכונות אלה ניתן ורצוי להכניס היבט חיובי המשליך על קיומם כבר טיפול וככזה שאינו מזיק במיוחד עד שיטופל. רצוי לתאר את התכונה תוך מתן דוגמה שמשקפת איך התכונה באה לידי ביטוי. רצוי גם לתאר איך אנו מטפלים באותה תכונה או חסרון או איך טיפלנו בכך.

 1. ירידה לפרטים – אדם היורד לפרטים באופן עמוק מידי.
 2.  רגישות לפרטים קטנים – התמקדות בפרטים ולא רק בתמונה הכללית.
 3. ישירות יתר- אדם המבטא ישירות עודפת בתיאור הדברים שמפריעים לי.
 4. נתפס כאדיש – אדם שאינו מבטא רשות לנוכח אירועים מלחיצים. לצד זה גם לא מבטא רגשיות יתר בכלליות, ללא קשר לאירועים מלחיצין.
 5. עדינות – אדם שאינו מספיק אסרטיבי לעיתים.
 6. ביקורתיות – אדם המבקר את עצמו ואחרים באופן מחמיר ובתדירות גבוהה יחסית.
 7. פורמליסטיות- אדם שהוא איש של עשייה והוצאה לפועל ולא של יצירתיות וחדשנות.
 8. הימנעות מעימותים.
 9. עקשנות.
 10. נחרצות.
 11. קשיחות.
 12. ביישנות.
 13. מופנמות.
 14. דומיננטיות.
 15. שתלטנות.
 16. קפדנות.
 17. סקפטיות, חשדנות.