22 שאלות לחיזוק הזוגיות

קשר זוגי טוב כולל חיבור בין אישי טוב ברמה הרגשית, ההתנהגותית והפסיכולוגית, תמיכה הדדית, היכרות, הבנה ורגישות. בני זוג רבים מחפשים במהלך הקשר או בתחילתו משחקים, חוויות ושיח שמעודדים את חיזוק הקשר הזוגי. שאלות לחיזוק הזוגיות או שאלונים לשיפור היחסים הזוגיות יכולים לתת לבני הזוג מענה ייחודי ומהנה, מעמיק ואיכותי לשם כך.

שאלות לחיזוק הקשר הזוגי, העצמה וחיבור. צילום: pexels Luis Quintero
שאלות לחיזוק הקשר הזוגי, העצמה וחיבור. צילום: pexels Luis Quintero

שאלות לחיזוק הקשר בין בני זוג יכול להעצים ולחבר. זאת בין אם הקשר הזוגי הוא מצוין, טוב או פחות מכך. זה גם אם מדובר בשלב המקדמי שבו מנסים להבין איך לגרום לבחורה להתאהב בך או לו להתאהב בך. וזאת בין אם מדובר ביחסים זוגיים בתחילתם, קשר טרי, מערכת יחסים לפני חתונה, אחרי נישואין או לאחר זוגיות ממושכת.

חשוב לזכור שכאשר מדובר בקשר זוגי שעלה על שרטון, בעיות ביחסים, קשיים משמעותיים ואתגרים חמורים, רצוי לפנות לייעוץ מקצועי. פניה לקבלת מענה לבעיות משמעותיות מצריך ליבון מעמיק של האתגר של בני הזוג. בחינה של הפערים והקשיים יכולה אפקטיבית בהרבה לאור ייעוץ מקצועי של מטפל או מטפלת זוגית.

לא מומלץ לנסות לטפל בבעיות חריפות או קשיים משמעותיים בקשר באמצעות עצות שטחיות, טיפים כלליים להחייאת הזוגיות, הדרכות באינטרנט או שאלות לשיפור היחסים. יחסים זוגיות הם חשובים במיוחד. אין להקל בהם ראש וגם לא בבעיות העולות בהן.

השאלות שלפניכם אינן מיועדות לטפל בקשיים בתוך קשר זוגי. השאלות לא מיועדות להציף סוגיות מורכבות שקשורות למענה רגשי והתנהגותי לקשיים בין הפרטנרים ביחסים.  רק שיח משמעותי, עם גורם מקצועי או באופן מעמיק לבד הוא הבסיס לטיפול בקשיים העולים בתוך קשר.

בכל אופן, מוטב לבצע את השאלון בהתכווננות מקבלת ומכילה ולא ביקורתית, שלילית ומתוחה. כדאי לחלוק ולשתף ולהקשיב ברגישות והעצמה במטרה לשפר את הקשר ולא להכניס לתוכו מתחים, טרוניות וביקורת. רצוי שלא להתפרץ או לקטוע את דברי הצד השני. יש לקבלם ולהכילם. זאת ללא ביקורת או ארסיות. אלא מתוך רצון להוביל לשיפור, השתנות וחיזוק היחסים.

שאלות לחיזוק הקשר

השאלות שלפניכם מיועדות לעזור לבני זוג בתחילת הקשר או בני זוג שמכירים לחזק את הקשר ביניהם. שאלות אלה מעניקות תובנות לבן או בת הזוג אודות הפרטנר. היכרות טובה יותר, התעניינות, הקשבה, הכלה ורגישות למה שמשמיע בן הזוג הוא הערך הניבט משאלות אלה.

השאלות הן כלי שעשוי להוביל לחיבור טוב יותר לשיפור הזוגיות, האינטימיות, לחיזוק היחסים, לעורר עניין בין בני הזוג ולשפר את החיבור הבינאישי ורמת המודעות להשגת זוגיות טובה. עם זאת אין די בקבלת תשובות פאסיבית כדי להחיות קשר זוגי, לשמר אותו, להשקיע בו, להחיות מערכת יחסים או לחזק אותם.

לשם חיזוק הזוגיות ושיפורה, שאלות יכולות רק להוות פתיחה מעניינת להעצמה וחיבור. חיזוק היחסים ושימורם, שיפורם והעצמתם מצריכים מודעות רגשית, התנהלות אכפתית, הקשבה, נכונות לשינוי והשקעה מתמשכת.

כדאי לעשות את שאלון חיזוק הקשר במקום נעים ונוח לבני הזוג, בסביבה נינוח, מהנה ושקטה. זאת בתזמון שבו לבני הזוג אין ברקע אתגר או קושי רציני בקשר שמעיב על הרצון והיכולת לשוחח באופן פתוח ומעצים.

22 שאלות לחיזוק הזוגיות ושיפור הקשר

שאלונים לשיפור הקשר הזוגי, החייאת החיבור הרגשי ושימור היחסים והעצמתם הם כלי מועיל עבור בני הזוג. שאלון חיזוק הזוגיות יכול לסייע בין אם מדובר בבני זוג שעברו קושי ומצויים בטיפול זוגי, או מי שרק נכנס לזוגיות ומתחיל אותה ומבקש להעמיק את הזוגיות ולחזק את היחסים. לפניכם 22 שאלות מעניינות המיועדות לסייע לחזק את הקשר, לסייע לשימור היחסים בין בני הזוג העצמה וחיזוק הזוגיות, החיבור, ההיכרות וההתעניינות בפרטנר ולשיפור את הקשר הזוגי.

לצד טיפול זוגי כשיש בעיה, גם משחקי שאלות זוגיות המשפרים את עומק ההיכרות, החיבור הרגשי והקשר הבין אישי ושאלות לבן הזוג עשויים לסייע לחיזוק הקשר והעמקתו במגוון רבדים. בין היתר, שאלון חיזוק הקשר הזוגי, שימורו ושיפורו עשוי לסייע להעצמה של הפרטנרים בקשר הזוגי ולשפר את היחסים בכל שלב. בין אם בתחילת הקשר או במהלכו או אף אם חלילה מרגישים שהוא בדעיכה או לקראת סיום ויש נכונות לחזקו.

להלן 22 השאלות לחיזוק והעצמת הקשר הזוגי

 1. מה הדבר שהכי משמח אותך שבן או בת הזוג הזוג עושה למענך ?
 2. מה בעיניך הכי חשוב לך לקבל מבן או בת הזוג בהיבט הרגשי ?
 3. על מה הכי קשה לך לדבר עליו עם הפרטנר ?
 4. מהו הדבר שבעיניך נתפס כמה שהכי חשוב שיהיה בתוך הזוגיות ?
 5. במה היית רוצה שבת או בן הזוג יעזרו לך במהלך הזוגיות ?
 6. מה את/ה הכי מעריכה בהתנהגות של הפרטנר?
 7. מה הדבר שהכי היית רוצה שיקרה במערכת היחסים ?
 8. איזה סוג קטן תוכל לספר על עצמך שבן הזוג לא ידע ?
 9. במה את/ה חושב/ת שאת יכול/ה להשתנות למען בן/בת הזוג ?
 10. מה המטרה הכי משמעותית עבורך בחיים ?
 11. על איזה דברים היית רוצה לדבר עם בן/בת הזוג שמעולם לא שיתפת לגביהם ?
 12. מה היית רוצה לדעת על בן או בת הזוג ולא שאלת מעולם  ?
 13. מה היה החלום שלך בילדות ביחס לזוגיות ? מה היה האידאל שלך ביחס לבן או בת זוג “מושלמים” ?
 14. מה הפרטנר עושה או אומר שגורם לך להרגיש סקסי/ת?
 15. מהו הדבר הכי קשה שחווית בחיים שלך ?
 16. מה החוויה הכי נעימה שחווית בחייך ?
 17. מה הכי מענג אותך במהלך יחסים אינטימיים ?
 18. מה להרגשתך הדבר שאת/ה הכי מתחרט/ת עליו ?
 19. מהו השינוי החשוב ביותר שהיית רוצה לעשות ?
 20. מה דעתך לגבי הזוגיות שלנו ?
 21. על מה לא היית יכול/ה להתפשר בקשר / יחסים חברתיים – בין אישיים בכלל ?
 22. מה הדבר שהכי טוב בזוגיות ?