3 שיטות להוציא שחורים מהאף והפנים

נקודות שחורות על עור הפנים ונקודות שחורות באף הקרויות בשמה מקצועית קומודונים הן תופעה שרבים מאיתנו חווים ומעוניינים לטפל בה. לפניכם שלוש שיטות פופולריות ברשת האינטרנט להוציא נקודות שחורות מהאף והעור. שיטות רבות נעזרות במדבקות להסרת השחורים, שימוש בתכשירים למשל כאלה המכילים חומצה סליצילית או רטינואידים, הפעלת לחץ ושימוש בחומרים טבעיים או כימיים הגורמים לנזק ולא מסייעים. לכן חשוב לבדוק כל שיטה ואת יעילותה על עצמכם רק לאחר שבדקתם מה התגובות לגביה, האם יש לה נזקים ומהם .

שיטות הוצאת שחורים מהאף לעור פנים מטופח. צילום Alexander Krivitskiy Pixabay
שיטות הוצאת שחורים מהאף לעור פנים מטופח. צילום Alexander Krivitskiy Pixabay

מהן נקודות שחורות בעור ? נקודות שחורות או קומודונים אינן לכלוך המתנקז בתוך נקבי העור אלא עודפים של שומן שהקצה שלהם התחמצן והשחיר במגע שלו עם האוויר.

 

3 שיטות פופולריות ברשת האינטרנט להוציא שחורים ומעור הפנים

רבים מעוניינים איך להוציא נקודות שומן שחורות מהאף בלי לגרום לנזק, בקלות וביעילות, כעת כשהנגישות לקוסמטיקאי או קוסמטיקאית מורשים אינה אפשרית. אז אילו שיטות פופולריות מופצות באינטרנט להסרת שחורים מהאף ומעור הפנים ? שלושת הסוגים של שיטות להסרת נקודות שחורות הן מסכת פנים לטיפול בקומודונים ושימוש בלחץ פיזי על הנקודות ולחיצת השחורים החוצה בטכניקות שונות. הנה דוגמאות פופולריות שלהם

1. מסכת פנים להסרת נקודות שחורות מהאף

בלוגרית היו-טיוב קספר מציעה שלוש שיטות של מסכות פנים לעור להוצאת שחורים מהאף:

א. מסכה סודה לשתייה בשילוב של דבש יוצרים מסכת פנים לעור להסרת נקודות שחורות מהאף ומעור הפנים.

ב. מסכת חלבון ביתית בשיטת עשה זאת בעצמך להסרת נקודות שומן בעור האף.

ג. מסיכת שיבולת שועל, דבש ומלפפון לניקוי שחורים מהאף.

 

2. מדבקה ביתית מאבקת פחם ואבקת ג’לטין להוצאת קומודונים

מדבקות להוצאת שחורים מהאף וטיפול בקומודונים הינן נפוצות מאד. לפניכם סרטון להכנה ביתית של מדבקה באמצעות ערבוב של אבקת פחם, אבקת ג’לטין ועוד.

3. לחץ פיזי מתון או חוט ומקלון להוצאת שחורים מהאף

למרות שישנה התנגדות מקצועית לשימוש בלחץ כלשהו להוצאת הקומודונים מנקודות על האף, ישנה פופלריות עצומה לשיטה של הוצאת שחורים מהאף באמצעות חימום הפנים במקלחת לאורך זמן ואז לחיצה על האף באופן המוציא את עודפי השומן ולאחר מכן חיטוי הפנים. היעילות לטווח המיידי אולי מורגשת בהפעלת לחץ פיזי מתון על השומן אך ההשפעות של השיטה זוכות לביקורת.

דוגמה לשיטה של שימוש בלחץ מסוג אחר על הנקודות השחורות הוצגה על ידי הבלוגרית סוקי מאן. סוקי הציגה את השיטה לניקוי שחורים מהאף שזכתה לפופולריות ונהיתה וויראלית להוצאת שומן באמצעות חוט דנטלי מתוח על מקלון. על פי שיטה זו מחממים את עור הפנים והאף במשך 5 דקות ומעלה ואז מחטאים את איזור האף ומעבירים את החוט על פני הנקודות השחורות עם הפעלת כוח מועטה. מומלץ לא לבצע פעולה זו ללא חימום האזור. מומלץ לא לבצע את הפעולה במעבר על פצעונים כיוון שאז החוט עלול למרוח את החיידקים מהפצעון על פני העור. כמו כן יש לבצע חיטוי של האזור לאחר שעוברים עם חוט זה על פני און נקודות שחורות והוצאתן. כאמור, מומחים מזהירים נגד שיטות מעין אלה בנימוק שהללו עשויות להיות לא אפקטיביות, לא הגייניות, להוציא באופן שטחי בלבד את השומן ולא את כולו מעומק העור, לעודד זיהום ודלקתיות ואף צלקתיות ואפילו לפצוע את האף בשימוש לא נכון.

View this post on Instagram

?DIY trick using disposable floss picks and mouthwash. This trick helps to extract whiteheads and blackheads. This hack definitely works❗️If you try it, tag me ? ♥️ ___________ ◾️All you need is a hot towel, floss pick, and toner. ___________ 1️⃣Take a towel and place it in hot water. Take the towel out and make sure it isn’t too hot. Also, make sure that the area is clean and place the towel on the problem area so that the heat will open up the pores. Do this for about 5 mins or so. 2️⃣Take the disposable floss pick and drag it in a scraping motion. This option is cheaper and less likely to scar you than using a metal extractor. Be sure to not over do it. 3️⃣When finished, rinse the area with a mild cleanser. 4️⃣Follow up with a toner (you can use rose water, mouthwash, or your regular toner.) ❗️If you have really sensitive skin don't use mouthwash or do a patch test first. 5️⃣Be sure to moisturize your nose after applying the toner. ———– Tag your bestie ♥️ ?SNAPCHAT: A_LLURE7 _____________ @hudabeauty @monakattan @alyakattan #hudabeauty #hairmakeupdiary #facemask #skincare #makeuptutorial #fashionarttut #laurag_143 #sukhimann_ #instadaily #instalike #instamood #instafashion #chico #fashion #instamakeup #indianvlogger #indianblogger #desibeautyblog #hudabeauty #allmordernmakeup #melformakeup #hypnaughtymakeup #inssta_makeup #makeupfanatic1 #brian_champagne #makeuptutorial #shimycatsmua #fakeupfix #associationofbeauty #hairmakeupdiary #liveglam #laurag_143 #brian_champagne

A post shared by Sukhi Mann (@sukhimann_) on