14 תרופות טבעיות נגד כולסטרול

אילו תרופות טבעיות נגד כולסטרול יכולות לסייע? באילו צמחי מרפא נוכל להעזר לצד סטטינים? אילו תבלינים נמצאו במחקרים מדעיים כמועילים להפחתת כולסטרול? מהם צמחי המרפא שיש ממצאים מדעיים לגבי יעילותם כנגד כולסטרול? תופעת היפרכולסטרולמיה – עודף כולסטרול בדם מהווה בעיה רפואית מסוכנת מובילה במספר מקרי מוות ומחלות לב ושבץ. הטיפול בשומני דם כמו טריגליצרידים וכולסטרול כולל גם תרופות כמו סטטינים. לצד תרופות כמו סטטינים, ממצאים מדעיים העלו כי תבלינים וצמחי מרפא, תוספים וחומרים טבעיים יכולים לסייע להפחתת כולסטרול גבוה בדם. כך למשל פיסיליום, שמן דגים, אומגה 3, חילבה, כורכום וחומרים אחרים הוכחו כמועילים כנגד כולסטרול. אז מהם אותן תרופות טעיות נגד כולסטרול? אילו תרופות סבתא להורדת כולסטרול הוכחו כמסייעות?

הסיבות לכולסטרול גבוה נובעות מגורמים שונים. כך, היפרכולסטרולמיה – כולסטרול גבוה בדם נובע משימוש בתרופות המשפיעות על רמתו, ממחלות ומצבים רפואיים, מעישון, צריכת אלכוהול ועוד. לכן,, קיימת חשיבות רבה לאבחון רפואי מקיף, קבלת ייעות והצעת תכנית טיפולית לעודף כולסטרול. פנייה לרפואה טבעית, צמחי מרפא, תבלינים, שינוי אורח חיים ותזונה מהווים גורם חשוב להפחתת שומנים בדם. עם זאת חשוב לפנות לרופא מטפל באשר לשילוב צמחי מרפא ותבלינים, מזונות מסוימים ושינויי אורח החיים כדי לבחון את התאמתם לטיפול ולמאפייני המטופל.

14 תרופות טבעיות נגד כולסטרול. צילום: pixabay Alex Dante
14 תרופות טבעיות נגד כולסטרול. צילום: pixabay Alex Dante

לאחר אבחון וייעוץ רפואי, נוכל לפנות לרופא המטפל ולבחון איתו אפשרויות לשימוש בתוספים, טיפולים טבעיים, שינויי אורח חיים ושימוש בתרופות סבתא – צמחי מרפא להפחתת כולסטרול, בהתאם לגורם הבעיה ומצב המטופל והטיפולים שהוא מקבל בנוסף. מלבד שינוי אורח החיים כמו שינוי תזונתי, פעילות גופנית, הורדה במשקל, הימנעות מסיגריות ואלכוהול, גם דרכים טבעיות עשויות לסייע.

14 תרופות טבעיות נגד כולסטרול

לפני שפונים לתרופות טבעיות או מענה אלטרנטיבי לטיפול תרופתי וטיפולים אחרים חשוב לשנות את הדיאטה להפחתת כולסטרול. כך, נקפיד על צריכת מזונות בריאים להורדת הכולסטרול כמו שיבולת שועל וירקות והימנעות ממזונות עתירי שומן, שומן טראנס ושומן מהחי. לצד זה נקפיד גם על פעילות גופנית סדירה, הורדת עודף משקל, הימנעות מצריכת אלכוהול וצמצום עד הפסקה מוחלטת של העישון.

לאחר ייעוץ עם הרופא המטפל נוכל להעזר גם בתוספים, תרופות טבעיות וצמחי מרפא להורדת כולסטרול גבוה בדם. חשוב לזכור לצרוך תוספים וחומרים ממקורות מאושרים, בעלי תקינה איכותית ופיקוח, ולאחר ייעוץ תוך ליווי רפואי.

אז אילו תרופות טבעיות נגד כולסטרול עשויות לסייע? האם קינמון מוריד כולסטרול? איך משפיע כורכום על שומני הדם? מה השפעתו של מיץ לימון על כולסטרול גבוה? לפנחכם רשימה של 14 תרופות סבתא שהוכחו במחקרים נגד כולסטרול.

1.מיץ לימון

2. חומץ תפוחים

3.עלי ארטישוק במיצוי

4. שמן דגים

5. אומגה 3

6. קינמון

7.שיבולת שועל

8. חילבה

9. תה ירוק

10. כורכום

11. ליקוריץ

12. ג’ינג’ר

13. שום

14. זרעי פשת