תרופות לשיפור האון הגברי וסיכוי למחלות מין

תרופות לשיפור האון הגברי וסיכוי מוגבר להקרעות אמצעי המניעה ומחלות מין

ממצאי מחקר חדש מעלים כי אנשים העושים שימוש בתרופות לשיפור האון הגברי, הם בעלי סיכון גבוה יותר להעברת מחלות מין, כתוצאה מקריעת אמצעי המניעה.

אמצעי מניעה. מקור: ויקיפדיה. ברשיון cc3-by-sa. צילום: Flegmus
אמצעי מניעה. מקור: ויקיפדיה. ברשיון cc3-by-sa. צילום: Flegmus

מן המחקר עולה כי אנשים הנוטלים תרופות מעכבות אנזים פוספו-די-אסטרז מסוג 5, 5- PDE – תרופות לשיפור האון המוכרות כלויטרה, סיאליס וכן ויאגרה, עלולים להיות בסיכון מוגבר למחלות מין, בעקבות שיעור גבוה יותר של הקרעות אמצעי מניעה.

ההערכה הייתה כי בקרב גברים המשתמשים בתרופות אלה חל שיפור במשך יחסי המין ובעוצמת הזיקפה – מה שעשוי להגביר את הסיכוי להקרעות הקונדום.

המחקר שפורסם בכתב העת Sexually Transmitted Infections בוצע באמצעות העברת שאלונים בקרב 440 גברים. מכלל המדגם 5.9% דיווחו על הקרעות הקונדום במהלך יחסי מין וגינליים. לאחר התאמה מחקרית- עלה מן השוואה כי הגברים המשתמשים בתרופות לשיפור התפקוד המיני דיווחו על שיעור הקרעות קונדום של יותר מפי 4 בהשוואה לאנשים שאינם משתמשים בתרופות.

יתרה מזאת, מן הממצאים עלה כי התרופות הביאו להתארכות יחסי המין, מה שגרם להגברה של הסיכון להקרעות קונדומים ב-36% בקרב גברים הנוטלים תרופות לשיפור הזיקפה יותר בהשוואה לגברים שלא השתמשו בתרופות אלה.

הקישור למחקר אודות הקשר בין תרופות לשיפור האון לבין הקרעות אמצעי מניעה והגברת הסיכוי למחלות מין