10 סיבות: מה מעלה לחץ דם?

מה הסיבות לעודף לחץ דם? מהם הגורמים ללחץ דם גבוה ומסוכן? מהם הדברים שמעלים את לחץ הדם בגוף? לחץ דם גבוה הוא גורם מוביל בעולם ובישראל למוות ומחלות לב וכלי דם.  יתר לחץ דם גורם לשבץ מוחין, התקף לב ובעיות רפואיות שונות. מה מעלה לחץ דם ומוביל לסיכון בריאותי? אילו גורמים מובילים ליתר לחץ דם? לפניכם להבין את הגורמים ליתר לחץ דם על מנת לנקוט בצעדים הנדרשים למניעתו.

רבים פונים לאבחון לא מעמיק ומנסים למצוא שיטות אבחון וטיפול מהירותץץ ואולם חשוב להבין מהם הגורמים הספציפיים אשר גורמים עודף לחץ דם לפי אבחון רפואי יסודי.

10 סיבות: מה מעלה לחץ דם? צילום: Pixabay Myriams-Fotos
10 סיבות: מה מעלה לחץ דם? צילום: Pixabay Myriams-Fotos

לכן אנו ממליצים לעבור ייעוץ, אבחון וטיפול אצל רופא מומחה לפני שפונים לפתרונות ופתרונות לא מוסמכים. יתר לחץ דם מתהווה בשל גורמים שונים. הבנתם מאפשרת מודעות, אפשרות למניעה וטיפול טוב יותר. אם כך, מה מעלה לחץ דם?

10 סיבות: מה מעלה לחץ דם?

ערכי לחץ דם תקינים או בריאים בגדר הנורמה מוגדרים על ידי חלק מהממסד הרפואי כערכים של לחץ דם 120 על 80 או פחות מהם ויש אף שסבורים שלחץ דם בריא הוא 115 או 75 או פחות.

לעומת זאת רופאים רבים והממסד הרפואי מגדירים מצב של טרום לחץ דם גבוה כערכים של 120 עד 139 בלחץ הדם הסיסטולי. וערכים של לחץ דם דיאסטולי של 80 עד 89 מ׳מ כספית.

עודף לחץ דם ברמה מספר 1 מהווה מצב של יתר לחץ דם שהוא מעל טרום יתר לחץ דם. במצב זה ערכי לחץ הדם הם 140 עד 159 של לחץ הדם הסיסטולי. ובמצב זה של שלב מספר 1 של יתר לחץ דם, מדד לחץ הדם הדיאסטולי מהווה 90 עד 99 מ׳מ כספית.

המצב של יתר לחץ דם ברמה 2 הוא המצב ברמת סיכון החמורה ביותר. עודף לחץ דם בשלב 2 כולל ערכי לחץ דם דיאסטולי מעל 100 ולחץ דם סיסטולי מעל 160. מצב זה כולל סיכונים חמורים במיוחד לתחלואה ותמותה מוקדמת.

מהן הסיבות לעודף לחץ דם? מהם הגורמים ללחץ דם גבוה? מה מעלה לחץ דם? לפניכם מפורטות 10 סיבות שכיחות מה מעלה את לחץ הדם:

1.עישון

2. צריכת אלכוהול

3. מיעוט פעילות גופנית

4. תזונה לקויה כולל מלח בצריכה גבוה במזון

5. בעיות שינה ומיעוט שינה

6. השמנת יתר ועודף משקל

7. מצבים רפואיים ומחלות שונות כמו מחלות כליה

8. תרופות שונות

9. לחץ נפשי, מתח וסטרס

10. בעיות הורמונליות